Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com, bns.lt   |   2018-08-04

„Simpsonų“ personažas sulaukė kritikos

  
„Simpsonų“ personažas sulaukė kritikos
© ynnil flickr.
Simpsonai kelia daug aistrų.

„Simpsonų“ (The Simpsons) kūrėjai serialo personažą parduotuvės savininką indą Apu gali vaizduoti kaip tinkama jų šou, pareiškė viena televizijos „Fox“ vadovų.

„Fox“ rodomo animacinio serialo parduotuvės „Kwik-E-Mart“ darbuotojas ir savininkas Apu, pardavinėjantis pasibaigusio galiojimo laiko maistą ir lupantis pinigus iš klientų, sulaukė kritikos, kad yra vaizduojamas rasistiškai ir stereotipiškai. Kritika vėl plykstelėjo neseniai pasirodžius dokumentiniam filmui „Apu problema“ (The Problem with Apu).
„Kalbėjomės su (vykdomuoju prodiuseriu) Jimu Brooksu ir jo komanda, ir iš esmės palikome tai jiems“, – per vieną televizijos kritikų susitikimą sakė „Fox Television Group“ pirmininkė ir vadovė Dana Walden.
 
„Jie veikėjus traktavo labai pagarbiai, mes tikrai patikime jiems tvarkytis su tuo taip, kaip bus geriausia jų šou“, – sakė D. Walden. Ji teigė nežinanti komandos planų, bet „visi nusprendė, kad tai jų sprendimas“.
 
Jau 30-tus metus rodomi „Simpsonai“ pabandė atsakyti kritikams vienoje balandį parodytoje serijoje. Joje mama Mardžė dukrai Lizai skaito savo mėgstamą vaikystės knygą, bet pradeda eliminuoti joje esančias užgaulias užuominas apie airių ir Lotynų Amerikos kilmės žmones.
 
Tuomet Liza sako: „Tai, kas prasidėjo prieš dešimtmečius, kam buvo pritariama ir kas buvo neužgaulu, dabar politiškai nekorektiška. Ką daryti?“ Parodoma Apu nuotrauka, ir Mardžė pasako: „Kai kuriuos dalykus spręsime vėliau.“ Liza priduria: „Jei išvis spręsime.“
 
Komikas Hari Kondabolu, kuris parašė scenarijų juostai „Apu problema“, pasakojančiai apie tai, kaip populiariojoje kultūroje vaizduojamos į visuomenės paribį nustumtos grupės, šou reakciją pavadino liūdna ir nevykusia. Prie jo prisidėjo interneto protestuotojų choras.
 
D. Walden kalbėjo santūriai, kai jos buvo paklausta apie minėtos serijos sukeltą priešišką reakciją. Ji pavadino tai „gera informacija“ kūrėjams, kurie esą neabejotinai į tai atsižvelgs toliau plėtodami veikėją.
Apu įgarsinantis Hankas Azaria balandžio mėnesį išreiškė viltį, kad šou keičiasi, ir deklaravo norą atsisakyti šio vaidmens.
 
„Fox“ turtą, įskaitant televizijos ir kino studijas, nusipirko „Disney“. D. Walden ir Gary Newmano, kuris taip pat yra „Fox TV“ grupės pirmininkas ir vadovas, buvo paklausta, kaip tai galėtų paveikti „Simpsonų“, kuriuos kuria „20th Century Fox Television“, ateitį. Televizija „Fox“ nebuvo parduota konglomeratui „Disney“, ir jei sandoriui pritars priežiūros institucijos, ji bus vienintelė didelė televizija, nesusijusi su kokia nors studija.
 
„Simpsonai“ yra tokia neatsiejama televizijos „Fox“ prekės ženklo dalis, kad nėra planų jiems eiti kur nors kitur, sakė D. Walden ir pridūrė, kad jau kuriamos serijos keleriems ateinantiems metams.
 
  

Žymos: Simpsonai, veikėjai, personažai

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Anglas, prancūzas ir rusas muziejuje žiūri į Adomo ir Ievos paveikslą rojuje.
Anglas:
– Tik pažiūrėkit, kokie jie ramūs, susikaupę, orūs... tikri britai!
Prancūzas:
– Negali būti, jie nuogi ir tokie gražūs – aišku, kad prancūzai!
Rusas:
– Nesąmonė! Jie rusai. Neturi drabužių, neturi pastogės, valgyti teturi vieną obuolį ir įsitikinę, kad gyvena rojuje.