Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

tiesa.com   |   telegraph.co.uk   |   2016-06-11

6 įspūdingos Jungtinės Karalystės pilys, apie kurias dar negirdėjote

  
6 įspūdingos Jungtinės Karalystės pilys, apie kurias dar negirdėjote

Jungtinė Karalystė - pilių kraštas. Galinti pasigirti ilga istorija ir giliomis pilių statymo tradicijomis, šalis tikrai turi ką pasiūlyti istorijos mėgėjams. Vienos pilys, tokios kaip Windsoro pilis, yra plačiai žinomos ir lankomos turistų. Siūlome susipažinti su pilimis kurios nėra tokios žinomos, bet yra ne mažiau įspūdingos.

Eilean Donan pilis.
Dažnai apibūdinama kaip viena gražiausių pilių Škotijoje, ji yra įsikūrusi Loch Duich ežero saloje  vakariniame Škotijos kalnyne. 1719 metais vykusio Jakobitų sukilimo metu pils buvo smarkiai sugriauta, bet prieš pora šimtų metų ji buvo atrestauruota, ir šiandien savo atšiauriu grožiu vilioja visus romantikos mėgėjus.
wikipedia.com wikipedia.com
Castell Coach pilis.
Nors iš pažiūros ši pilis atrodo Viduramžių architektūros stiliaus, tačiau iš tiesų ji buvo pastatyta 18 amžiuje netoli Tongwynlais, Velse. Pilis buvo pastatyta Johnui-Crichtonui-Stuartui, trečiąjam Buto Markizui, tačiau nei jis, nei jo šeima pilyje negyveno, ir ji buvo perduota miesto savivaldybei. Pilį supa tankūs miškai, kuriuose botanikos mėgėjai gali rasti tik tam kraštui būdingų augalų.
wikipedia.com wikipedia.com
 
St.Michael’s Mount  pilis.
Nedaug pasaulyje yra pilių, kurios pastatytos tokiuose romantiškai atšiauriuose vietovėse, kaip ši viduramžių stiliaus pilis. Į prie Kornvalio esančioje saloje įsikūrusią pilį galima patekti pėsčiomis tik per vandens atoslūgį.
wikipedia.com wikipedia.com
 
Bodiam Pilis.
Ši vandens grioviu apsupta pilis Rytų Esekse buvo pastatyta Dalyngrigge šeimai, o dabar ją prižiūri tautinio paveldo organizacija. Ir nors 14 amžiuje statytos pilies išorė atrodo autentiškai ir gražiai išsilaikiusi, pilies viduje stūkso griuvėsiai.
wikipedia.com wikipedia.com
 
Caernarforn pilis.
Ši įspūdinga pilis, esanti šiaurės Velse, buvo pastatyta Karaliaus Edvardo I įsakymu. Jo tikslas buvo pademonstruoti savo galybę Velso kraštui, kuris buvo neseniai prijungtas prie Jungtinės karalystės. Sakoma, kad neįprastas pilies eksterjeras bando atkartoti Konstantinopolio sienas ir Romėnų architektūros stilių.
wikipedia.com wikipedia.com
 
Bamburgo pilis.
Šitą pilį, pastatytą Bamburgo pakrantėje, Nortumberlande, turėtų atpažinti filmų gerbėjai. Nepaprastai galingai ir romantiškai atrodančioje pilyje yra filmuojama daug filmų. Vieni žinomiausių yra ,,Robinas Hudas” ir ,,Elizabeth”.
wikipedia.com wikipedia.com
 
 
  

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Grįžta vyras iš žvejybos tuščiomis, nedrąsiai stovi prie slenksčio ir klausia:
– Katinas namie?
Žmona atsako:
– Eik drąsiai, aš jam kilkių nupirkau!