Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2016-07-24

Afrikos „pabaisų“ penketas (foto)

  
Afrikos „pabaisų“ penketas (foto)
© Wikipedia nuotr.
Gandras Marabu.

Nuskridus į Afriką atpažinti liūtą daug žinių nereikia, pastebi travelplanet.lt kelionių ekspertai, užtat, pasak jų, grįžus smagu pasigirti mačius gyvūnų iš „Afrikos bjauriųjų penketo“.

Nors šie gyvūnai nepasižymi mielais snukeliais ir švelniu kailiu, bet kartais atrodo netgi įspūdingiau už 
„gražuolius“.
Gandras Marabu
 
Marabu ūgis nuo 110 iki 150 cm, išskėsti sparnai – nuo 210 iki 250 cm pločio. Jis skraido sulenktu kaklu – jo neištiesia kaip kiti gandrai. Marabu gyvena didelėmis kolonijomis. Lizdams jie renkasi drėgnas vietas medžiuose, vaišinasi dvėseliena, varlėmis, vabzdžiais, driežais, graužikais ir mažais paukščiais.
 
Afrikinis karpuotis
 
Nei elegantiški, nei gražūs afrikiniai karpuočiai (šernai) – vienintelės kiaulės, be vandens galinčios išgyventi net kelis mėnesius. Kai gauna vandens, šie gyvūnai geria reguliariai, taip pat mėgsta purvo ir smėlio vonias bei trintis į medžius ir termitų sampylas.
Wikipedia nuotr. Wikipedia nuotr.
Hiena
Šio plėšriojo žinduolio žandikauliai gali išvystyti iki 5000 atmosferų jėgą, jais gyvūnas gali smulkinti net buivolų ir begemotų kaulus. Pirmutinės hienų kojos ilgesnės už užpakalines.
Wikipedia nuotr. Wikipedia nuotr.
Grifas
 
Šių vanaginių plėšriųjų paukščių yra įvairių rūšių – nuo grifo vienuolio iki maitvanagio, o vienos rūšies atstovų (palšųjų grifų) retkarčiais pasirodo netgi Lietuvoje. Jie skraido lėtai, yra ištvermingi, lizdą pina ant medžio arba kalnuose, o minta dvėseliena.
Wikipedia nuotr. Wikipedia nuotr.
Antilopė gnu
 
Gnu (tariama „nju“) gyvena milžiniškomis bandomis nuo Pietų Kenijos šiaurėje iki Pietų Afrikos Respublikos pietuose ir gali išvystyti iki 80 km/val. greitį. Dažnai į antilopių gnu bandas saugumo sumetimais mėgsta įsimaišyti zebrai.
Pixabay nuotr. Pixabay nuotr.
Pagal www.travelplanet.lt
  

Žymos: Gyvūnai, Afrika

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Susitinka du žvejai. Vienas klausia kito:
– Ar eisi šiandien žvejoti?
– Ne.
– Kodėl?
– Šiandien žmona namuose leidžia gerti.