Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   Delfi   |   2018-10-01

Britanijos princesė Anne atskleidė, kodėl vienintelė niekada nespaudžia rankos gerbėjams

  
Britanijos princesė Anne atskleidė, kodėl vienintelė niekada nespaudžia rankos gerbėjams
© Wikimedia nuotr.
Princesė Anne - 68-erių karalienės Elžbietos II duktė.

Princesė Anne per karališkuosius susitikimus su laukiančiais ir norinčiais pasisveikinti žmonėmis nepaspaudžia rankos dėl svarios priežasties – ji laikosi tradicijos.

„Mes niekuomet nespausdavome rankų”, – būsimojo HBO dokumentinio televizijos serialo „ Queen of the World" pristatomajame vaizdo klipe aiškina 68-erių karalienės Elžbietos II duktė.
„Visuomet buvo manoma, kad negali paspausti rankos kiekvienam, tad aš ir nepradedu. Pakankamai griežtai laikausi šio nusistatymo, bet pastebėjau, jog kiti taip nemano", – juokdamasi pažymi princesė.
 
Ji toliau aiškina, kad, nors „ne jai aiškinti, jog tai yra negerai”, karališkieji susitikimai su gerbėjais smarkiai pasikeitė nuo to laiko, kai karalienė aštuntajame dešimtmetyje įvedė šį paprotį”.
 
„Tai veikiau tapo rankų paspaudimo sportu, o ne susitikimu su norinčiais pasveikinti ir pašnekėti gerbėjais”, – pažymi princesė Anne.
 
Vaizdo įrašo pradžioje girdėti aiškinimas, kad ankstesniais monarchijos gyvavimo laikais „gyventojai džiaugdavosi galėję tik užmesti akį į pro šalį pravažiuojančią karališkąją šeimą”.
„Ir štai aštuntajame dešimtmetyje karalienė nutarė situaciją pakeisti. Ji norėdavo pasisveikinti su besižvalgančia minia – tai ir atsirado tokie karališkieji susitikimai”, – toliau pasakojama vaizdo klipe.
 
Anne aiškino, kad šiandien gali būti netgi sudėtinga matyti, su kuo bendrauji – taip yra dėl visų technologinių naujovių, kurias žmonės atsineša, kad užfiksuotų susitikimo akimirkas.
 
„Jau telefonai yra blogai, bet visi šie „iPadai” – per juos negali net galvų matyti. Neturi supratimo, su kuo kalbiesi”, – pastebi princesė.
 
„Aš arba nesuku galvos, arba tiesiog pasakau: „Žiūrėkite, jei norite kažko paklausti... Aš siūlyčiau jums patraukti tą daiktą”. Tai taip keista. Žmonės negali patikėti, kad dalyvavo renginyje, kol neužfiksavo to nuotraukose”, – sako princesė Anne.
 
Dokumentiniame seriale rodomi karališkosios šeimos nariai, pasisakantys apie karalienę Elžbietą ir Britanijos tautų sandraugą. Serialas pasirodys prieš pirmąjį princo Harry'io ir Meghan Markle oficialųjį vizitą į Britanijos tautų sandraugos šalis – jie aplankys Australiją, Naująją Zelandiją, Fidžį ir Tongą.
 
  

Žymos: karališka šeima, princesė Anne

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Zoologijos sode mama sako Petriukui:

– Vaikeli, neglostyk liūto, gal jis blusų turi.