Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2016-05-01

Dviratininkams: Kaip važiuoti lietingu oru?

  
Dviratininkams: Kaip važiuoti lietingu oru?
„Nėra tokio dalyko kaip blogas oras, yra tik blogas pasiruošimas“, - daugumos girdėtas sakbus posakis.

Visi mes mėgstame važinėtis dviračiais saulėtą ir sausą dieną, bet kartais tai nėra išeitis, - ypač gyvenant Jungtinėje Karalystėje. Neleiskite blogiems orams sukliudyti jums važinėtis dviračiu. Su tinkamu pasiruošimu jūs galite likti saugūs ir mėgautis sveika pramoga.

Nėra tokio dalyko kaip blogas oras
„Nėra tokio dalyko kaip blogas oras, yra tik blogas pasiruošimas“, - daugumos girdėtas sakbus posakis. Tačiau su geru drėgmės nepraleidžiančiu apsiaustu, neopreniniais batais ir pirštinėm jūsų pasivažinėjimas taps mažiau nepatogus.
 
Kvėpavimas reiškia daug. Blogai kvėpuojant jūs suprakaituosite ir sušlapsite iš vidaus greičiau, nei iš išorės. Jei lietus labai stirpus, jūs betkokiu atveju sušlapsite, tačiau tinkama apranga bent jau apsaugos jus nuo sušalimo.
 
Tam, kad neperšlapti, apsiaustas turi būti su užspaudžiamom sagutėm. Pilnai neperšlampantis apsiaustas yra puiki išeitis esant blogam orui. Lengvi lietpalčiai, skirti apsisaugoti nuo trumpalaikio lietaus, pasirodžius saulei puikiai telpa į kuprinę.
 
Ko galima tikėtis?
Nevažiuokite pro balas ar stovintį vandenį. Jūs negalėsite įvertinti situacijos ir balos gylio iki tol, kol jau bus per vėlu. Tai gali būti maža bala arba ratus galinti sulaužyti skylė.
 
Slidi šlapia danga
 
Venkite ant kelio esančių šulinio dangčių ar vaivorykštės spalvomis nusidažiusių tepalų dėmių. Jeigu yra galimybė apvažiuoti – apvažiuokite.
 
Apsisaugokite
 
Purvasaugiai ne tik apsaugos jus nuo tokių elementų, kaip purvo taškymasis ant nugaros, bet ir apsaugos iš galo važiuojančius dviratininkus. Kai kurie dviratininkų klubai reikalauja prisitvirtinti purvasaugius šlapiu oru. Jeigu nesate įsitikinę kokie purvasaugiai tinka jūsų dviračiui – paklauskite vietinio dviračių mechaniko.
 
Galvokite plačiau
 
Padangos yra jūsų vienintelis atramos taškas su žeme. Platesnės padangos suteikia didesnį sukibimą, taigi jeigu jūs važiuojate su miesto dviračiu ir sugalvojate pakeisti senas padangas į platesnes (25c,28c), turėtumėte apsvarstyti sumažinti oro slėgį padangose, kad padidintumėte sukibimą. Tačiau dėl žemesnio slėgio kyla didelė tikimybė sprogti padangai, todėl patariama būti labai atsargiems, nes keisti padanga šlapiu oru yra tikrai nejuokinga.
 
Būkite matomi
 
Lietus, apsiniaukę debesys ar aprasoję langai mažina vairuotojų matomumą. Taigi reikėtų įsigyti šviestuvus, skirtus dviračiams važiuoti šlapiu oru. Mirksintis galinis žibintas ant dviračio sėdynės yra nebrangus, bet efektyvus. Apsvarstykite galimybę užsidėti ryškiaspalvius arba šviesą atspindinčius drabužius.
 
Po pasivažinėjimo nuvalykite dviračio grandinę nuo smėlio ir sutepkite ją tepalais, kad grandinė laikytų ilgiau. Po viso to laikas nerti į karštą dušą, apsivilkti sausus drabužius ir ilsėtis – jūs to nusipelnėte.
 
 
  

Žymos: Dviratininkai, Lietus

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Norite sutikti pavasarį su nauja ir visada madinga apranga? Armija laukia jūsų!