Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   BNS   |   2018-01-09

H&M atsisakė pasaulinį pasipiktinimą sukėlusios reklamos

  
H&M atsisakė pasaulinį pasipiktinimą sukėlusios reklamos H&M atsiprašė ir atsisakė socialiniuose tinkluose pasipiktinimą sukėlusios „rasistinės“ reklamos.

Švedijos mažmeninės prekybos drabužiais milžinė „Hennes and Mauritz“ (H&M) pirmadienį atsiprašė ir atsisakė socialiniuose tinkluose pasipiktinimą sukėlusios „rasistinės“ reklamos.

Bendrovės tinklalapyje buvo paskelbta juodaodžio berniuko nuotrauka, kurioje jis užfiksuotas dėvintis žalią bliuzoną su gaubtuvu su užrašu „Coolest monkey in the jungle“ („Kiečiausia beždžionėlė džiunglėse“), kas sukėlė didžiulį pasipiktinimą.
„Kam kilo mintis apvilkti šį mielą juodaodį berniuką džemperiu su užrašu „Kiečiausia beždžionėlė džiunglėse“, – sekmadienį tviteryje parašė tinklaraštį stiliaus tema rašanti Stephanie Yeboah. – Negi žinote, kad žodis „beždžionė“ yra dažnai vartojamas kalbant apie juodaodžius?“
 
„Atvaizdas jau pašalintas iš visų H&M kanalų, ir mes atsiprašome visų, kuriuos jis galėjo įžeisti“, – agentūrai AFP sakė švedų kompanija.
 
 
Internete vis dar galima rasti pačio drabužio nuotrauką be jį vilkinčio vaiko.
 
Verta paminėti, kad H&M – ne vienintelė kompanija, įsivėlusi į reklaminį skandalą. Pavyzdžiui, 2014 metais ispanų milžinė „Zara“ pateko į skandalą po to, kai prekyboje pasirodė jos juostuotų pižamų su geltona žvaigžde, labai primenančių drabužius, kuriuos koncentracijos stovyklose vilkėjo kalinti žydai.
O pernai spalį kosmetikos kompanija „Dove“ sukėlė pasipiktinimą savo reklamą, kurio buvo parodyta juodaodė moteris, virstanti baltaode.
 
  

Žymos: Rasizmas, Reklama, H&M

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Pasimatymas. Sėdi mergina ir vaikinas. Staiga mergina pagadina orą ir sako:
– Norėčiau, kad tai liktų tik tarp mūsų...
– O aš norėčiau, kad išsisklaidytų, – atsako vaikinas.