Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2017-03-17

„Išbarstyti gintarai“: Lina Nikitinaitė

  
„Išbarstyti gintarai“: Lina Nikitinaitė
© Užsisakyk dėkingumą šiandien. Pristatome tą pačią dieną! Nuotr. G200

Norite gyvenime daugiau pozityvumo ar mažiau sirgti? Pradėkite praktikuoti dėkingumą! Pirmosios „Išbarstyti gintarai“ projekto dalyvės Linos Nikitinaitės tikslas – 1 000 000 sėkmingų, dėkingų ir laimingų žmonių pasaulyje. Pasirodo, tai nėra jau tokia sunki užduotis, kai rankose laikomas išskirtinis įrankis – „Dėkingumo Žurnalas“. Lietuvių širdis užkariaujančio leidinio autorė teigia, kad paprastuose dalykuose ir slypi tikroji laimė.

Dėkingumo karaliene vadinama L. Nikitinaitė visai neseniai įkvėpta Londono gyvenimo ritmo ir kultūrų įvairovės pristatė dar vieną savo projektą – „Sėkmės Žurnalą“.
   
Kokia tavo veikla ar hobis? Ir kodėl tai tapo tavo didžiausia gyvenimo aistra?
Mano aistra jau daugiau nei metai – DĖKINGUMO ŽURNALAS (DŽ) bei labai šviežias – SĖKMĖS ŽURNALAS (SŽ). DŽ, kaip įrankį, sukūriau, norėdama padėti žmonėms, nes dėl šio tikslo atsidūriau šioje žemėje (bent jau taip pati jaučiu). Dvejus metus ieškojau, kaip padėti žmonėms nebūnant šalia fiziškai, ir vieną 2015 m. spalio vakarą gimė idėja sukurti DŽ. Nuo tos dienos – tai mano gyvenimo aistra.
 
Lygiai po metų gimė SĖKMĖS ŽURNALAS. Pati juokiausi, jog tai mano dovana vyrams. SŽ – tai įrankis tikslams pasiekti, sėkmei pritraukti, produktyvumui ugdyti. Jis gimė iš poreikio padėti žmonėms pasiekti tikslus, nes pamačiau, jog daugeliui sunku tai padaryti, o man 3 metų planus pavyksta įgyvendinti per metus. Pradėjau analizuoti, kodėl man pavyksta, o kitiems ne? Iš šalies pažiūrėjau, ką aš darau, ir pamačiau, jog svarbiausia – žinoti, ką nori pasiekti ir koks žmogus nori būti; kitas žingsnis – planuoti darbus ir jų neatidėlioti; trečias – būti dėkingam, švęsti mažas pergales bei įvertinti išmoktas pamokas; galiausiai – pažintys, nes pažįstant reikiamus žmones, pusė darbo jau yra padaryta. Į SŽ visa tai ir sudėjau mokslinių pratimų, kurie užtrunka 4–6 min. per dieną ir turi didelę naudą kiekvienam asmeniškai, pavidalu.
 
Kodėl tai tapo didžiausia gyvenimo aistra? Ilgus metus dirbu su savimi ir stengiuosi būti geresnė šiandien, nei buvau vakar. Stengiuosi kiekviename nutikusiame įvykyje atrasti gerąją pusę. Seniai praktikuoju dėkingumą, analizuoju daugiau už mane pasiekusius žmones bei skiriu 4–6 minutes per dieną pratimams, kurie man teikia naudą ir skatina augimą. Labai norėjau, jog pratimai nebūtų išsibarstę po skirtingas užrašų knygutes, būtų malonūs, todėl juos sudėjau į vieną knygą ir dabar džiaugiuosi, kai man pasako, jog DŽ keičia žmonių gyvenimus. Tai nuostabus įvertinimas ir patvirtinimas, jog elgiuosi teisingai. Taip pat galiu pasidžiaugti, jog DŽ tapo projektu, prie kurio dirba 15 žmonių. Devyniuose Lietuvos miestuose, Londone bei Danijoje yra po vieną ar dvi DŽ ambasadores, kurios kartą ar du per mėnesį kviečia į DŽ bendruomenės susitikimus konkrečia tema. Susitikimuose, kurie yra nemokami, praleidžiame laiką vertingai – dalijamės ne tik turimomis žiniomis, bet ir patarimais, gera nuotaika, susirandame naujų draugų, bendraminčių, gauname vertingos informacijos visais gyvenimiškais klausimais. Dalyvaujantieji tai įvertina kaip nemokamą terapiją.
 
Kodėl išvažiavai iš Lietuvos?
 
Iš Lietuvos išvykau dėl 3 priežasčių. Pirmoji – mylimas žmogus; antroji – galimybė gyventi ten, kur noriu; trečioji – noras DĖKINGUMO ŽURNALĄ užauginti ir taip padėti dar daugiau žmonių, nes DŽ komandos tikslas – 1 000 000 sėkmingų, dėkingų ir laimingų žmonių pasaulyje. O dabar esu dėkinga Londonui, kad čia būnant gimė ir SĖKMĖS ŽURNALO idėja. Tiesa ta, jog tam, kad pasiektum išsikeltą tikslą, reikia daug dirbti. Londonas tuo ypatingas, jog čia labai daug talentingų, protingų, kūrybingų žmonių, kurie pataria ir parodo teisingiausią kryptį. Be to, čia daug nuostabių lietuvių, todėl nejaučiu, jog esu toli nuo Lietuvos.
 
Su kokiais sunkumais pirmiausia susidūrei Londone?
Turbūt didžiausias iššūkis – maistas, kuris skiriasi nuo lietuviško. Jis nesiskiria drastiškai, tačiau grikių teko ilgai paieškoti. Žmonių gausa ir atstumai – dar vienas svarbus niuansas, nes čia socialinį gyvenimą reikia organizuoti kitaip, nei buvau pripratusi. Tai nėra dideli sunkumai, o mano požiūris į susiklosčiusią situaciją – nėra problemų, tik iššūkiai – padeda. Adaptaciją palengvino mylintis žmogus šalia bei tai, jog pati daug keliauju, todėl buvimas kitoje šalyje – nėra baisi būsena.
 
Pirmieji darbai Londone. Kas pasikeitė nuo to laiko?
 
Kadangi turiu galimybę dirbti bet kur, tačiau veikla yra labai susisieta su Lietuva, todėl turėjau priprasti prie laiko skirtumo ir atrasti darbo ritmą, o tai vėlgi darbas su savimi. Labai padėjo prioritetų paskirstymas pagal svarbą ir tuomet viskas pasidarė lengviau ir aiškiau. Jeigu galvoje netvarka – netvarka ir gyvenime, tiesa? Tačiau tai nenutrūkstamas procesas ir aš kiekvieną dieną galvoju, kaip dar geriau galėčiau padėti žmonėms bei kas juos padarytų laimingesnius. Džiaugiuosi, jog šiuo klausimu man labai padeda DŽ komanda.
 
Kokie siekiai ir svajonės?
 
Šiuo metu dar daug turiu nuveikti, kad pasiekčiau tikslą 0 1 000 000 sėkmingų, dėkingų ir laimingų žmonių pasaulyje, tačiau svarbiausia – mokėti mėgautis procesu, o ne liūdėti, kad tikslas dar nepasiektas. Tuo gyvenimas ir įdomus, kad mes galime iš jo pasiimti be galo daug ir kartu atrasti save, tad lieka svajoti, siekti ir nepamiršti būti „čia ir dabar“.
 
Ką tau reiškia žodžiai Lietuva ir lietuvis?
 
Žodžiai Lietuva ir lietuvis man reiškia mano namus ir mano žmones. Žinote, lietuvį visur gali atpažinti, nors mes esame skirtingi, tačiau kartu ir labai panašūs. Esame turtinga ir ypatinga tauta, turinti tūkstančius metų siekiančią istoriją ir daug gerų žmonių, kurie sunkiai dirba ir siekia savų tikslų.
 
Įvardink vieną daiktą, kuris galėtų atspindėti tavo veiklą.
 
Mano veiklą galėtų atspindėti pačios išleistas DĖKINGUMO ŽURNALAS ir SĖKMĖS ŽURNALAS. Labai džiaugiuosi, kad jie padeda daugeliui žmonių.
 
  

Žymos: Lina Nikitinaitė, išbarstyti gintarai

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

- Tavo galvoje – plika dykuma, – šaukia ant Petriuko mokyklos direktorius.
– Jūs visiškai teisus, – atsako jam Petriukas, – Tačiau kiekvienoje dykumoje yra oazės, bet ne kiekvienas kupranugaris moka surasti kelią iki jų…