Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Parengė Margarita NARVYDAITĖ   |   2010-03-08

Latvijoje - M.K.Čiurlionio kvarteto koncertas

  
Latvijoje - M.K.Čiurlionio kvarteto koncertas

Kovo 11 - ąją lietuvių bendruomenė Latvijoje paminėjo koncertu.

Lietuvai minint Nepriklausomybės atkūrimo dvidešimtmečio sukaktį, Lietuvos ambasada Latvijoje kovo 9 dieną rengia Lietuvos nacionalinės premijos laureato Mikalojaus Konstantino Čiurlionio kvarteto koncertą.
Į renginį pakviesti Latvijos vadovai, buvę šalies Aukščiausios Tarybos deputatai, meno ir kultūros atstovai, Latvijoje reziduojantys diplomatai, lietuvių bendruomenės nariai.
 
 
Idomūs faktai apie  kvartetą:

Jonas  TANKEVIČIUS (I smuikas)
Darius DIKŠAITIS (II smuikas)
Gediminas DAČINSKAS (altas)
Saulius LIPČIUS (violončelė) 

  • Kvartetas susikūrė 1968 m., jo nariams tebestudijuojant Lietuvos muzikos akademijoje, vadovaujami profesoriaus E.Paulausko – Lietuvos kvarteto primarijaus. Vėliau jie tobulino savo meistriškumą pas  Borodino, Tanejevo, Tatrai kvartetų narius profesorius Dm.Šebaliną, Vl.Ovčareką ir Vl.Tatrai. 1973-1977 m.m. kvartetas dirbo Sočio (Rusija) filharmonijoje. 
  • Kvartetas yra sugrojęs per 3700 koncertų Lietuvoje ir daugelyje užsienio šalių, dalyvavęs stambiuose festivaliuose. 
  •  1990 metais Čiurlionio kvartetui pirmajam iš Lietuvos menininkų buvo suteikta Lietuvos nacionalinė premija. 
  • Menininkai griežia unikaliais XVIII a italų meistrų darbo instrumentais. 
  • 2004 metais tarptautiniame kamerinės muzikos konkurse Šveinfurte(Vokietijoje) kolektyvas laimėjo II-ją premiją. Tų pačių  metų lapkričio mėnesį kvartetas už pastarųjų metų veiklą buvo apdovanotas Lietuvos muzikų sąjungos AUKSINIO DISKO nominacija.   
  • Neseniai pasirodė nauja kompaktinė plokštelė, įrašyta kartu su žymiu pianistu Lev Natochenny iš Niu-Jorko, o Olandijoje kvartetas įrašė autorinę flamandų kompozitoriaus Koos de Muink kompaktinę plokštelę. 2005 m. pradžioje Čiurlionio kvartetas pristatė pirmąją savo VCD formate įrašytą kompaktinę plokštelę, kurioje atsispindi pastarųjų dviejų metų kvarteto koncertinė veikla.
  • Kvarteto nariai kiekvienais metais pasirodo ir kaip solistai, dalyvauja įvairių ansamblių sudėtyse, dalyvauja kūrybiniuose projektuose, dalyvauja tarptautinių konkursų žiuri darbe, veda meistriškumo kursus žymiose atlikėjų rengimo institucijose (Švedijos karališkoje akademijoje, Vokietijoje, Belgijoje).
  • Kvarteto veikloje žymią vietą užima labdaros koncertai, kuriuos kvartetas dovanoja ne tik Lietuvos klausytojams, bet yra surengęs jų ir užsienyje.
  

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Policininkas rašo tarnybinį prašymą vyriausiojo komisaro vardu:
„…dėl sunkios materialinės padėties prašyčiau jūsų išduoti radarą ir pervesti mane į Kelių policijos policininko pareigas…“