Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com, BNS.LT   |   2017-08-06

Lietuvių pamėgtas renginys baigėsi nelaime (papildyta)

  
Lietuvių pamėgtas renginys baigėsi nelaime (papildyta)
© Rūta Šimonytė Facebook
Kultūros paveldoo pastatai suniokoti visiškai.
Kilus gaisrui visiškai sudegė du ekspozicijos pastatai.

Vos prieš kelias dienas didžiuliu gaisru, įsiplieskusiu scenoje, pasibaigė festivalis ,,Tommorow land”, kurį ypač mėgsta lietuviai, o šią naktį ugnis suniokojo vietą, kurioje linksminosi per 18 tūkstančių tautiečių.

 
,,Granatos Live” festivalio metu, Rumšiškių liaudies buities muziejuje kilus gaisrui visiškai sudegė du ekspozicijos pastatai.
Ugnis įsiplieskė iš kart po vienos garsiausios britų atlikėjos Ellie Goulding pasirodymo scenoje. Lemtingą vakarą į sceną lipo garsiausios Lietuvos ir užsienio žvaigždės.
 
Muziejaus direktorės pavaduotojas informacijai ir muziejininkystei Eligijus Juvencijus Morkūnas BNS sakė, kad didesnio už kilusį šįkart gaisro muziejuje nėra buvę. Pasak jo, vieno sudegusios statinio statyba dar nebuvo baigta.
 
„Pastatas buvo iš Mažosios Lietuvos. Bus galima padaryti jo kopiją. Bet bus tik kopija“, - teigė vienas muziejaus vadovų, kuris naktį buvo gaisravietėje, kai gaisras jau buvo užgesintas.
 
E.J. Morkūnas tikino, kad priešgaisrinė muziejaus sistema buvusi gera.
 
Sdegę ekspoziciniai pastatai buvo gyvenamasis namas ir rastinis ūkinis pastatas, kur buvo eksponuojama paroda „Mažoji Lietuva“.
 
Nuostoliai, kuriuos Rumšiškių liaudies buities muziejus patyrė dėl sudegusių dviejų 19 amžiaus statybos pastatų, kurie atvežti iš Mažiosios Lietuvos, gali siekti beveik 73 tūkst. eurų.
Muziejaus direktorės pavaduotojas bendriesiems ir ūkio reikalams Antanas Andriulaitis BNS pranešė, kad sudegę pastatai buvo įvertinti beveik 40,6 tūkst. eurų (140 tūkst. litų) ir 32,2 tūkst. eurų 111 (tūkst. litų). Pasak jo, paskutinis šių pastatų įkainavimas atliktas dar 2014 metų spalio mėnesį.
 
Nuostolius dėl sudegusių Rumšiškių liaudies buities muziejaus pastatų, kaip BNS sakė muziejaus direktorė Violeta Reipaitė, atlygins. festivalis „Granatos“ - tai numato muziejaus sutartis su festivaliu.
 
Pasak jos, po šio gaisro greičiausiai daugiau festivalis nebebus rengiamas muziejaus teritorijoje.
 
Gaisrą gesino didelės ugniagesių pajėgos, iš viso į Rumšiškes išsiųsti 9 ugniagesių automobiliai, o vienu metu gesino net septyni. Buvo dar grėsmė kitiems pastatams.
 
Rumšiškėse dirba ekspertai - jie nustatys gaisro priežastį.
 
Per gaisrą žmonės nenukentėjo.
 
  

Žymos: Lietuviai, Gaisras, Granatos Live, Rumšiškės

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

– Mergaite, galiu jus palydėti?

– Žvilgsniu, jaunuoli, tik žvilgsniu...