Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Justė Šemetaitė, Tiesa.com   |   2010-11-18

Londonas. Kalėdos. Prabanga. Labdara.

  
Londonas. Kalėdos. Prabanga. Labdara. Į iškilmingą labdaros vakarienę Londone susirinko daugiau nei 150 žmonių.

Šie keturi žodžiai idealiai išsipildė viename įspūdingiausių Londono viešbučių vykusios Kalėdinės labdaros vakarienės, skirtos Almos Adamkienės labdaros fondui paremti, metu. Čia susirinko solidi dosnių imigrantų minia. Fotoaparatų blykstėse tiesiog tirpstantiems vakaro dalyviams buvo sukurtos puikios sąlygos pasijusti beprotiškai turtingais, svarbiais ir, žinoma, dosniais.

Aukoti skurdžioms kaimo mokykloms bei talentingų, bet neturtingų kaimo vaikų lavinimui – tokia buvo vakaro misija ir, be abejonės, ji buvo įgyvendinta.
Prabangi vakarienė
 
Lapkričio 11 d., ketvirtadienį, „The Langham“ viešbutyje įvykęs labdaringas vakaras priminė karališkus pietus, skirtus kokiam ypatingam svečiui pagerbti ar didžiam jubiliejui paminėti. Su šampano taurėmis priėmimo kambaryje besisukiojančios damos žemę siekiančiomis suknelėmis, apnuogintomis nugaromis, ir džentelmenai, įsispraudę į juodus kostiumus, labiau panėšėjo į lietuviško Holivudo žvaigždutes, nei į pasiturinčius verslininkus, ambasados darbuotojus, visuomenės veikėjus ar šiaip pinigingus aktyvistus.
 
Aprangos kodas buvo išlaikytas.
 
Vakaro vedėjos ir neabejotinai vakaro nuotaikos saugotojos Beatos Nicholson sąmojingi pašmaikštavimai ir nuolatinis beldimasis į susirinkusiųjų širdis puikiai veikė pakilios nuotaikos užlietus žiūrovus. Stebuklinga Kalėdų dvasia ne tik ištirpdė „manęs tai neliečia“ sienas, bet ir spustelėjo nežinomoje kūno vietoje esančius geraširdiškumo ir dosnumo laukelius. Kaip Jo Ekscelencija V. Adamkus sakė savo sveikinimo kalboje (o ir gyvenime jau teko įsitikinti) – ne visada tikėjimas ir gražios viltys virsta realybe. Vis dėlto, po šios liūdnai nuskambėjusios natos sekė optimistiški žodžiai, kad tautiečiai, susirinkę aukoti neturtingiems kaimo vaikams, nešykštės ir pasidalys savo širdies gerumu. Belskis, ir tau bus atidaryta.
Svečius linksmino menininkai
 
Iškilmingą vakaro nuotaiką kurstė talento nestokojantys Lietuvos muzikantai: meistriškasis pianistas Rimantas Vingras, „Lietuvos talentų“ gerbėjams puikiai žinomas akordeonistas Martynas Levickis, viena talentingiausių Lietuvos pianisčių laikoma Martyna Jatkauskaitė bei įspūdingo balso savininkas tenoras Edgaras Montvidas. Kai kurie vakaro dalyviai džiaugėsi turėję progos pamatyti ir išgirsti muzikantų pasirodymus. Kaip sakė vienas iš žiūrovų: „Džiaugiuosi, kad atėjau: dar nebuvau girdėjęs, kaip dainuoja Edgaras Montvidas.“
Labdaringo vakaro pradžioje pristatyti loterijos prizai ir aukciono prekės, kaip ir pridera, užkūrė ugnelę kai kurių dalyvių širdyse. Aukcione varžytasi dėl keturių dienų poilsio prabangiame Palangos viešbutyje „Palanga“, VIP bilietų į 2011 m. Europos krepšinio čempionatą bei kitų nė kiek ne mažiau įspūdingų dalykų, o loterijoje galėjai laimėti nuo milžiniško lietuviško šakočio iki vakarienės dviem karališkajame „The Langham“ viešbutyje ar dovanų kupono grožio salone Centriniame Londone.
 
Šykštumas išlindo lyg yla iš maišo
 
Visi už loterijos bilietus surinkti pinigai buvo skirti A. Adamkienės labdaros fondui, tad tie, kurie negalėjo sau leisti varžytis aukcione, pirko loterijos bilietus ir taip bent simboliškai prisidėjo prie kilnaus tikslo.
 
Tačiau ne veltui sakoma, jog vienas šaukštas deguto visą medaus statinę sugadina – visai netyčia teko nugirsti, kaip dvi išsipusčiusios damos reikalavo iš vargšų studentų, kurie sukosi aplink visus 16 stalelių, pardavinėdami bilietus, grąžinti joms dešimt svarų, mat jie neinformavę apie galiojančią akciją – „pirk tris bilietus ir gauk dešimties svarų nuolaidą“. Paaukojusios neturtingiems kaimo vaikams ponios susivokė, jog „permokėjo“, ir nusprendė to reikalo taip paprastai nepalikti... Štai kas nutinka, kai nustoja veikusi kalėdinė dvasia.
 
Prasidėjus aukcionui, salę sukaustė tyla. Beatai prireikė nemažai pastangų ir sąmojo, kad išjudintų pinigines prisėdusius aukotojus. „Juk čia labdaringas vakaras!“, – į visus kreipėsi nusivylimo neslepianti vedėja. Nepaisant to, aukcionas tikrai pasiekė kulminacijos tašką, kai „Svajonių savaitgalis Vilniuje“ istorijomis ir prabanga apgaubtame „Stiklių“ viešbutyje buvo parduotas už 3000 svarų sterlingų. Įdomu tik tai, jog tarpusavyje dėl siūlomų aukciono prekių visą laiką varžėsi tie patys žmonės – nežinia, ar iš didelio noro prisidėti prie labdaros fondo veiklos, ar tam, kad išgelbėtų vakaro pagrindinę dalį nuo gėdingos katastrofos...
 
Vaikai privalo nepamiršti gimtosios kalbos
 
Fondo įkūrėja ponia A. Adamkienė, kreipdamasi į susirinkusiuosius, dėkojo ir džiaugėsi tokiu gausiu būriu dosnių tautiečių. Šiek tiek vėliau p. Alma prasitarė turinti dar vieną idėją: „Juk jūs turite lituanistines mokyklas, tad kodėl negalėtume suorganizuoti akcijos, kad vaikučiai emigrantai rašytų kalėdinius sveikinimus Lietuvoje gyvenantiems vaikams?
 
Nesvarbu nei vardai, nei metai, nei klasės – turėtų būti malonu palaikyti ryšį su Tėvyne“, – naująją savo idėją dėstė labdaros fondo įkūrėja A. Adamkienė. Tačiau didžiausią susirūpinimą p. Almai kėlė grėsmė lietuvių kalbai kai kuriose emigrantų šeimose, Ji net keliskart pabrėžė, jog „tėvai privalo su vaikais kalbėti lietuviškai“.
 
Summa summarum, renginys gali būti laikomas vykusiu vien dėl gausiai susirinkusių vakaro dalyvių bei išlaikyto aprangos kodo. Giliau žvelgti ir menkinti kalėdinės dvasios nesiryžtu – tebūnie mes visi gražūs ir dosnūs, ir tebūnie pasveikinti spartėjantys žingsneliai prasmingos tradicijos link.
 
 
  

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Grįžta Petriukas namo, ir mama jo klausia:
– Petriuk, kodėl tu šlapias?
– Mes su Jonuku žaidėm ,,Šuo ir krūmas“, tai aš buvau krūmas...