Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Morta   |   2014-09-03

Mortos Tiesa. Ką daryti likus vienam Anglijoje?

  
Mortos Tiesa. Ką daryti likus vienam Anglijoje? Netekus mylimojo Anglijoje gyvenimas, regis, subyra.

Dažnai girdžiu sakant, kad gyventi Anglijoje su antrąja puse – kur kas paprasčiau ir lengviau. Kartu kuriami ateities planai ir taupomi pinigai tikrai palengvina kasdienybę svečioje šalyje, tačiau ką daryti, jei staiga lieki vienas?

 Remdamasi karčia savo ir draugų patirtimi galiu drąsiai teigti, kad suprantu, ką išgyvena užsienyje mylimo žmogaus paliktos panos, bičai, vyrai ir žmonos. Žinau, kaip žemė išslysta iš po kojų, norisi lėkti suknistais angliškais parkais ir kaukti prieš mėnulį. Žinau, kaip liūdna, kad šalia nėra visada suprantančios mamos ar artimiausių žmonių, o tas, su kuriuo neseniai dalijaisi liūdesiu ir džiaugsmu, staiga tampa svetimu.
Bet širdies skausmai ir emocinė katastrofa nėra baisiausia, kas nutinka užsienyje likus vienam kaip pirštui. Netikėtai atsiranda galimybė nuspręsti, ką toliau darysi su savo gyvenimu. Ar tikrai nori likti gyventi Anglijoje? O gal būtų geriau pas mamytę, ant pečiaus? Akivaizdu, kad užsienyje išsiskyrus po rimtos draugystės ar iširus šeimai apima paprasčiausia nenuslepiama ir nuoga kaip plikio galva PA-NI-KA.
 
Panika, kad užsienyje nesugebėsi išgyventi vienas.
 
Panika, kad pritrūksi pinigų nuomai.
 
Panika, kad nebežinai, kokia ateitis tavęs laukia.
Panika, kad Anglijoje nebesusirasi sau tinkamos poros.
 
Tokios statistikos nėra, bet esu tikra, kad šimtai imigrantų, atvykę iš tėvynių su partneriais, tačiau čia išsiskyrę, netrunka susikrauti žaislų ir šokti į pirmą lėktuvą namo. Aišku, dar kiti – pasikabina ant kokios šakos arba apskritai dingsta, praeityje palikę senus draugus, gimines, ir bando pradėti gyvenimą iš naujo (tiesiogine šių žodžių prasme).
 
O aš siūlyčiau pirmiausia persiorientuoti iš širdies kalbos į smegenų kalbą. Tai – pirmoji fazė, reikalinga šoko būsenai nugalėti. Kad pavyktų tai padaryti, leistini visi be išimties variantai: nori gerti iki sąmonės netekimo – gerk (čia vynas nebrangus); nori kerštaudamas dulkintis su visais, sutiktais klube, – pirmyn. Nori sugadinti savo ex (teks priprasti prie šio žodžio) asmeninį turtą – o kas trukdo? Siūlau daryti viską, kas pašalina iš dūšios demonus. Nes tik atsisveikinus su jais pradedama mąstyti.
 
Po pirmosios fazės ateina antroji – ko IŠ TIKRŲJŲ noriu aš pats. Tai neįtikėtinos laisvės laikas, kai visus be išimties sprendimus priimi pats ir, žinoma, turi už juos atsakyti. Nuoširdžiai prisipažindamas sau gali suprasti, kad niekada net nenorėjai gyventi Anglijoje, tai buvo svarbu mylimajam.
 
Gal nekentei gaminti maisto, bet gyvendama poroje privalėjai tai daryti?
 
Gal nemėgai savo darbo, bet išrinktasis ar išrinktoji skatino jame likti vien dėl didesnės algos?
 
Gal vidury savaitės norėdavai išlėkti į klubą su draugais, tačiau nenorėjai pykdyti mylimojo?
 
Gal nekentei, kai ištikus nesėkmei apie ją tau nuolat primindavo?
 
Sveikinu! Nuo šiol niekas nebeknis proto tol, kol pats neleisi. Net mama, nes ji – tolokai, gimtajame Lietuvos mieste.
 
Trečioji fazė – ypatinga ir pati sunkiausia. Ją vadinu paprastai – naujas mano (ir tik mano) gyvenimas. Svarbu susirasti naują būstą, išmesti tą suskį (-ę) iš „Facebook“ draugų, „Twitterio“, „Skype“ ir visur kitur, ištrinti telefono numerį, ištrenkti visas dovanas ir apskritai stengtis pamiršti, kad egzistavo. Tada ateis metas naujiems draugams.
 
Anglija ypatinga tuo, kad čia draugų susirasti lengva net jų neieškant. Pakanka nueiti į vietinį barą ir prisėsti netoli barmeno, ir netrukus nepažįstami žmonės pradės domėtis, ką čia veiki vienui vienas. Po naujų pažinčių – laikas ir naujai meilei.
 
Tik nieku gyvu nesiūlau jos ieškoti internete. Ten – gyvas velnias keistuolių, apgavikų ir kalbėti susitikus nesugebančių nevykėlių. Išnaudojant milijonus šioje šalyje vykstančių renginių ir Anglijoje gyvenančiųjų įprotį užkalbinti vienišus žmones galima nė nemirktelėjus susirasti naują porą.
 
Visa tai būtina daryti su vienu patikimu draugu, kuris su jumis nukeliaus visas fazes ir galiausiai padės pamiršti tą slunkių ex. Kaip sakoma, geriausias psichologas – draugas su buteliu.
 
  

Žymos: Santykiai, Mortos tiesa

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Grįžta Petriukas namo, ir mama jo klausia:
– Petriuk, kodėl tu šlapias?
– Mes su Jonuku žaidėm ,,Šuo ir krūmas“, tai aš buvau krūmas...