Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2016-05-02

Nematytos Londono vietos, kuriose pamiršite esantys didmiestyje

  
Nematytos Londono vietos, kuriose pamiršite esantys didmiestyje Kew sodai - vieni iš įspūdingiausių pasaulyje.

Ar jūs kada nors svarstėte galimybę ištrūkti nuo įprastos Londono rutinos? Sakote, tam neatrandate laiko ar pinigų? Galime pradžiuginti, kad ir Jungtinės Karalystės sostinėje gausu unikalių vietų, kuriose pasijausite tarsi kitame mieste ar net valstybėje. Šios vietos, apie kurias greičiausiai nežinojote, jus tikrai maloniai priblokš.

Kew Gardens
Nuotykių ieškotojai Kew Gardens botanikos sodais džiaugiasi jau 250 metų. Tai taip pat viena iš dviejų nacionalinių bazių, skirtų botanikos mokslų studijoms. Kiekvienas šių sodų šiltnamis gali pasigirti unikalia augalija. Čia rasite ir lelijų bei lotusų, tropinius miškus, magnolijų giraitę, įspūdingus rožynus ir daugybę pramogų.
 
Neturintys aukščio baimės kviečiami pasivaikščioti medžių viršūnėmis, šimtmečio senumo medžius apžvelgti iš paukščio skrydžio. Vėliau apsilankykite įspūdingoje kinų pagodoje, kuri buvo pastatyta 1762 metais. Čia taip pat galėsite pasisemti įkvėpimo savo sodo atnaujinimui.
 
Rivoli Ballroom šokių salė
 
„Rovili Ballroom” yra vienintelė Londone likusi amžiaus vidurio šokių sale. Nuo grindų iki sienos raudonos spalvos aksomu aptraukta salė atrodo itin nuostabiai. Šioje vietoje rasite autentiškų austriškų šviestuvų, kiniškų žibintų, disko kamuolių ir meniškų deco-accurate dekoracijų. Visa tai - pats realistiškiausias retro stiliaus naktų atvaizdas Londone.
 
Lee Valley White vandens centras
 
Ši 2012 Londono Olimpinių žadynių vieta yra atvira visiems adrenalino ištroškusiems vandens sporto mėgėjams, norintiems išbandyti plaukti kanojomis arba baidarėmis, kurių sraunūs ruožai kėlė sunkumų patiems geriausiems pasaulio irkluotojams. Olimpinio standarto ruože patirsite begalę ekstremalių pojučių nerdami žemyn galva, sukdamiesi ir išskrisdami į orą. Legacy ir Olympic takai skirti įvairioms baidarių veikloms, skirtoms tiek pradedantiesiems, tiek labiau patyrusiems irkluotojams.
2014 metais įtraukta dar viena nauja pramoga – Hydrospeeding, kuri yra panaši į mini banglenčių sportą ar „Hot Dog” užsiėmimus.
 
Tiems, kurie nori tiesiog atsipalaiduoti ir stebėti visa veiksmą, turėtų apsilankyti kavinėje, kurioje yra įrengta speciali terasa, skirta stebėti visą taką. Tiesa, šias pramogas norintys išbandyti plaukikai turi būti ne jaunesni nei 14 metų.
 
Japonų centras
 
Jeigu visuomet svajojote aplankyti paslaptingąją Japoniją – keliaukite į Shaftesbury Avenue Londone įsikūręs Londono Japonų C.entras. Jame galėsite paragauti tikrų, japonų gamintų sushi, išbandyti vilionančiai skambantį gėrimą Pocari Sweat ir įsigyti suvenyrų, įvairių knygų bei komiksų.
 
Rusų ortodoksų bažnyčia
 
Ryškiai mėlynas kupolas ir blizgus auksinis kryžius iškylantis virš Chiswick’o stogų yra tik maža dalis St. Petersburg’o. Bažnyčios interjeras ir eksterjeras - stulbinantis. Ornamentais nusieti mediniai drožiniai yra religinės ikonografijos dalis. Paslaugos dažniausiai teikiamos slavų kalbomis, tačiau jeigu jūsų slavų kalba nėra puiki, sekmadieninė liturgija vyksta rusų kalba ir anglų kalba.
 
„Lina Stores" itališka parduotuvė
 
Už keramikinio priekinio fasado slepiasi vieda gražiausių Soho rajobe parduotuvėlė Lina Stores. Italų šeima verslą plėtoja jau ilgiau nei 50 metų. Šioje parduotuvėlėje apsipirkinėjo pati Jane Grigson. Lina Stores parduotuvėje rasite ne tik gražiose medinėse dėžutėse įpakuotų makaronų, bet ir įvairių mėsos gaminių, sūrio, marinuotų artišokų, duonos ir t.t. visi produktai yra vieni geriausių Londone.
 
Leighton namo muziejus
 
Muziejus pakartotinai pravėrė savo duris 2010 metų birželio mėnesį po 1.6 mln. svarų kainavusio pastato atnaujinimo, kurio metu buvo atskleistos ir atnaujintos dekoratyvinės schemos ir namo funkcijos, taip pat buvo atrasta iki šiol nematyta laiptinė. 1860 metais menininkas Frederic Leighton’as užsakė savo draugą architektą George Aitcheson’a, kad pastatytų jam išskirtinės išvaizdos namą Holland parke. Namą jis užpildė savo darbais ir klasikiniais lobiais iš viso pasaulio. Namas buvo lyg meno kūrinys, kurio kiekvienas colis buvo išdekoruotas skirtingais stiliais, kuriuos Leightonas matė savo kelionių metu. Magiški priėmimo kambariai apatiniuose aukštuose buvo skirti dosniujų pramogoms.
 
Namas sukurtas kaip scena tam, kad Leightonas galėtų vaidinti savo, kaip didžiojo menininko rolę, paryškindamas namą mažu vienviečiu kambariu, kuris buvo vienintelė privati vieta visame name. Iki šiol namas yra laikomas architektūros lobiu.
 
Suomių bažnyčia
 
Nepaslaptis, kad labiausiaisi suomiai mėgsta leisti laiką saunoje. Netgi Suomijos parlamente yra įrengta speciali debatams skirta sauna. Šį skandinavišką malonumą jūs galite patirti ir Londone. Vos už 6 svarus galėsite mėgautis tradicine medine sauna Suomiškoje bažnyčioje.
 
BAPS Shri Swaminarayan Mandir indų šventykla
 
Ši, viena didžiausių indų šventyklų už Indijos ribų įventykla Shri Swaminarayan Mandir įsikūrusi Neasdeno rajone. Ji buvo pastatyta iš 2.828 tonų bulgariško kalkakmenio ir 2.000 tonų itališko marmuro, kuris buvo išraižytas rankomis Indijoje prieš pastatant ją Londone. Vos užėjus ir pakilus blizgančiais laiptais ir patekus į pagrindinę erdvę, pripildytą įvairiausiomis išraižytomis dekoracijomis, jūs pasijusite lyg persikėlę į pačią Indiją.
 
Barbicano konservatonija
 
Šiame nuostabiame ir tankiame labirinte Barbican Centre konservatorija yra tarsi užslėpta oazė, kuria po stikliniu stogu gaubia 2 tūkst. egzotiškų augalų rūšių. Nėra žodžių, skirtų šiam neįtikėtinam grožiui nusakyti. Tai - viena iš vietų, kuriuose galima atitrūkti nuo Londono ir pajusti tropikų ramybę.
 
Terasos katakombos
 
Šias katakombas galite rasti įžymiosiose Highgate kapinėse. Po to, kai prasibrovėte pro vingiuotą, gausiai medžiais apaugusį takelį ir galiausiai radote įėjimą į katakombas, jūsų kūnas virpės tarsi medžio lapas. Patekus į vidų galėsite grožėtis nuostabia Victorian laikų architektūra. Lankytojai yra leidžiami be palydos patirinėti rytinę kapinių dalį. Tačiau įdomesnią ir kvapą gniaužiančią vakarinę kapinių dalį nuvykti galite tik su leidimu organizuotai kelionei.
 
St Dunstan-in-the-East
 
Pirmoji St Dunstan-in-the-East bažnyčia buvo pastatyta šioje vietoje. 1941 metais bažnyčia buvo sunaikinta. Tačiau vietoj to, kad ją atstatyti ar nugriauti visiškai, ji buvo paversta į tylią ir žalią erdvę miesto centre.
 
 
  

Žymos: Laisvalaikis, Pramogos, Londonas

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Policininkas sustabdo greitį viršijusį vairuotoją. Išrašo baudą, duoda vairuotojui kvitą ir sako:
– Šį kvitą išsaugokite.
– O kam man jis?
– Kai surinksite dvylika tokių kvitų, galėsite gauti dviratį.