Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2013-08-19

Nepritaria siūlymui Konstitucijos dieną paskelbti šventine

  
Nepritaria siūlymui Konstitucijos dieną paskelbti šventine Trečiadienį Vyriausybė svarstys ar Konstitucijos diena verta nedarbo dienos statuso.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija nepritaria parlamentaro konservatoriaus Valentino Stundžio siūlymui spalio 25-ąją minimą Konstitucijos dieną paskelbti šventine diena.

Šį ministerijos siūlymą Vyriausybė svarstys trečiadienį. Pasak Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, įvedus dar vieną valstybinę nedarbo dieną, Lietuva būtų viena iš daugiausia šventinių, valstybinių nedarbo dienų turinčių valstybių Europos Sąjungoje, o tai turėtų neigiamų ekonominių pasekmių. „Preliminariais Finansų ministerijos skaičiavimais, valstybės biudžetas už kiekvieną papildomą nedarbo dieną praranda apie 100 mln. Lt.“, - nurodo ministerija.
Tuo metu Teisingumo ministerija palaiko V. Stundžio pasiūlymą, motyvuodama ypatinga Konstitucijos reikšme ir svarba. Parlamentaro siūlymui įvesti dar vieną šventinę dieną Seimas birželį pritarė po pateikimo. Jį svarstyti planuojama rudens sesijoje. V. Stundžio teigimu, dabartinis Konstitucijos kaip atmintinos dienos paminėjimas neatitinka jos statuso.
 
Pernai balandį panaši iniciatyva Seime žlugo. Tuomet Seimas po pateikimo nepritarė siūlymui į švenčių dienų sąrašą įtraukti Konstitucijos dieną spalio 25-ąją, o iš šio sąrašo braukti gegužės 1-ąją minimą Tarptautinę darbo dieną. Tuomet daugiausiai kritikos susilaukė noras panaikinti Tarptautinę darbo dieną kaip šventinę. Šiuo metu Konstitucijos diena yra atmintina diena. Lietuvoje įteisinta 13 valstybinių švenčių. Kai kurios jos sutampa su savaitgaliais, todėl realiai poilsio dienų yra mažiau.
 
  

Žymos: Šventė, Laisvalaikis, Lietuva

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

– Siaubas, kaip karšta jūsų kontoroje! Gal atidarykite ką nors...
– Gera mintis! Alaus ar konjako?