Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2017-04-07

Prie Meksikos sienos buvo apšaudytas lietuvis

  
Prie Meksikos sienos buvo apšaudytas lietuvis
© Asmeninio archyvo nuotr.
Jaunas fizikas vos per plauką išvengė mirties.
Tada supratau, kad į mane šaudo.

Televizijos šou „Lietuvos talentai“ dalyvaujantis keliautojas fizikas Pijus Vaškevičius prisipažino, kad buvo apšaudytas prie Meksikos sienos. Aistra kelionėms jaunam vyrui tik per plauką nesibaigė tragiškai.

Labai dažnai talentas žengia koja kojon su charizma. Toks yra fizikas Pijus Vaškevičius, kurio meile mokslui neabejoja niekas. Kaip ir niekas neabejoja meile kelionėms – Pijus neturi vienos gyvenamosios vietos, jo namai yra visas pasaulis.
Septynis mėnesius Pijus keliavo po Šiaurės ir Centrinę Ameriką. Ne tik tolimi kraštai traukia Pijų. Fizikas yra išmaišęs visą Europą, tiesa, jo kelionės būdavo kur kas trumpesnės. „Mano mama jaunystėje daug keliaudavo, tad palaikė mano idėją pamatyti pasaulį. Mano draugai taip pat džiaugiasi mano sprendimu pasirinkti tokį gyvenimo būdą. Grįžus jiems visada įdomu išgirsti mano istorijas. Manau, kad darant kažką išskirtinio žmonės visada tave palaikys“, – įsitikinęs vaikinas.
 
Dažniausiai fizikas keliauja vienas. Kelyje sutinka kitų keliautojų, su kuriais mielai pasidalina įspūdžiais, o kartais tam tikrą kelio atkarpą nukeliauja su kompanija. „Indijoje ar Maroke kas dieną sutinki kitų keliaujančių. Amerikoje man labai patiko keliauti vienam. Aš kiekvieną dieną sutikdavau vis kitą žmogų, kuris tapdavo mano draugu. Nors keliavau visiškai keliautojų neišmintais takais, niekada nesijaučiau vienišas“, – pasakoja Pijus.
 
Labiausiai Pijų žavi pažintys ir sutiktų žmonių nuoširdumas. Jam įdomu perprasti vietinių žmonių mąstymą ir sulyginti su tuo, kaip galvoja lietuviai. „Pasaulis yra ir labai skirtingas, ir labai panašus. Aš esu istorijų žmogus. Gyvenu dėl to, kad išgirsčiau iš žmogaus įdomų pasakojimą. Amerikoje kiekviena diena buvo kupina nuotykių. Žmonės pasakojo, kaip kelis kartus vos nemirė, kaip dalyvavo kare, kaip gyveno neįtikėtinai sunkų gyvenimą. Kelionės mane pakeitė kaip asmenybę. Keliaudamas patyriau daug ekstremalių situacijų.
 
Keliaudamas po Ameriką per keturis mėnesius pasenau ketveriais metais. Pirmoje kelionėje labai taupiau, todėl atsidurdavau nepatogiose situacijoje. Į mane yra ir šaudę, bėgau nuo kulkų. Viskas vyko netoli Meksikos sienos. Mane pakeleivinga mašina išleido dykumoje. Buvo naktis, pagalvojau, kad čia ir nakvosiu. Tarp dviejų kaktusų išsitempiau hamaką. Buvau su prožektoriumi ant galvos, ir išgirdau, kad kažkas švilpia virš galvos. Galvojau, kad lūžo šaka. Tada supratau, kad į mane šaudo. Gulėjau ant žemės ir slėpiausi. Pagal mano skaičiavimus, šaudė už 300 metrų. Susirinkau daiktus ir bėgau į jų pusę.
Pamačiau, kad buvau radijo bokšto teritorijoje. Jie šią teritoriją labai saugo. Arba gali būti, kad pagalvojo, jog nešu per sieną narkotikus. Tada gyvenimas prabėgo prieš akis. Kiekvienas po tokių kelionių išmoksta sau atleisti ir leisti klysti. Mes esame įpratę statyti save į griežtus rėmus, o po kelionių pradėjau į viską laisviau žiūrėti“, – pasakoja keliautojas.
 
 
  

Žymos: Kelionės, Meksika, Pavojus

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

– Žmona nuolat erzina mane pasakojimais apie pirmąjį vyrą.
– Bet juk tu gali nuslopinti jos įprotį!
– Kaip?
– Pradėk kalbėti apie savo būsimąją žmoną.