Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Parengė Margarita Narvydaitė   |   2010-07-02

Prisidėti prie „Laisvės kelio“ laiko dar yra

  
 Prisidėti prie „Laisvės kelio“ laiko dar yra

„Laisvės kelias“ – tai kovos už Nepriklausomybę atminimas ir piliečių iniciatyva kuriamas vienybės simbolis ateities kartoms. Kiekvienas lietuvis gali įamžinti savo indėlį įsigydamas plytą, kuri vėliau taps paminklo dalimi.

Lietuvos valstybės atkūrimo dvidešimtmečiui skirtos skulptūros statybos darbai jau prasidėjo, o rugpjūčio 23-iąją Vilniuje, Baltijos kelio atkarpoje, iškils skulptūra, simbolizuojanti susikibusių rankomis žmonių grandinę.
„Visi, norintieji prisidėti prie projekto ir įsigyti vardines plytas, iš kurių ir bus sumūryta skulptūra, galės tai padaryti iki liepos 15 dienos. O mes statybos darbus jau pradėjome – praėjusią savaitę į žemę buvo įgręžti betoniniai poliai, o šią savaitę dėsime blokus, – teigia idėjos autorius skulptorius Tadas Gutauskas. – Planuojame, kad atidengsime apie 35 metrų ilgio skulptūrą. Tačiau kokia iš tiesų bus skulptūra, priklauso tik nuo žmonių aktyvumo ir noro prisidėti prie laisvės ir vienybės simbolio kūrimo.“
 
Parengus konstrukciją bus pradedamos mūryti Lietuvos ir užsienio gyventojų paaukotos plytos. Kiekvieno asmens ar šeimos, prisidėjusios prie „Laisvės kelio“, vardas ir pavardė ar šeimos pavardė įspaudžiama plytoje, iš kurių ir bus sumūryta skulptūra. Gegužės pabaigoje buvo išdegtos pirmosios plytos.
 
Plytos rankiniu būdu gaminamos iš specialiai paruošto molio pagal protėvių patikrintas technologijas. Pastatai iš tokių plytų atlaiko šimtmečius.
 
Prie projekto daugiausia prisidėjo Lietuvos gyventojai, tačiau parama „Laisvės kelią“ pasiekė ir iš valstybių, kuriose yra daug išeivių iš Lietuvos, net iš tokių tolimų ir egzotiškų šalių kaip Naujoji Zelandija, Kinija, Bolivija, Jungtiniai Arabų Emyratai. Įsigyti vardines plytas iki liepos vidurio bus galima projekto tinklalapyje (www.laisveskelias.lt) ir Lietuvos paštuose.
„Žmonės, norintys prisidėti prie projekto, bet dėl kokių nors priežasčių negalintys to padaryti internetu, gali užsukti į bet kurį paštą visoje Lietuvoje ir ten įsigyti simbolinę skulptūros plytą, – teigia AB Lietuvos pašto Pardavimų tarnybos direktorius Arūnas Venckavičius. – Taigi prisidėti turi galimybę kiekvienas Lietuvos gyventojas, nesvarbu, kuriame mieste ar miestelyje jis būtų įsikūręs. Matome, kad daug šalies gyventojų taip ir padarė.“
 
Projektas „Laisvės kelias“ yra įtrauktas į Lietuvos valstybės atkūrimo paminėjimo remtinų renginių planą, projektui patronažą suteikė Lietuvos nacionalinė UNESCO komisija. „Laisvės kelią“ planuojama atidengti šių metų rugpjūčio 23 dieną minint Baltijos kelio 21-ąsias metines.
 
 
  

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Žmona:
– Ar tau patiko vakarienė?
Vyras:
– Tu ir vėl ieškai progos skandalui?