Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com inf.   |   2011-10-04

Spektaklis „Titrai/Subtitles“ – jauno žmogaus požiūris į migracijos temą

  
Spektaklis „Titrai/Subtitles“ – jauno žmogaus požiūris į migracijos temą Spektaklio akimirka.

Gintaro Varno teatras „Utopija“ bei Dariaus Luko teatras spalio 10 ir 11 d. Londono Courtyard teatre pristato dvikalbę premjerą – režisieriaus Dariaus Luko Piraičio sukurtą ir režisuotą pjesę “Titrai/Subtitles”, nagrinėjančia aktualią migracijos, jauno žmogaus tapatybės bei agoniją ir malonumą atnešančios kosmopolitinės realybės temas.

Tarp Londono ir Vilniaus atsiradusi dvikalbė pjesė subūrė perspektyvius jaunosios kartos lietuvių ir britų aktorius: spektaklyje vaidina David R. Butler, Emilija Latėnaitė-Beliauskienė, Miglė Polikevičiūtė, Miranda Shrapnell ir Martynas Nedzinskas. Migruojanti trupė kūrybines paieškas ir pirmąsias repeticijas pradėjo Londone, pratęsė Vilniuje ir naująją pjesę parodė Menų spaustuvės žiūrovams. Spalio mėn. naujoji pjesė atvyksta į Londoną.
Jaunas detektyvų rašytojas Džekobas (Davidas R. Butleris) nekantriai laukia antrosios savo knygos, žadančios jam didžiulę sėkmę, pristatymo. Tačiau vardan knygos populiarumo redaktorė Miranda (Miglė Polikevičiūtė) pareikalauja autorių atskleisti tikruosius, po nepriekaištinga angliška išorė slypinčius, Džekobo gyvenimo faktus. Pamažu išaiškėja tikroji tapatybė ir daug metų atmintyje užrakinti tamsūs prisiminimai. Tai priverčia Džekobą žengti netikėtą ir sukrečiantį žingsnį.
 
Spektaklis buvo kurtas kūrybinių dirbtuvių, laboratorijos principu, vos įpusėjus repeticijoms buvo pristatytos repeticijų užrašų ištraukos, savotiškas spektaklio režisieriaus ir dramaturgo kūrybinis dienoraštis. Kaip tik tai, kad spektaklio dramaturgija gimė repeticijų metu kuriant bendrai, lemia montažo principu išdėliotas scenas, aktorių laisvumą bei vaidybos dinamiką. Tai yra dvikalbis spektaklis (anglų ir lietuvių k.), priimtinas įvairiakalbei publikai.
 
Darius Lukas Piraitis: „Šiandien labai svarbu kalbėti ne tik apie talentingų žmonių emigraciją iš Lietuvos, bet ir apie tai, kas nutinka žmogui, kai jis išvyksta ir sėkmingai integruojasi, tampa kitos šalies dalimi. Kas tuomet nutinka tam žmogui, kuriame yra du skirtingi poliai? Kaip juos sujungti? Tai nėra lengva. Dramoje visos scenos yra trumpos – iki 5 minučių. Ši dinamika ne tik atspindi pačią temą (veiksmas vyksta viešųjų ryšių valdomame kosmopolitiškame pasaulyje, kuriame visi skuba ir bėga), bet ir mūsų tikėjimą (viskas turi vykti greitai, norime daug vaizdų).“
 
1988 m. gimęs Piraitis baigė Kauno „Aušros” gimnaziją. Nuo 2007 m. gyvena Londone. Šiuo metu studijuoja režisūrą Londono muzikos ir dramos meno akademijoje. Darius Lukas Piraitis bendradarbiauja su Gintaro Varno įkurtu teatru „Utopija”. Buvo Varno asistentas statant spektaklį „Mažytis dinamitas”. Piraitis Londone įkūrė teatro studiją „Darius Lukas Theatre Company”. Joje jau yra pastatęs tris spektaklius – „Lorcos patirtis” pagal Federico Garcia Lorcos pjeses, „Laikas yra laikas” pagal Alano Ayckbourno pjesę ir „Ar tai apie seksą?” pagal Christiano O’Reilly pjesę.

Spalio 10, 11 d., 19.30. Courtyard Theatre, 40 Pitfield Street, City of London N1 6EU. Tel.: 020 7729 2202. http://www.thecourtyard.org.uk/whatson/

 

 

  

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Kodėl tu taip nesistengi išmokti anglų kalbos?

- O kam?

- Juk ta kalba kalba pusė pasaulio!

- Tai negi neužtenka?