Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   BNS info   |   2017-06-06

Bobas Dylanas pagaliau galės atsiimti Nobelio premiją

  
Bobas Dylanas pagaliau galės atsiimti Nobelio premiją
© Wikimedia nuotr.
Bobas Dylanas Nobelio premiją gavo gruodžio mėnesį.

2016 metų Nobelio literatūros premijos laureatas Bobas Dylanas pagaliau perskaitė savo Nobelio paskaitą, kuri yra vienintelis reikalavimas laureatams, kad jie galėtų atsiimti 8 mln. kronų piniginį prizą.

„Tai neeilinė ir, kaip buvo galima tikėtis, išraiškinga kalba. Dabar, kai paskaita perskaityta, B. Dylano nuotykis artėja prie pabaigos“, – savo tinklaraštyje parašė Akademijos nuolatinė sekretorė Sara Danius.
Paskaitos metu atlikėjas pamini įkvėpimo šaltiniu jam tapusius muzikantus, tokius, kaip Charlesas
Hardinas Holley, kurio muzika „pakeitė gyvenimą“ ir dar paauglystėje paskatino norėti kurti dainas, taip pat didelį įspūdį jam palikusius literatūros klasikos romanus, įskaitant „Mobį Diką“, „Vakarų fronte nieko naujo“ ir „Odisėją“.
 
B.Dylanas, kurio eilės įkvėpė kelias gerbėjų kartas, yra pirmas šį garbingą literatūros apdovanojimą gavęs dainų kūrėjas Nobelio premijų dalinimo istorijoje.
 
Nobelio premijos laureato paskaita, kuri gali būti įvairių formų – trumpos kalbos, pasirodymo, vaizdo transliacijos ar net dainos – turi būti parengta per pusę metų nuo gruodžio 10-osios.
 
Nobelio literatūros premija šiam atlikėjui buvo paskirta už „naują poetinę didžios amerikiečių dainos tradicijos išraišką“.
 
 
  

Žymos: Muzika,, nobelio premija, Bob Dylan

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Jeigu tiksliai žinai, kas kaltas, neišsiduok!