Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com, urm   |   2019-10-22

Maskvoje pažymėtos 110-osios lietuvių kompozitoriaus S. Vainiūno gimimo metinės

  
Maskvoje pažymėtos 110-osios lietuvių kompozitoriaus S. Vainiūno gimimo metinės
© urm

Spalio 18 dieną Lietuvos ambasadoje Maskvoje surengtas koncertas, skirtas žymaus lietuvių kompozitoriaus, pianisto ir pedagogo Stasio Vainiūno 110-osioms gimimo metinėms pažymėti.

Atminimo vakarą pradėjęs ambasadorius Rusijoje Remigijus Motuzas pažymėjo, kad Stasys Vainiūnas iki šiol tebėra garsus muzikos atlikėjo ir kūrybos darbais.
„Stasio Vainiūno gyvenimas ir kūryba gali būti pavyzdžiu, kaip talentas ir kūryba suartina skirtingų tautų žmones. Į tradicinius tarptautinius S. Vainiūno pianistų konkursus į Lietuvą jaunieji talentai suvažiuoja iš viso pasaulio.
 
Ir šio vakaro viena iš koncertinės programos atlikėjų, Rusijos Gnesinų muzikos akademijos aspirantė Anastasija Milanova gins disertaciją iš S. Vainiūno kūrybos“, – sakė ambasadorius R. Motuzas.
 
Renginyje dalyvavusi kompozitoriaus dukra, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos profesorė Birutė Vainiūnaitė taip pat pasidžiaugė, kad Rusijoje susiformavo S. Vainiūno kūrybą populiarinančių muzikos atlikėjų grupė.
 
Vakaro svečiai turėjo galimybę išklausyti paties S. Vainiūno atliekamo kūrinio įrašą, susipažinti su jo muzikinėmis kompozicijomis fortepijonui, smuikui, violončelei.
Koncerto metu taip pat skambėjo Rusijos atlikėjų lietuvių kalba atliekami kompozitoriaus S. Vainiūno sukurti romansai Alekso Churgino, Vinco Mykolaičio-Putino, Jono Aisčio poezijos motyvais.
  

Žymos: Muzika, Koncertas, Maskva, Kūryba, S. Vainiūnas, kompozitorius, metinės

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Pusryčių nevalgau, vis galvoju apie tave. Pietų nevalgau, vis galvoju apie tave. Vakarienės nevalgau, vis galvoju apie tave. Naktimis nemiegu... Noriu valgyti