Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com, Alfa.lt   |   2019-06-10

Anglijos karalienės vyras princas Philipas švenčia 98-ąjį gimtadienį

  
Anglijos karalienės vyras princas Philipas švenčia 98-ąjį gimtadienį
© Twitter.com, The Royal Family
Princas Philipas

Didžiosios Britanijos monarchės Elžbietos II sutuoktinis princas Philipas pirmadienį švenčia 98-ąjį gimtadienį.„Linkime jo Karališkajai Prakilnybei Edinburgo hercogui labai laimingo 98-ojo gimtadienio!“ – rašoma oficialioje britų karališkosios šeimos paskyroje socialiniame tinkle „Twitter“.
Pirmadienį vakare Edinburgo kunigaikščio gimtadienio proga dangų virš Londono nuspalvins saliutai.
 
Vietos žiniasklaida rašo, kad pats princas gimtadienį sutiks namuose, Sandringamo dvare Norfolke, Rytų Anglijoje.
 
Praėjusį savaitgalį savo vadinamąjį oficialų gimtadienį paminėjo ir Elžbieta II. Princas Philipas, 2017 m. rugpjūtį oficialiai baigęs eiti savo karališkąsias pareigas, sutuoktinės gimtadienio šventėje nedalyvavo.
 
Per monarchės oficialųjį gimtadienį tradiciškai rengiama Vėliavos pagerbimo ceremonija. Šeštadienį vykusį paradą stebėjo likę karališkosios šeimos nariai, taip pat vyriausybės vadovė Theresa May, kuri liepos pabaigoje turėtų palikti postą.
 
Tikrąjį savo gimtadienį Elžbieta II paminėjo balandį. Monarchei sukako 93 metai.
 
Nuo 1748 m. oficialus britų monarcho gimtadienis švenčiamas pirmąjį, antrąjį arba trečiąjį birželio šeštadienį, kai laukiama gerų orų.
 
Princas Philipas gimė Korfu saloje 1921 m. birželio 10 d .ir buvo vienintelis Graikijos princo Andriejaus, Graikijos karaliaus Konstantino jaunesniojo brolio, ir princesės Alice Battenberg sūnus.
 
Kai jam buvo vos pusantrų metų, jis ir jo šeima buvo evakuoti britų Karališkojo karinio jūrų laivyno laivu iš politiškai nestabilios Graikijos. Pasakojama, kad vaikas buvo nešamas iš apelsinų dėžės padarytoje lovytėje.
 
Šeima apsigyveno Paryžiuje, išsiuntė septynerių metų sulaukusį Philipą į parengiamąją mokyklą Anglijoje, o tada – į vidurinę mokyklą Škotijoje.
 
1939 m. kilus Antrajam pasauliniam karui Philipas tapo Karališkojo karinio jūrų laivyno kadetu, o paskui tarnavo karo laivuose Indijos vandenyne ir Viduržemio jūroje.
 
1945 m. jis jau buvo vyresnysis leitenantas ir matė Japonijos kapituliaciją Tokijo įlankoje.
 
Philipas ir tuomet dar princesė Elžbieta, būsimoji karalienė, buvo oficialiai supažindinti 1939 m. liepą, kai jos tėvas, karalius George'as VI, su šeima lankėsi Karališkojo karinio jūrų laivyno koledže Dartmute, Anglijos pietinėje pakrantėje.
 
Karo metu jie palaikė ryšį ir keliskart buvo susitikę. Bet tik 1947 m. liepą buvo paskelbta apie jų sužadėtuves. Jie susituokė tų metų lapkričio 20 d .Londono Vestminsterio abatijoje. Pora susilaukė keturių vaikų.
 
Princo Philipo karjera kariniame jūrų laivyne nutrūko jo žmonai po karaliaus Jurgio VI mirties 1952 m. įžengus į sostą, bet jis sakė: „Būnant karalienės sutuoktiniu man atrodė, kad pirmoji mano pareiga yra geriausiai, kaip tik galėjau, tarnauti jai.“
 
2017-ųjų rugpjūtį Edinburgo kunigaikštis būdamas 96 metų oficialiai baigė eiti savo karališkąsias pareigas.
 
Pastaraisiais metais karališkosios šeimos patriarchas ir jo sutuoktinė palaipsniui mažino savo darbo krūvį. Karališkosios pareigos pamažu atiduodamos jųdviejų vyriausiajam sūnui ir sosto įpėdiniui princui Charlesui, taip pat anūkui princui Williamui.
 
Tačiau Edinburgo kunigaikštis vis dar dalyvauja kai kuriuose šeimos renginiuose, pavyzdžiui, vestuvėse.
 
  

Žymos: Karališkoji šeima, princas Philipas, Anglijos karalienė, Elžbieta II

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Susitinka du draugai.
– Tu žinai, kas buvo Da Vinčis, Mikelandželas, Rubensas, Rembrantas?
– Ne.
– O kas buvo Vivaldis, Bachas, Bethovenas, Bramsas?
– Irgi ne.
– O aš žinau, nes vaikštau į koncertus, parodas, muziejus!
– Šaunuolis. O ar žinai, kas yra Žibartas Ramanauskas?
– Ne. O kas jis?
– Jis tas, kuris ateina pas tavo žmoną, kai tu būni koncertuose, parodose, muziejuose...