Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2016-07-24

Ankstuką namo parsivežę Krivickai prašo aukoti (foto)

  
Ankstuką namo parsivežę Krivickai prašo aukoti (foto)
© Facebook nuotr.
Jauniausias Krivickų šeimos narys – jau namuose.

Per anksti gimusį savo sūnų Kristupas Krivickas su žmona Jurgita pagaliau iš klinikų parsivežė į namus.

Šeima augina tris mergaites, o gegužės pabaigoje ji pagausėjao kai gimė sūnus. Tiesa, gerokai per anksti, tad nuo to laiko iki šiol mažylis praleido klinikose.
„Pagaliau!!! Pagaliau mūsų broliukas ir mamytė sugrįžo!!! Pagaliau VISA mūsų šeima namuose!!! Pagaliau mes visi kartu!!! Tiek prisikentėjęs mūsų ankstukas mažylis Augustėlis ir mūsų tikra didvyrė mamytė Jurgita sugrįžo į namus!
 
Tiek daug ašarų ir nerimo dienų liko praeityje...Prasideda naujas, dar laimingesnis, mūsų šeimos gyvenimo etapas!“, – sekmadienį savo „Facebook“ paskyroje rašė K. Krivickas.
 
Šeimos vardu padėkojęs Kauno klinikų Naujagimių reanimacijos skyriaus kolektyvui jis kreipėsi į žmones su pagalbos prašymu.
 
„O dabar dar vienas labai svarbus dalykas - reikia visų Jūsų pagalbos! Kauno klinikų akušerijos ir ginekologijos skyriuje gimsta ir yra gydomi beveik du trečdaliai visos Lietuvos ankstukų. Beveik kas dešimtas vaikelis Lietuvoje gimsta per anksti ir jam reikia pagalbos. Svarbiausias visų per anksti gimusių vaikelių gyvenime, o ypač pirmosiomis jo dienomis yra motinos pienas.
 
Deja, dėl patirto streso ir kitų aplinkybių pirmosiomis dienomis beveik visų ankstukų mamos pienelio neturi. Jis atsiranda vėliau, po kelių dienų, todėl gydytojai kūdikiams priversti duoti specialius dirbtinius mišinukus. Kad ir sukurti pagal pažangiausias technologijas tie mišinukai vistiek dirgina itin jautrią ankstukų virškinimo sistemą ir sukelia jiems papildomų problemų ir taip sunkioje situacijoje.
 
Tuo tarpu kitos mamos, kurios pagimdė aknsčiau pienelio pradeda turėti tiek, kad užtenka ir jos vaikeliui ir galėtų užtekti dar vienam ar net keliems ankstukams, bet, deja, jo duoti gydytojai negali, nes šiai dienai vis dar neturi reikalingos įrangos tokio pienelio laikymui, patikrinimui ir paruošimui.
Reikalingi specialūs šaldytuvai, aparatas, kuris patikrins ar pienelis saugus ir dar vienas aparatas, kuris tinkamai parengs pienelį kūdikėlio maitinimui. Nuo pat pirmųjų gyvenimo akimirkų gaudami natūralų motinos pienelį ankstukai išvengs virškinimo sistemos dirginimo, gaus daugiau reikalingų maisto medžiagų ir sustiprės jų imunitetas ir jiems bus lengviau kovoti už išlikimą mūsų pasaulyje. Kaip tik šiuo metu toks svarbus ir reikalingas "Mamos pieno bankas" yra kuriamas. Projektas vadinasi "Sveika pradžia - motinos pieno laše", projektą inicijuoja ir juo rūpinasi asocijacija "Padedu augti". Prašau visų, kurie gali paremti šį projektą: Gavėjas - asocijacija "Padedu augti", gavėjo kodas - 303157604, projekto sąskaitos numeris - LT05 7044 0600 0798 8637, banko kodas - 70440, mokėjimo paskirtis - projektui "Sveika pradžia". Ačiū Jums už jūsų gerumą! Padėkime visiems Lietuvos vaikams užaugti! Visi už vieną ir vienas už visus!“, – rašė K. Krivickas.
 
  

Žymos: Naujagimis, kristupas krivickas

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Daktaras sėdi namie. Žiūri televizorių. Staiga pasigirsta skambutis. Daktaras pakelia ragelį, o ten - keli kolegos:


- Sveikas, Jonai, čia mes trise geriam, gal nori prisidėti?


- Gerai, tuoj atvažiuoju. Jau besirengiantį daktarą sustabdo žmona:


- Jonai, kur tu eini? Ar koks rimtas atvejis?


- Taip, labai rimtas. Ten jau trys gydytojai!