Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   BNS   |   2017-11-20

Britanijos karalienė Elizabeth II ir princas Philipas mini 70-ąsias santuokos metines

  
Britanijos karalienė Elizabeth II ir princas Philipas mini 70-ąsias santuokos metines Karališkoji pora nerengs jokių viešų renginių, bet pakvietė šeimą ir draugus privačiai vakarienei.

Karalienė Elizabeth II ir princas Philipas pirmadienį mini 70-ąsias santuokos metines ir tampa pirmąja Didžiosios Britanijos valdančiąja pora, sulaukusia platininio santuokos jubiliejaus.

Karalienės – ilgiausiai valdančio šalies suvereno – santuoka trunka ilgiau nei visų ankstesnių britų monarchų.
Karališkoji pora nerengs jokių viešų renginių, bet pakvietė šeimą ir draugus pirmadienį į Vindzoro pilį privačiai vakarienei, pranešė žiniasklaida.
 
Anksčiau pirmadienį šventiškai skambės Vestminsterio abatijos, kur karalienė 1947 metų lapkričio 20-ąją ištekėjo už Edinburgo kunigaikščio, varpai.
 
Dešimt abatijos varpininkų be pertraukos skambins maždaug tris valandas ir 20 minučių, nuo 13 val. Grinvičo laiku.
 
Be to, šia proga Bakingamo rūmai šeštadienį paskelbė naujus karalienės ir princo portretus. Nuotraukos šį mėnesį buvo padarytos Vindzoro rūmų Baltojoje svetainėje.
 
Nuotraukoje už poros, jai iš šonų, matyti Thomas Gainsborougho 1781 metais tapyti Jurgio III ir karalienės Charlotte, kurių 57 metus trukusi sąjunga yra antra ilgiausia britų karališkoji santuoka, portretai.
 
Vienoje išplatintų nuotraukų karalienė pozuoja su ta pačia kreminės spalvos suknele, kurią vilkėjo per savo deimantinio santuokos jubiliejaus padėkos pamaldas prieš 10 metų, įsisegusi geltonojo aukso, rubinų ir deimantų sagę, Philipo jai padovanotą 1966 metais.
Tuo tarpu Karališkasis paštas išleido naują šešių pašto ženklų rinkinį šiai istorinei sukakčiai paminėti.
 
Ženkluose pavaizduota poros sužadėtuvių paskelbimas Bakingamo rūmuose, didingos vestuvės Vestminsterio abatijoje, pirmoji jų medaus mėnesio dalis dvare Hampšyre.
 
Pasakiškos poros vestuvės stiprino Britanijos dvasią sunkiais metais po Antrojo pasaulinio karo.
 
Jų santuoka išliko, nes Philipas sutiko gyventi žmonos šešėlyje, o karalienė, regis, atleisdavo už kartkartėmis pasikartojančius jo neapdairius žingsnius.
 
Jie turi keturis vaikus – Charlesą, Anne, Andrew ir Edwardą. Tačiau vaikų santuokos nebuvo tokios sėkmingos: visi jie, išskyrus Edwardą, yra išsiskyrę.
 
Karalienė ir princas taip pat turi aštuonis vaikaičius ir penkis provaikaičius, o šeštas provaikaitis – trečias princo Williamo ir jo žmonos Kate vaikas – turi gimti balandžio mėnesį.
 
96 metų Edinburgo kunigaikštis šią vasarą pasitraukė iš viešumos ir atsiradusiu laisvu laiku mielai skaito ir piešia.
 
91 metų karalienė savo ruožtu palaipsniui perduoda kai kurias savo oficialias pareigas sūnui princui Charlesui, kuriam dabar – 69-eri.
 
Karališkoji pora susipažino dar paauglystėje ir galiausiai susituokė, kai Elizabeth buvo 25 metų princesė.
 
Kad galėtų vesti, Graikijos princo, kuris buvo ištremtas iš savo šalies, sūnus Philipas atsisakė titulų ir graikų ortodoksų tikėjimo, tapo Didžiosios Britanijos piliečiu ir pasiėmė suanglintą motinos pavardę Mountbattenas.
 
Prieš vestuves jis Karalienei Motinai pasakė, kad „visiškai ir besąlygiškai įsimylėjo“ jos dukrą.
 
Vėliau Philipas, kurį Elizabeth yra vadinusi „savo uola“, kartą pasakė: „Pirmas, antras ir paskutinis mano darbas – niekada nenuvilti karalienės.“
 
 
  

Žymos: Karalienė Elžbieta II, vestuvių metinės, princas Philipas

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Du draugai sėdi kavinėje ir širdingai kalbasi. Staiga vienas pastebi, kad antrasis nenuleisdamas akių žiūri į duris.
– Ką tu tokio įdomaus ten matai? – klausia pirmasis.
– Saugau, kad kas mano palto nepavogtų. Tavo jau seniai nebėra.