Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   bns.lt   |   2018-01-11

Feministės užsipuolė vyrus ginančias moteris

  
Feministės užsipuolė vyrus ginančias moteris
© AFP-Scanpix nuotr.
A. Argento 2013-ųjų gegužę.

Feministės ir viena Holivudo prodiuserį Harvey Weinsteiną išprievartavimu apkaltinusi moteris trečiadienį užsipuolė prancūzų aktorę Catherine Deneuve, pasirašiusią atvirą laišką, kuriame judėjimas #MeToo yra smerkiamas dėl raganų medžioklės prieš vyrus.

Legendinė kino aktorė C.Deneuve ir dar maždaug 100 moterų – rašytojų, atlikėjų ir mokslininkių, – atviru laišku pasmerkė „demaskavimų“ bangą, kilusią po pareiškimų, kad minėtas Holivudo prodiuseris dešimtmečius darė seksualinius nusikaltimus prieš moteris.
Tačiau viena pirmųjų H.Weinsteiną apkaltinusių aktorių, italė Asia Argento, į šį laišką sureagavo tviteryje.
 
„Deneuve ir kitos prancūzės pasakoja pasauliui, kaip jų vidinė neapykanta moterims negrįžtamai lobotomizavo jų jausmus“, – paskelbė ji.
 
Grupė garsių prancūzų feminisčių savo pasipiktinimą C. Deneuve požiūriu išsakė atsakomajame laiške Prancūzijos radijui, pavadindamos aktorę ir kitas laišką pasirašiusias moteris „prievartavimo apologetais“.
 
Sakyti, kad socialinės žiniasklaidos kampanija #MeToo yra „puritoniška“ ir įkvėpta „neapykantos vyrams“, reiškia ignoruoti seksualinės prievartos ir išnaudojimo aukas, tvirtino feministės, kaltindamos savo oponentes bandymu „atgal užvožti dangtį“, kurį pakėlė H.Weinsetino skandalas.
 
Pasak jų, dauguma moterų, pasirašiusių dienraštyje „Le Monde“ paskelbtą laišką, yra „vaikų tvirkintojus ginančios recidyvistės“, atkirto feministės, primindamos režisieriaus Romano Polanski skandalą.
 
Pernai kovą C. Deneuve išprovokavo nepasitenkinimą besąlygiška parama Prancūzijoje gyvenančiam režisieriui. Jį Jungtinės Valstijos tebesiekia patraukti atsakomybėn dėl lytinių santykių su 13-mete, įvykusių 1977 metais.
„Jų pasaulis nyksta“
 
„Jų laiškas yra kaip pavargęs senasis dėdė, kuris nesupranta kas vyksta“, – rašė moterų teisių gynėjos.
 
„Tie kiaulės (vyrai šovinistai) ir jų sąjungininkai turi pagrindo nerimauti. Jų senasis pasaulis nyksta“, – priduriama laiške.
 
Tuo tarpu C. Deneuve pasirašytame laiške sakoma, kad „vyrai iš karto baudžiami, varomi iš darbo, nors viskas, ką jie padarė – kažkam palietė kelį ar bandė nuvogti bučinį“.
 
Tarp tą patį laišką pasirašiusių moterų yra Catherine Millet, itin atvirų, 2002 metais išleistų memuarų „Seksualinis Catherine M. gyvenimas“  autorė.
 
Jų laiško pasirodymą palydėjo audringi komentarai ir socialinėje žiniasklaidoje.
 
Ypač didelį pasipiktinimą sukėlė tvirtinimai, kad kai kurioms moterims būti „grabinėjamoms metro... yra nieko tokio“ arba kad vyro teisė suduoti moteriai yra seksualinės laisvės pamatas.
 
„Catherine Deneuve galbūt būtų visai kitokios nuomonės apie priekabiavimą, jeigu ji nebūtų tokia nepaprastai graži, labai turtinga baltaodė moteris, gyvenanti didelių privilegijų burbule, ir turėtų nors truputį empatijos“, – paskelbė „New York Times“ karikatūristė Colleen Doran socialiniame tinkle „Twitter“.
 
Pasak amerikiečių rašytojos Laila Lalami, toks mąstymas „geriausiai paaiškina, kodėl tokie vyrai kaip Woody Allenas ir Harvey Weinsteinas tiek išsilaikė“.
 
„Ar Catherine Deneuve taip pat skubėtų ginti tuos vyrys, kurie „bando nuvogti bučinį“, jeigu jie būtų iš Šiaurės Afrikos?“ – pridūrė ji.
 
Tačiau ne visi buvo nusiteikę priešiškai. Amerikiečių filosofės, knygos „Who Stole Feminism?“ autorės Christina Sommers nuomone, C.Deneuve meta iššūkį „#MeToo kampanijos pertekliui“.
 
  

Žymos: Priekabiavimas, feministės

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Biologijos pamoka. Kviečiamas atsakinėti Petriukas.
– Kokio paukščio čia kiaušiniai?
– Nežinau.
– O čia?
– Taip pat nežinau.
– O čia?
– Neįsivaizduoju!
– Na, nieko nemoki, sėsk, du. Kokia pavardė?
Petriukas ir sako:
– Atpažink iš kiaušinių!