Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

tiesa.com   |   2018-11-08

Kodėl Diana vadinama princese, o K. Middleton – ne?

  
Kodėl Diana vadinama princese, o K. Middleton – ne?
© Flickr
Kas galėjo pagalvoti, kad karališkieji titulai tokie painūs?

Ji ištekėjo už princo ir ateityje gali tapti karaliaus žmona, tačiau kodėl Kembridžo kunigaikštienė Kate Middleton nėra vadinama princese? Juk techniškai, kaip ir princo Williamo mama Diana, ji tokia yra. Kai 2011-aisiais K. Middleton prieš altorių princui Williamui ištarė „taip“, ji tapo kunigaikštiene ir retkarčiais dar yra vadinama Velso princesė William. Taip yra todėl, nes į karališkąją šeimą atitekėjusios moterys priima savo vyro pirmąjį vardą, rašo Yahoo.com.
Tačiau kodėl Kate nėra vadinama paprasčiausiai princese, juk jos vyro mama Diana šį titulą turėjo?
 
Priežastis, kodėl K. Middleton yra vadinama tik kunigaikštiene, yra ta, kad šį titulą turintiems žmonėms tenka daugiau atsakomybių, socialiniuose sluoksniuose jie yra aukščiau už princeses. Kas gi galėjo pagalvoti?
 
„Nors Kate yra princesė, oficialus jos titulas – Jos Karališkoji Didenybė Kembridžo kunigaikštienė, – sakė karališkosios šeimos ekspertė Victoria Arbiter. – K. Middleton negimė būdama princese, todėl negali tokia būti. Kai ištekėjo už Williamo, ji pasiėmė savo vyro – karališkojo princo titulą. Tačiau vadinti Kate princese yra neteisinga.“
 
Iškyla vienas klausimas. Kodėl princesė Diana buvo vadinama princese? Visa tai – dėka princo Charleso. Kai jis vedė Dianą, princu jau buvo paskelbtas dukart – kai gimė ir kai 1969-aisiais buvo karūnuotas Velso princu. Pastarasis titulas yra svarbesnis. Vestuvių metu princesė Diana pasiėmė savo vyro – princo – titulą, o tuo tarpu Kate atiteko aukštesnis – Kembridžo kunigaikštienės – titulas.
 
Tos pačios taisyklės galioja ir Meghan Markle, gegužę ištekėjusiai už princo Harry. Ji taip pat negali būti vadinama princese, nes jos vyras – Sasekso kunigaikštis.
 
Tiesa, kai princas Charlesas taps karaliumi, jo sūnūs ir marčios automatiškai užims jo dabartinį titulą ir Kate taps Jos Karališkąja Didenybe Velso princese.
Kas galėjo pagalvoti, kad karališkieji titulai yra tokie painūs?
  

Žymos: Kate Middleton, Princesė Diana, karališkoji šeima

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Daugybę šimtmečių turistus masinanti Italija, praleidus joje beveik pusę metų, parodo visai kitokį savo veidą – ne fasadinį, skirtą apgauti tuos, kurie ateina ir išeina, bet tą tikrąjį – raukšlėtą, nugairintą kaitrios pietų saulės, dažnai išspaudžiantį grėsmingų mimikų. Kai išmoksti jas skaityti, mintyse dėliojasi taisyklės, dažniausiai stipriai prasilenkiančios su lietuvių logika.