© flickr nuotr.
A. Wenger’as su „Arsenal“ kilo aukštyn ir patyrė nuopuolių.
Man pavyko įgyvendinti visus įsipareigojimus

Ilgiau nei penktadalį amžiaus Londono futbolo klubą „Arsenal“ treniravęs prancūzas Arsene’as Wnger’as paskelbė paliekantis šį postą.

Strategas pareiškė, kad postą paliks iš karto pasibaigus šiam sezonui. Taip nutrūks jo net 22 metus „Arsenal“ trukusi karjera, per kurią jis komandai iki šiol vadovavo per 1228 rungtynėse įvairiuose turnyruose, 3 kartus tapo Anglijos čempionu, 7 kartus laimėjo „FA taurę“ ir iškovojo kitų trofėjų, tarp kurių – ir aukso taurė, atitenkanti už tai, kai komanda per sezoną nepralaimi nė karto.
Tai A. Wenger’ui su „Arsenal“ pavyko pasiekti 2003-2004 metų sezone.

Tačiau pastaraisiais metais dėl suprastėjusių komandos rezultatų į stratego daržą krito labai daug akmenų, dalis „Arsenal“ sirgalių netgi rengė protestus ir reikalavo prancūzo atsistatydinimo. Vis dėlto jų maldos liko neišgirstos, o prancūzas pramintas nepajudinamuoju bei amžinuoju komandos treneriu.

Todėl jo žinia apie pasitraukimą trenkė tarsi perkūnas iš giedro dangaus: nuo 1996 metų „Arsenal“ treniruojantis A. Wenger’as pranešė, kad klubą palieka savo noru.

„Po ilgų svarstymų ir diskusijų su klubu, manau, kad geriausia būtų pasitraukti po šio sezono. Esu dėkingas klubui, kad galėjau atiduoti tiek metų. Man pavyko įgyvendinti visus įsipareigojimus. Noriu taip pat padėkoti personalui, žaidėjams, vadovams ir gerbėjams, kurie šį klubą padarė tokiu ypatingu. Linkiu visiems likti su komanda ir siekti aukštų rezultatų“, – sakė 68 metų futbolo specialistas.

Jo vadovaujama komanda šį sezoną tęsia kovas dėl nugalėtojų titulo antrajame pagal pajėgumą senojo žemyno futbolo turnyre – Europos lygoje ir ketvirtadienį namuose žais pirmąsias pusfinalio rungtynes su Madrido „Atletico“.

Tuo tarpu Anglijos čempionate iki jo pabaigos likus 4 turams „Arsenal“ žengia 6 vietoje ir vis dar neprarado teorinių vilčių patekti į elitinį turnyro ketvertuką.

Žymos: Futbolas, premier lyga, londono arsenal, arsene wenger