Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com, delfi.lt   |   2017-08-06

Auksinis pasaulio čempionas turi paslapčių

  
Auksinis pasaulio čempionas turi paslapčių
© LLAF Facebook
Pasaulio lengvosios atletikos čempionas – unikalus nuo pat vaikystės.
Prieš 7 metus Kanadoje A. Gudžius tapo pasaulio jaunimo čempionu.

Andrius Gudžius, vakar perrašė Lietuvos lengvosios atletikos istoriją ir po 12 metų pertraukos išplėšė pergalę disko metimo rungtyje.

Čempiono treneris prasitarė, kad jų pažintis su Andriumi prasidėjo Kauno sporto mokykloje, kur dabartinis čempionas žaidė krepšinį. Nors ši sporto šaka labai populiari ir pervilioti žaidėjus į kitą, visiškai priešingą sporto šaką, lengvąją atletiką - sunku, visgi treneriui pavyko įkalbėti A. Gudžių pabandyti sviesti diską.
Treneris Vaclovas Kydikas prisimena, kad vos tik Andrius paėmė diską į ranką, šis jam tiko ir prilipo. Nuo tos akimirkos, prasidėjo sunkios treniruotės.
 
V.Kydikas atskleidė vieną unikalią 26-metų čempiono būdo detalę. Pasirodo, kad A.Gudžius yra kairiarankis, su dešine ranka nemoka nei rašyti, nei atlikti kitų darbų, tačiau diską jis nusviedė link aukso medalio, būtent su dešine ranka.
 
Esą jis nuo pat pirmų dienų pradėjo treniruotis su dešine ranka, o treneris sužinojo, kad jis kairiarankis visai netyčia.
 
Dar viena unikali čempiono savybė yra tam, kad jaunuolio raumenų sudėtis yra išskirtinė.
 
Pasirodo kad jis per trumpą milisekundę sugeba pajungti visus kūno raumenis, ypatingai daug raumeninių skaidulų, o tai disko metime labai svarbu. Andrius savo pranašumu gali laikyti gebėjimą greitai susigaudyti ir išmesti diską.
 
Tai ne pirmasis kauniečio auksas. Prieš 7 metus Kanadoje A. Gudžius tapo pasaulio jaunimo čempionu.
Naujasis asmeninis vyro rekordas po šio pasaulio čempionato vykusio Londone yra disko nusviedimas 69,21 m.
Treneris sako, kad toks atstumas dar nėra riba. Ant čempiono pečių dabar užgulė didžiulė našta ir atsakomybė prieš visą Lietuvą, dar intensyviau treniruotis ir siekti ne tik asmeninio, bet ir pasaulio rekordo pagerinimo.
  

Žymos: auksas, lengvoji atletika, čempionas, Gudžius

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Klausimas: A. Švarcnegeris turi ilgą, M. Ali - trumpą, Madona neturi iš viso, o Popiežius turi, bet nenaudoja. Kas? Atsakymas: Pavardė