Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2019-02-04

BLKL - 35+ čempionato startas ir 8 iš eilės „Viesulo“ pergalė

  
BLKL - 35+ čempionato startas ir 8 iš eilės „Viesulo“ pergalė
© organizatorių nuotr.

Praėjusį savaitgalį Britanijos lietuvių krepšinio lygoje (BLKL) vyko vienuolika dvikovų, kaip visuomet – penkios Londone ir šešios Visbičiaus regione. Tradiciškai įdomių akcentų buvo gana daug, tad apie viską iš eilės.

DAŽNIAU NEI GALIMA. Penktadienio vakarą Londone susigrūmė šiame sezone dar nepralaimėjusi „A Team“ (10-0) ekipa ir iššūkį jai bandę mesti „Volfo“ (6-5) vyrai. Pastaroji komanda visai neseniai sutriuškino antrąjį reitingą turinčią „Builders Team BC“ komandą, kuriai tai buvo pirmasis sezono pralaimėjimas, tad daugelis intrigos tikėjosi ir penktadienio akistatoje.
Lūkesčiai buvo didelis, tačiau intriga rungtynėse laikėsi vos pusantro kėlinuko, kuomet „A Team“ vyrai leido varžovams žygiuoti greta. Vis tik vėliau „Volfo“ atstovai ėmė klysti dažniau nei galima, o tuo pasinaudoję favoritai rinko lengvus taškus ir pamažu didino savo pranašumą. Įpusėjus dvikovai komandas dar skyrė kovinis atstumas (34:28), o likus žaisti 10 minučių „A Team“ ekipa jau mėgavosi triuškinama persvara (64:44). Lemiamame kėlinuke didesnio stebuklo neįvyko, tad favoritai išsaugojo įtikinamą pranašumą ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė eilinę pergalę rezultatu 89:67. Įdomu tai, kad „A Team“ pralaimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių (49-51) ir itin prastu procentu atakavo iš dviejų taškų zonos (19/49, 38,7%), o favoritų pergalę lėmė mažesnis klaidų skaičius ir net 14 pataikytų tritaškių.
 
UŽSITIKRINO. Lengvą pergalę šventė ir šeštąją vietą reguliariajame sezone užsitikrino „Credo“ (7-5) klubas be didesnio vargo susitvarkęs su „Brickson-Medelyno“ (2-10) atstovais. Sužaidus dešimt minučių „kreditoriai“ turėjo kuklią 5 taškų persvarą (22:17), tačiau „lyg iš natų“ sužaistas antrasis kėlinukas leido jiems dvikovos pusiaukelėje triuškinti varžovus (47:27). Po didžiosios pertraukos žaidimas kiek išsilygino, tačiau tai situacijos nė kiek nepakeitė. Užtikrintai žaidę „Credo“ vyrai išsaugojo triuškinamą pranašumą ir pasigirdus finaliniam teisėjo švilpukui šventė lengvą pergalę rezultatu 91:74.
 
STARTAS. Sekmadienį startavo ilgai lauktas BLKL 35+ čempionatas, o pirmąją dvikovą sužaidė čempionės titulą ginanti „LBC 35+“ (1-0) ekipa ir praėjusio sezono bronzos medalių laimėtojai „Anykščių BC“ (0-1) vyrai. Tiek vienas, tiek kitas kolektyvas naujas pirmenybes pasitiko gerokai pasikeitęs, vis tik pokyčiai kiek palankesni buvo LBC klubo komandai, kuri surinko kone visą seneliukų žvaigždyną ir atidarymo rungtynėse šventė lengvą pergalę rezultatu 94:70. Stipriausia 2017-2018 m. sezono ekipa dvikovą pradėjo galingu spurtu ir sužaidus kiek daugiau nei 14 minučių triuškino varžovus 31 taško persvara (40:9). Nors vėliau anykštėnai atgavo amą ir sugebėjo sumažinti deficitą iki padorios ribos, tačiau tai tapo tik menka paguoda toli nuo savo optimalios formos esančiai „Anykščių“ komandai.
 
AŠTUONIOS IŠ EILĖS. Misija: neįmanoma. Tokios mintys veikiausiai sukasi „Tornado“ (6-4) klubo vadovo Dainiaus Balčiūno galvoje prieš kiekvieną dvikovą su „Viesulo BC“ (8-3) kolektyvu. Per pastaruosius dvejus metus šios ekipos tarpusavyje žaidė 8 kartus ir visuomet pergales švęsdavo „Viesulo“ ekipa. Sekmadienio vakarą „Viesulo“ ekipa vienu metu turėjo didžiulį deficitą, tačiau pakilo ant kojų, pavijo varžovus, o dvikovos pabaigoje šventė dramatišką pergalę rezultatu 89:83. Nugalėtojų komandos vadovas Aurimas Burokas buvo labai laimingas: „Pergalė, kuri parodo, kad galim žaisti gerą krepšinį, ko iš mūsų nuolat ir reikalauja treneris.
 
Nors pradžia buvo sunki, bet iš minus 18 taškų ne tik sugebėjom grįžti į rungtynes, bet ir pasiekėm pergalę! Nors varžovai buvo ne pilnos sudėties, bet metė rimtą iššūkį. Turime dar daug broko žaidime, bet vyrai per kiekvieną treniruotę dirba vis daugiau, kad tai ištaisytų. Ačiū komandai, treneriui bei sirgaliams, kurie mus palaiko ir atvyksta į „Viesulo“ rungtynes!“ Tuo tarpu „Tornado“ ekipos vadovas Dainius Balčiūnas taip pat pasidalino savo įspūdžiais: „Esu šiek tiek nusivylęs, bet tuo pačiu džiaugiuosi, kad kovojome iki galo. Dvikovą pradėjome labai gerai, buvo energija tiek puolime, tiek gynyboje, tačiau vėliau sekė kelios varžovų atakos, kurios išmušė komandą iš to ritmo ir mes prisileidom varžovus. Antroje susitikimo dalyje jau pasijautė nuovargis, kadangi turėjome tik du žaidėjus keitimams. Komandai sunkiau sekėsi regzti atakas bei gintis prieš aukštą rungtynių tempą palaikančius „Viesulo“ žaidėjus. Lemiamame ketvirtyje dar bandėm kabintis atgal į rungtynes, bet buvo per vėlu - keli sunkūs pataikyti metimai leido varžovams kontroliuoti žaidimą.
 
REVANŠAS LONDONE. Savaitgalio kovas baigė „Super mėgėjų“ grupės rikiuotėje greta žengiančios „TeamLT“ (4-4) ir „Alytaus“ (4-4) ekipos. Pirmojo rato dvikovą 57:51 buvo laimėjusi „TeamLT“ komanda, tačiau nuo to laiko nutekėjo daug vandens, dzūkai sustiprėjo ir sekmadienį į rungtynes atėjo tikėdamiesi tik vieno – pasiekti revanšą. Tinkamas nusiteikimas kovai davė savo – „Alytaus“ atstovai nuo pat pirmųjų minučių perėmė iniciatyvą į savo rankas, o pagrindinio laiko pabaigoje šventė daugiau nei įtikinamą pergalę rezultatu 77:60.
RIMTA PARAIŠKA. Šeštadienį Piterbore vyko dvi „Peterborough Bernelių užeigos“ grupės akistatos. Pirmosios į aikštę žengė Peterborough „Vyčio-2“ (7-2) ir Peterborough „Tauro-2“ (6-3) komandos, o netikėtai lengvą pergalę rezultatu 69:55 šventė pirmoji ekipa. Nugalėtojų komandos vadovas Marius Malijonis po dvikovos surengė tikrą spaudos konferenciją: „Būsiu atviras, mes ruošėmės šiai kovai prieš „Tauro“ dublerius. Puikiai žinojome, kokia šių rungtynių kaina ir nenorėjome jų paleisti. Susitikimas prasidėjo ganėtinai nervingai.
 
Daug teisėjų švilpukų dėl bet kokio kontakto šiek tiek išmušė mus iš vėžių. Dėl staiga išaugusio pražangų skaičiaus turėjome pakeisti savo gynybinį planą, bet ir tam buvome pasiruošę. Pirmas kėlinukas buvo ne itin rezultatyvus mums, bet ir varžovų niekur nepasileidome. Tačiau antrajame sugebėjome perimti dvikovos kontrolę į savo rankas ir neleisti varžovams dominuoti. Po ilgosios pertraukos neatsipalaidavome ir susikrovėme solidžią persvarą. Trečiajame ketvirtyje dar siek tiek pridėjome, o ketvirtajame - jau leidome pailsėti savo lyderiams, o tuo pasinaudojusi „Tauro-2“ ekipa bandė grįžti į žaidimą. Vis tik, pakilus startinio penketo žaidėjams nuo suolo, varžovų spurtas iškart baigėsi. Iškovoję pergalę mes pateikėme rimtą paraišką kovojant dėl pirmos vietos reguliariajame sezone.
 
PARADOKSAS. Tikras paradoksas, tačiau iš lyderių mūšių dingusi intriga atsirado ten, kur jos buvo laukta mažiausiai. Antrojoje šeštadienio akistatoje kovėsi Wisbech „Wizards-2“ (3-5) komanda ir septynis pralaimėjimus iš eilės patyrę Corby „Cobras“ (1-8) vyrai. Turnyro autsaideriai delegavo vos šešis žmones, tad „burtininkai“ veikiausiai per anksti pagalvojo apie lengvą kovą. Vis tik, visą pirmą kėlinuką „Cobras“ neatsiliko, o jo pabaigoje net išlaikė lygų rezultatą (8:8). Šaltą dušą patyrę „Wizards“ dubleriai savo žodį tarė antrajame kėlinuke ir dvikovos pusiaukelėje turėjo dviženklį pranašumą (29:19). Tačiau baltos vėliavos nekėlę Corby miestelio atstovai trečiajame kėlinuke iššiepė dantis ir likus žaisti kiek mažiau nei 11 minučių įkaitino atmosferą iki maksimumo (46:48). Tačiau, kuomet jau atrodė, kad laukia įdomi rungtynių pabaiga „Wizards-2“ komanda įjungė aukštesnę pavarą, per keletą minučių nutolo nuo varžovų ir išsaugoję persvarą iki pat pagrindinio laiko pabaigos šventė sunkią, tačiau pelnytą pergalę rezultatu 69:62.
 
SALDI PERGALĖ. Sekmadienio kovas Visbičiaus grupėje pradėjo Wisbech „Wizards“ (8-3) ir Peterborough „BC Tauro“ (8-3) komandos. Tiek pirmojo rato dvikovą, tiek A.Sabonio taurės akistatą buvo laimėję Piterboro miestelio atstovai, tad „burtininkai“ turėjo didžiulę motyvaciją pagaliau suvesti sąskaitas. Ir tai jiems pavyko padaryti! Užtikrintai rungtynes pradėję „Wizards“ greit įgijo solidų pranašumą, o lemiamo kėlinuko pradžioje net buvo įgiję triuškinamą 18 taškų pranašumą (80:62). Į nokdauną pasiųsti „Tauro“ krepšininkai sugebėjo pakilti ant kojų ir pavyzdingai sužaidę likusią pagrindinio laiko dalį sugebėjo ištirpdyti beveik visą turėtą deficitą ir atkurti intrigą rungtynėse intrigą. Tačiau šaltus nervus išsaugoję „Wizards“ krepšininkai neprisileido varžovų arčiau nei galima ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė saldžią pergalę rezultatu 97:94.
 
REVANŠAS VISBIČIUJE. Itin saldų revanšą pasiekė Boston „Fighters“ (4-7) atstovai rezultatu 73:68 palaužę South Lincs „Dragons“ (3-8) krepšininkus ir atsiteisę už triuškinamą nesėkmę pirmojo rato akistatoje. Pakiliai dvikovą prasėję „kovotojai“ greit nutolo nuo varžovų ir antrojo kėlinuko viduryje mėgavosi 14 taškų persvara (38:24). Nors „drakonai“ dar bandė duoti smūgį uodega, o vieną tokį užtaikę išryškino paukščiukus varžovų akyse ir išsiveržę į priekį (49:47). Tačiau greit kondiciją atgavę „Fighters“ krepšininkai susigrąžino iniciatyvą į savo rankas, pavyzdingai sužaidė likusią susitikimo dalį ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė pelnytą pergalę rezultatu 73:68.
 
KRAUJO SKONIS. Dešimtą pergalę iš eilės sekmadienį šventė „Kubus United“ (10-1) komanda rezultatu 100:78 patiesusi Kings Lynn „Reapers-LBC“ (5-6) krepšininkus. Pirmoje dvikovos dalyje atrodė, jog „Reapers-LBC“ garbę ginantys krepšininkai sukurs sensaciją. Sužaidus dešimt minučių Kings Lynn atstovai atsiliko vos vienu tašku (22:23), o įpusėjus dvikovai rungtynių „underdogai“ net buvo priekyje 43:40! Tačiau stebuklai baigiasi. Ilgosios pertraukos metu pakeitę savo žaidimą „Kubus United“ vyrai subombardavo varžovų krepšį taikliais metimais ir vos per dešimt minučių pelnę 36 taškus parodė oponentams kas sekmadienio popietę yra Visbičiaus arenos šeimininkai – 76:65. Lemiamame kėlinuke „Reapers-LBC“ dar bandė priešintis, tačiau kraujo skonį pajutę „Thames Windows“ grupės lyderiai negailestingai talžė varžovus, sulig kiekviena ataka vis labiau didino savo persvarą ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė lengvą pergalę.
 
PITERBORO DERBIS. Savaitgalio kovas Visbičiaus regione užbaigė Piterboro derbis, kuriame susikovė Peterborough „Vyčio“ (5-6) ir Peterborough „Odd Socks“ (1-10) komandos, o pergalę rezultatu 75:49 šventė pirmoji ekipa. Nugalėtojų komandos vadovas Marius Malijonis nepagailėjo savo brangaus laiko ir davė išsamų komentarą: „Ši dvikova komandai buvo labai svarbi, nes esame pralaimėję prieš žemiau rikiuotėje esančius turnyro lentelės kaimynus, tad pralaimėjimo atveju būtumėme nusileidę liftu žemyn ir pakilti į viršų būtų buvę labai sunku. Dabar išlaikėme poziciją savo rankose. Žinodami, dvikovos svarbą nerizikavome ir stengėmės kautis nuo pačių pirmų susitikimo sekundžių. Manau tiek noro, tiek ir motyvacijos mums užteko. Pridėkime ir tai, kad varžovai atvyko ne pilna sudėtimi, o tai tik palengvino mums mūsų užsibrėžtus tikslus.
 
 
Žaidėme užtikrintai ir apie intrigą nebuvo net kalbos. Žaidėjai laikėsi mūsų puolimo plano, tad nieko nuostabaus, jog viskas gavosi visai neblogai. Žinoma ne visiems komandos nariams viskas pavyko, bet turbūt aš dar nesu matęs tokiu rungtynių, kad viskas visiems gautųsi. Žaidėme prieš komandą esančią paskutinėje vietoje, tad nėra kuo per daug didžiuotis. Vis tik, svarbu tai kad „Vytis“ grįžta į pergalių kelią ir komandos moralė po truputėlį kyla į viršų. Tai yra labai svarbus faktorius ruošiantis atkrintamoms varžyboms. Atkrintamosiose laimės tie, kurių deriniai veiks tobulai, o gynyba dirbs kaip šveicariškas laikrodis, tad mums labai reikėtų išnaudoti savo treniruotes 100%, nes iki svarbiausių sezono kovų lieka vis mažiau laiko. Dėkojam varžovams, kad susirinko ir sužaidė rungtynes.“ Įdomu tai, jog „Vyčio“ atstovai „Odd Socks“ krepšininkus įveikė antrą kartą iš eilės, o pergalė padėjo išlyginti šių ekipų tarpusavio dvikovų rezultatą – 3:3.
  

Žymos: Krepšinis

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Petras važiuoja su savo papūga į Italiją. Muitinėje tarnautojas praneša, kad už papūgą turi būti sumokėtas mokestis.
– Kokio dydžio tas mokestis? – klausia žmogelis.
– Priklauso nuo to, kokią papūgą vežatės: už gyvą teks sumokėti šimtą eurų, už iškamšą – tik penkis.
Į tai papūga vos girdimu balsu:
– Petrai, tik nepadaryk dabar kokios kvailystės...