Tiesa.com   |   2011-03-16

BLKL atkrintamosiose – lygybė, A. Sabonio taurėje – nežinomybė

© BLKL
„Tiesos“ gerbėjai įkvėpė savo komandą.

Praūžęs krepšinio savaitgalis buvo nesėkmingas „Lituanicai“ – ji patyrė dvi nesėkmes. Lyderė „Tiesa“ išvargo pergalę prieš „Daumantus“, o „Kailiai“ nepasigailėjo „Bombos.“

Penktadienio vakarą Arvydo Sabonio taurėje susirungė dvi galingos komandos. Į kovą stojo „InfoZona“ ir nukraujavusi „Lituanica“. Pastaroji žaidė be dviejų komandos lyderių – A. Jakumavičiaus bei A. Golovino – ir priešintis pajėgė tik 2 kėlinius, vėliau buvo sutriuškinta „InfoZonos“.
Rungtynes geriau pradėjo „Lituanica“: sužaidusi 3 minutes ji pirmauja 10:1. Po šalto dušo pabudusi „InfoZona“ pradeda vytis varžovus ir po keleto sėkmingų atakų iš eilės sugeba net prasiveržti į priekį 2 taškais 12:10. Per likusias 4 kėlinio minutes abi komandos apsikeičia po keletą taiklių metimų, ir po pirmo ketvirčio minimali „InfoZonos“ persvara 23:22.

Antrajame kėlinyje, nors ir kovodamos taškas į tašką, komandos toliau tęsia šou žiūrovams, nepamiršdamos jų pamaloninti akiai gražiu žaidimu. „InfoZona“ sugeba pamažu susikrauti sau 4 taškų pranašumą prieš didžiąją pertrauką – savo kibia gynyba, perimtais kamuoliais ir greitu žaidimu. Ilgoji pertrauka – ir „Lituanica“ atsilieka 45:41.

Antra rungtynių pusė išryškina „Lituanicos“ lyderių trūkumą. Kiti žaidėjai nesugeba iki galo kompensuoti jų netekties ir praleidžia varžovus į priekį. Sužaidus 5 trečio kėlinio minutes „InfoZona“ susikrauna 14 taškų pranašumą. Šios komandos krepšininkų akyse per visas varžybas spinduliuoja kovingumas ir pasitikėjimas savimi, tad tokius pergalės trokštančius žaidėjus sunku sustabdyti. Prieš lemiamą ketvirtį 66:54 laimi „InfoZona“.

Per paskutines 10 minučių visi dar tikisi pamatyti „Lituanicos“ atgimimą. Tačiau tą vakarą tiesiog fantastiškai žaidusi „InfoZona“ ir jos žaidėjas P. Striukas, pelnęs net 35 taškus, sudaužo paskutines „Lituanicos“ viltis iškovoti pergalę. Galutinis rezultatas 90:63 – „InfoZonos“ pergalė.

„InfoZona“: P. Striukas 35 taškai (6/11 tritaškiai); D. Kalnutis 19; T. Buivydas 13 (10 atk. kam.)
„Lituanica“: D. Pakamanis 15 taškų; R. Jonkus 14; M. Rimkus 11; B. Svalkūnas 11 (16 atk. kam.)

Fanų palaikymas labiau padėjo „Tiesai“

Jeigu kas šį sekmadienį pirmą kartą nutarė pamatyti krepšinio varžybas, jiems salės adreso sakyti turbūt ir nereikėjo. „Tiesos“ ir „Daumantų“ fanai rungtynių metu kėlė tokį triukšmą, kad jis turėjo girdėtis toli už salės ribų.

Nuo pat pirmos minutės savo jėgą pradėjo demonstruoti „Daumantai“. Jie iš karto išsiveržė į priekį, ir „Tiesos“ treneris, nematydamas savo komandos žaidime optimistiškų ženklų, paprašė pirmosios minutės pertraukėlės. Tuomet žaidimas kiek pasitaiso, pradedami vytis varžovai. Po pirmųjų 10 minučių „Tiesa“ atsilieka 14:18.

Antro ketvirčio pradžioje „Daumantai“ nemažina apsukų ir demonstruodami pavyzdinį žaidimą kėlinio viduryje atitrūksta 9 taškais. Bet tada tarsi pabudusi „Tiesa“ uždaro „Daumantams“ visus kelius jų krepšio link, ir per likusias 5 minutes neleidžia jiems pelnyti nė taško, laimėdami atkarpą 17:0. Po dviejų kėlinių 35:27 pirmauja „Tiesa“.

Po ilgosios pertraukos „Daumantai“ jau nepajėgė žaisti taip, kaip pirmąsias 10 minučių, ir tūnojo „Tiesos“ šešėlyje. Skirtumas tarp komandų vienu tarpu buvo išaugęs iki 20 taškų. Baigiantis kėliniui „Daumantai“ jį sumažino 2 taškais, bet rezultatas jau triuškinantis: 59:41.

Tai tarsi jau tampa tradicija, nors ir nemalonia „Daumantams“: pirmas ir paskutinis kėliniai jiems sekasi puikiai, tad ir šį kartą paskutinį ketvirtį jie laimėjo 20:11. Tačiau per antrą ir trečią kėlinius varžovų įgyto pernelyg didelio pranašumo nesuspėję panaikinti jie nusileidžia jiems rezultatu 70:61.

Įdomu tai, kad kiekvienas aikštėje pabuvojęs „Tiesos“ žaidėjas atkovojo mažiausiai po 8 kamuolius savo komandai.

„Tiesa“: A. Matušaitis 22 taškai (9 atk. kam.); E. Janulevičius 17 (11 atk. kam.); E. Virbalas 13 (8 atk. kam.).
„Daumantų“: D. Paulauskas 27 taškai (12 atk. kam.); M. Žemaitis 23 (8 atk. kam.); R. Martišauskas 4 (7 atk. kam.).

„Kailiai“ nušlavė varžovus

Antroje sekmadienio dvikovoje „Kailiai“ nepasigailėjo „Bombos“ – pastarieji buvo sutriuškinti varžovų rezultatu 80:55. Grupės lyderiais po šios pergalės tapę „Kailiai“ gali lengviau atsikvėpti ir tikėtis silpnesnio varžovo atkrintamosiose taurės varžybose, žinoma, jeigu pagrindinis jų konkurentas dėl pirmosios vietos „Klevas“ pralaimės paskutines varžybas prieš „Bombą“.

Abi komandos prasidėjus rungtynėms kovojo lygiai iki kėlinio vidurio, bet tada „Kailiai“, nusprendę nebejuokauti, laimėjo atkarpą 9:0 ir atsiplėšė nuo priešininkų. Pasibaigus pirmoms 10 minučių „Kailiai“ pirmauja jau 19:10. Antrame ketvirtyje aikštėje ir toliau dominuojantys grupės lyderiai varžovus priverčia mesti iš nepatogių padėčių. „Bombai“ nepavyksta priartėti, metimai dažnai būna netikslūs, ir antras ketvirtis vėl pralaimimas. Bendras rezultatas po dviejų kėlinių jau kvepia triuškinimu, „Kailiai“ pirmauja 37:22.

Panašu, kad ilgoji pertrauka apčiuopiamos naudos „Bombos“ vyrukams neatnešė, trečią kėlinį jie pradeda praleisdami į savo krepšį 9 taškus iš eilės, ir skirtumas išauga iki 24. Per likusias 7 kėlinio minutes aikštėje vyrauja apylygė kova, bet „Bombai“ sumažinti atsilikimo nesiseka. Prieš lemiamą ketvirtį jie atsilieka 61:39.

Paskutiniame kėlinyje intrigos neatsiranda, ir ketvirtą pergalę iškovoja „Kailiai“, o „Bomba“ lieka su 2 laimėjimais.

„Kailiai“: A. Petraitis 26 (14 atk. kam.); V. Skučas 15 (8 atk. kam.); T urgelis 10.
„Bomba“: A. Sakurovas 28 taškai (9 atk. kam.); K. Danso 13; M. Vitkauskas 5.

BLKL atkrintamosiose prireiks lemiamų varžybų

Antrąsias BLKL atkrintamųjų varžybų rungtynes sekmadienį žaidė „Lituanica“ ir „Londono baldai.com“. Pastariesiems jau nebebuvo kur trauktis, nes pralaimėjimo atveju jie būtų baigę kovas dėl BLKL čempionų vardo. „Lituanicai“ šiose varžybose labai trūko vieno traumuotų lyderių A. Jakumavičiaus. Be jo žaidusi komanda pergalės neiškovojo, ir šios poros nugalėtojams prireiks trečiųjų lemiamų rungtynių.

Rungtynėms prasidėjus, „Lituanicos“ lyderis A. Golovinas iš karto smeigia tritaškį, tačiau varžovai į tai atsako 6 taškais paeiliui, ir „Lituanica“ visą kėlinį lieka besivejančiųjų vaidmenyje. Pirmasis kėlinys pasibaigia trijų taškų baldininkų persvara 19:16.

Kaip ir buvo galima tikėtis, šiose varžybose aikštėje buvo daug emocijų – „Londono baldams“ tai lemiamos rungtynės, trauktis nebėra kur. Daugiausia savo aukštaūgių pastangomis ji bando draskyti „Lituanicos“ gynybą, tačiau per antrą ketvirtį abi komandos įmeta po 18 taškų, baldininkai išlaiko trapų pranašumą 37:34.

Antroje varžybų pusėje aikštėje verda lygi kova, tačiau „Lituanicai“ niekaip nesiseka atakuoti iš trijų taškų zonos ir taip atsiplėšti nuo varžovų, naudojant savo pagrindinį ginklą. Per rungtynes tikslą pasiekia tik 8 metimai iš 28.

Lieka paskutinės 10 minčių, ir prieš jas „Lituanica“ atsilieka 56:52. Visi laukią jų spurto, tačiau veltui. Šis ketvirtis priklauso baldininkams – jie jį laimi 20:12, o rungtynes 76:64, taigi išlygina serijos iki 2 pergalių rezultatą 1:1.

„Lituanica“: A. Golovinas 30 taškų; R. Jonkus 12.
„Londono baldai.com“: P. Adomaitis 24; V. Borovikovas 15 (14 atk. kam.); M. Eimantas 12 (14 atk. kam.).