Vaidas Indriliūnas   |   2018-02-26

BLKL atkrintamųjų starte – įtikinamos favoritų pergalės

© Sauliaus Čirbos nuotr.

Laikas, kuomet viską galima atidėti kitai savaitei ar mėnesiui baigėsi. Bent jau Londone, kur Britanijos lietuvių krepšinio lygos (BLKL) organizuojamose „A13 Scaffolding“ ir „London Timber“ taurėse prasidėjo atkrintamųjų kovos!

SOLIDI PERSVARA. Penktadienio vakarą pirmosios svarbiausias sezono kovas pradėjo dėl Didžiosios („A13 Scaffolding“) taurės kovojančios „LBC-Build London“ (3) ir „Artistų“ (6) komandos.
Nors „Artistai“ reguliarųjį sezoną baigė net 9 nesėkmėmis iš eilės, o LBC ekipa pastaruoju metu
demonstravo neblogą formą, tačiau atkrintamosiose lengvų rungtynių nebuvo, o tą puikiai iliustravo pirmoji šių kolektyvų ketvirtfinalio akistata.

Likus žaisti 10 minučių „LBC-Build London“ krepšininkai mėgavosi triuškinama 18 taškų persvara (62:44). Tačiau lemiamame kėlinuke atgimę „Artistai“ nurėžė bene pusę varžovų pranašumo.

Vis tik, poros favoritai sugebėjo atlaikė varžovų šturmą, išlaikė saugų atstumą ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė įtikinamą pergalę rezultatu 84:74, kuri padėjo įgyti labai solidžią 10 taškų persvarą prieš atsakomąją ketvirtfinalio dvikovą.

KOŠMARAS. Pirmojo etapo pabaigoje lyderių siaubu tapusi „LT BC-2“ (6) ekipa „London Timber“ taurės ketvirtfinalio starte patyrė tikrą košmarą ir jau pirmosiose serijos rungtynėse prarado beveik visas viltis pasiekti pusfinalį.

Sužaidus 10 minučių „LT BC-2“ ekipa pirmavo prieš „Volfo“ (3) vyrus rezultatu 13:12, o dvikovos pusiaukelėje nuo varžovų atsiliko vos dviem taškais (29:31).

Visgi, po didžiosios pertraukos tiek puolimą, tiek gynybą sustygavę „Volfo“ krepšininkai tarsi pašėlo - trečiąjį ketvirtį jie laimėjo net 28:6, o ketvirtąjį 23:13, tad pagrindinio laiko pabaigoje nuaidėjęs teisėjo švilpukas tik oficialiai paskelbė triuškinamą favoritų pergalę rezultatu 82:48.
Nugalėtojų komandos treneris Eimantas Leonovas išdavė paslaptį, kas padėjo jo komandai įsivažiuoti: „Pradėjom lėtai, atsipalaidavę, neįvertinom varžovų, tačiau po pertraukos grįžom rimtai nusiteikę, pradėjom nuo gynybos, mažiau klydom.

Tačiau kuomet komandos vadovas gavo techninę pražangą, komanda įsivažiavo ir ėmė pamažu didinti savo pranašumą, kuris dvikovos pabaigoje tapo triuškinamas.“

RIMTA PARAIŠKA. Labai rimtą paraišką į „A13 Scaffolding“ taurės pusfinalį pateikė „Seciro BC“ (5) ekipa pirmojoje ketvirtfinalio akistatoje rezultatu 86:61 įveikusi „Spartos BC“ (4) atstovus ir sukaupusi net 25 taškų pranašumą prieš atsakomąją dvikovą.

Pasibaigus dvikovai nugalėtojų komandos atstovas spaudai Aurimas Čyžas davė trumpą komentarą: „Nors rungtynes laimėjome solidžiu taškų skirtumu, dar neskubam džiaugtis ir ruošiamės sekančiam susitikimui.“
Beje, šioje dvikovoje buvo pasiektas naujas BLKL rekordas – nugalėtojų komandos puolėjas D.Paulauskas pataikė visus 9 mestus dvitaškius ir tapo pirmuoju žmogumi Londone užfiksavusiu tokį pasiekimą.

GALĖJO LENGVIAU ATSIKVĖPTI. Tiesa, kitose rungtynėse „spartiečių“ klubo gerbėjai galėjo kiek lengviau atsikvėpti, nes „Spartos-2“ (3) ekipa pergalingai pradėjo „London Timber“ ketvirtfinalį net 13 taškų skirtumu rezultatu 84:71 įveikdama „BC Vilkų“ (6) atstovus.

Galingai rungtynes pradėję „Spartos“ dubleriai dar pirmajame kėlinuke susikrovė dviženklį pranašumą (27:14), o nemažinę apsukų trečiojo ketvirčio viduryje mėgavosi triuškinama 21 taško persvara (61:40).

Nors „Vilkai“ nepasidavė be kovos ir lemiamame ketvirtyje buvo sumažinę turėtą deficitą iki 11 taškų (67:78), tačiau netrukus „spartiečiai“ net tris minutes išsaugojo savo krepšį „sausą“, per tą laiką patys pelnė keturis taškus ir susigrąžino 15 taškų pranašumą (82:67).

Per likusį susitikimo laiką didesnių stebuklų neįvyko, tad nuaidėjusi finalinė sirena paskelbė daugiau nei įtikinamą „Spartos-2“ komandos pergalę rezultatu 84:71.

Įdomu tai, kad rungtynių didvyriu tapęs Aušridas Petraitis šioje dvikovoje pataikė 14 dvitaškių metimų ir pasiekė naują BLKL Londono grupės rekordą.

REKORDŲ LIETUS. Tvirčiausią žingsnį pusfinalio link žengė BLKL-London Timber taurės reguliariojo sezono nugalėtoja „Viesulo BC“ (1) ekipa net 47 taškų skirtumu sutriuškinusi „Greenwitch Royals“ (8) krepšininkus.

Vos aštuntąjį reitingą po pirmojo etapo turintys GWR krepšininkai į rungtynes atvyko tik penkiese, tad dvigubai ilgesnį žaidėjų sąrašą turėjo „Viesulo“ atstovai nusprendė visus reikalus sutvarkyti jau pirmosiose atkrintamųjų rungtynėse.

Kaip tarė, taip padarė. Jau po pirmojo kėlinuko favoritai turėjo 14 taškų (31:17), o įpusėjus dvikovai net 21 taško pranašumą (58:37).

Tarsi to būtų negana trečiąjį ketvirtį „Viesulo“ ekipa pradėjo galingu spurtu 22:2, po kurio viskas visiems tapo aišku (80:39).

Likusį susitikimo laiką „Viesulo“ krepšininkai išnaudojo asmeninės statistikos ir klubo rekordų gerinimui bei skirtumo didinimui, tad dvikovos pabaigoje nuaidėjusi finalinė sirena tik oficialiai paskelbė lengvą poros favoritų pergalę rezultatu 120:73.

Turbūt nereikia stebėtis, jog šioje dvikovoje „Viesulas“ pasiekė net 5 šio sezono klubo rekordus: pelnytų taškų (120), pataikytų tritaškių (20), rezultatyvių perdavimų (30), komandinių naudingumo balų (144) ir didžiausiu skirtumu pasiektos pergalės (47).

Iš kurių net keturi (išskyrus rezultatyvius perdavimus) tuo pačiu yra nauji šio sezono BLKL Londono grupės rekordai, o vienas – 20 pataikytų tritaškių yra naujas visų laikų BLKL Londono grupės rekordas.

FAVORITŲ VARGAI. O štai Visbičiuje vykstančio „Thames Windows“ taurės čempionato ture netrūko įdomių rezultatų.

Pirmosiose sekmadienio rungtynėse ginklus surėmė Peterborough „Odd Socks“ (8-5) ir Peterborough „Tauro-2“ (1-11) ekipos, o pergalę tik po gana atkaklios kovos rezultatu 86:76 šventė favorite laikyta pirmoji ekipa.

Apmaudžią nesėkmę patyrusi „Tauro-2“ ekipa gali pasiguosti nebent tuo, jog jos aukštaūgis Mindaugas Norkus šiose rungtynėse atliko 6 blokus ir pasiekė naują visų laikų BLKL Visbičiaus grupės rekordą.
Iki sensacijos nedaug trūko ir antrosiose rungtynėse, kuriose taip pat grūmėsi du iš Peterborough miestelio atvykę kolektyvai – „Vyčio“ (4-8) komanda ir „BC Tauro“ (9-3) ekipa.

Nors akivaizdžia dvikovos favorite buvo laikoma „Tauro“ komanda, tačiau „Vyčio“ vyrai ryžtingai pradėjo susitikimą ir ilgą laiką buvo priekyje.

Visgi, kuomet jau atrodė, kad bręsta tikra sensacija „Tauro“ garbę ginantys krepšininkai susiėmė bei parodę, jog yra tiek fiziškai, tiek taktiškai geresni už varžovus perėmė iniciatyvą į savo rankas ir lyg iš natų sužaidę lemiamą kėlinuką šventė dramatišką pergalę rezultatu 80:72.

Įdomu tai, jog „Tauro“ vyrai šventė jau aštuntą pergalę iš eilės BLKL-Thames Windows čempionate ir jau dešimtąją jei skaičiuosime BLKL organizuojamą A.Sabonio taurės turnyrą.

Pasibaigus dvikovai nugalėtojų komandos vadovas teigė: „Buvo sunkios rungtynės, nes turėjome daug traumuotų žaidėjų ir žaidimas šiek tiek išsiderino.

Džiugu, kad jau kelintas rungtynes iš eilės atsilikdami dviženkliu taškų skirtumu atrandame vidinių jėgų, parodom charakterį ir viskas baigiasi laimingai – pergale mūsų sąskaitoje.

Be to, kolektyvui koją kiša ir nusiteikimas rungtynėms, vis tik tos dešimt pergalių iš eilės daro meškos paslaugą.“

DERBIS. Ganėtinai intriguojantį savaitgalį užbaigė tikru desertu tapusi Wisbech „Wizards“ (10-3) ir South Lincs „Dragons“ (10-2) komandų akistata.

Galima drąsiai sakyti, kad tai - „Žalgirio“ ir „Lietuvos ryto“ dvikovoms prilygstantis derbis, kurio metu visi kompromisai padedami į šalį.

Pirmąją šių komandų akistatą po dramatiškos kovos rezultatu 108:106 laimėjo „drakonai“, tad „burtininkai“ sekmadienį turėjo dvigubą motyvaciją, kuri pasijautė jau nuo pirmųjų susitikimo sekundžių.

Pirmajame kėlinuke aikštėje vyko apylygė kova, o jo pabaigoje kuklią 2 taškų persvarą turėjo „Dragons“ krepšininkai (29:27).

Vis tik, po trumpos pertraukėlės aistringai žiūrovų palaikomi „Wizards“ atstovai šovė į priekį ir įpusėjus dvikovai jau pirmavo 14 taškų (50:36), o trečiojo kėlinuko viduryje net 20 taškų skirtumu (77:57).

Tarsi prisiminusi, jog pirmojoje akistatoje panaikino panašų deficitą „Dragons“ ekipa pakilo į šturmą ir sugebėjo priartėti iki dešimties taškų (79:89). Tačiau iš klaidų pasimokę „burtininkai“ šįkart nepanikavo, išlaikė žaidimo ritmą ir nuaidėjus finalinei sirenai pasiekė labai saldų revanšą rezultatu 100:90.

Nugalėtojų komandos vadovas Mantas Damašauskas atskleidė pergalės receptą: „Vyrai buvo labai motyvuoti, nes puikiai prisiminė apmaudų pralaimėjimą pirmojo rato akistatoje.

Tad nieko nuostabaus, jog jau nuo susitikimo pradžios komanda buvo labai užsivedusi. Sportinis pyktis davė puikių rezultatų, nes jau dvikovos pusiaukelėje mes turėjome labai solidžią persvarą.
Pergalė, žinoma, džiugina, tačiau apmaudu, jog praėjusią savaitę pralaimėjome „Tauro“ ekipai ir praktiškai praradome šansus užimti pirmąją vietą reguliariajame sezone bei gauti sąlyginai lengvesnius varžovus atkrintamosiose.“

SAVAITĖS MVP. Po labai ilgos pertraukos naudingiausiojo savaitės žaidėjo titulą iškovoja „Sparta-2“ garbę ginantis Aušridas Petraitis, kuris sekmadienio vakarą žaistoje dvikovoje su „BC Vilkų“ komanda pelnė 39 taškus, atkovojo 11 atšokusių kamuolių, perėmė 5 kamuolius ir aikštę paliko surinkęs 40 naudingumo balų.

Žymos: BLKL, anglijos lietuvių krepšinis