Tiesa.com   |   2015-11-25

BLKL čempionate – atkaklios kovos Londono grupėje

BLKL čempionate – atkaklios kovos Londono grupėje „Iron Wolf“ ir „Viesulo“ rungtynių akimirka.

Praėjusį savaitgalį Britanijos lietuvių krepšinio lygoje (BLKL) kovojo tik Londono grupės komandos, tačiau įdomių rezultatų tikrai netrūko.

NUSITEIKĖ. Penktadienio vakarą be pralaimėjimų šiame sezone žengiantys „Klevo“ (2–0) vyrai tik po atkaklios kovos įrodė savo pranašumą prieš Didžiosios taurės debiutantę „Sparta BC“ (1–2) komandą. Rungtynės prasidėjo gana netikėtai: nepaisydami varžovų autoritetų „spartiečiai“ kibo jiems į atlapus ir sužaidus dešimt minučių turėjo dviženklį pranašumą (22:12).
Visgi netrukus „Klevo“ ekipa pakilo ant kojų, pavijo varžovus, o po spurto pagrindinio laiko pabaigoje šventė sunkią pergalę rezultatu 81:70. Nepaisant pralaimėjimo, „Sparta BC“ ekipos vadovas Ruslanas Vristiuk buvo gero nuotaikos: „Susitikome su viena iš šio sezono BLKL favoričių, tad nenuostabu, jog komanda nusiteikė geriau nei įprastai. Džiaugiamės, kad išlaikėme žaidimo įtampą ir net pasibaigus trečiajam ketvirčiui turėjome minimalią persvarą.“

INTRIGA. Bene labiausiai intriguojančioje savaitgalio akistatoje „Seciro“ (3–1) ekipa susigrūmė su „LBC-Build London“ (0–3) krepšininkais. Kaip ir buvo galima tikėtis, visas 40 minučių aikštėje vyko graži dviejų lygiaverčių varžovų kova. Susitikimo pradžioje geriau sekėsi LBC ekipai, ji ilgą laiką pirmavo (19:14, 21:18). Vis dėlto antrojo ketvirčio pabaigą sėkmingiau pavyko sužaisti „Seciro“ vyrams; įpusėjus dvikovai jie turėjo minimalią persvarą (32:31).

Trečiajame kėlinuke „lietuviams“ dar buvo pavykę išsiveržti į priekį (40:37), tačiau labiau patyrę ir daugiau jėgų išsaugoję jų varžovai greitai susigrąžino iniciatyvą (49:46) ir iki pat pagrindinio laiko pabaigos tvirtai laikė susitikimo vadžias savo rankose. Galutinis rezultatas – 70:65 „Seciro“ ekipos naudai.

TEBESTEBINA. Toliau nemaloniai stebina „Kyborgų“ (0–2) ekipa; sekmadienio vakarą ji nepasipriešino „Radviliškio“ (3–0) atstovams ir smigo į turnyro lentelės dugną.
Įpusėjus pirmajam kėlinukui „Kyborgai“ buvo išsaugoję savo krepšį „sausą“ ir pirmavo rezultatu 4:0. Visgi netrukus radviliškiečiai tėškė atkarpą 14:4 ir sužaidus dešimt minučių jau buvo priekyje (14:8). Pabėgę į priekį radviliškiečiai tęsė savo spurtą ir sulig kiekviena minute vis labiau didino savo pranašumą; vienu metu jis buvo pasiekęs triuškinamą 20 taškų ribą (60:40).

Tiesa, „Kyborgai“ dar pakilo ant kojų ir nežymiai apkarpė turėtą deficitą, tačiau tai tapo tik menka paguoda ne savo vėžėse esančiai istorinei BLKL ekipai. Galutinis rezultatas – 64:48 „Radviliškio“ komandos naudai.

NAUJAS PLANAS. Sunkią pergalę šventė „Artistų“ (3–1) ekipa, tik po itin atkaklios kovos rezultatu 83:73 palaužusi „SuperSonics“ (0–2) klubą. Dvikovos pradžia „Artistams“ nieko blogo nežadėjo – kibi gynyba ir subalansuotas puolimas leido komandai kontroliuoti rungtynes ir gana greitai įgyti apčiuopiamą persvarą (10:2).

Prasta rungtynių pradžia „SuperSonics“ vyrų neišmušė iš pusiausvyros; jie pakilo į kovą, perėmė iniciatyvą ir dvikovos pusiaukelėje turėjo penkių taškų pranašumą (37:32). Vis dėlto ilgosios pertraukos metu „Artistai“ sudėliojo savo mintis, sukūrė naują žaidimo planą ir pakreipė įvykių tėkmę visai kita linkme. Vos po penkių minučių rezultatas jau buvo lygus (47:47), o trečiojo kėlinuko pabaigoje „menininkai“ jau turėjo trapią keturių taškų persvarą (60:56). Atsidūrę priekyje „Artistai“ nebesidairė atgal, išsaugojo įgytą pranašumą ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė sunkią, tačiau pelnytą pergalę.

BRAUNASI. Kiek netikėtai į Mažosios taurės lyderių tarpą braunasi „Iron Wolf“ (2–1) atstovai, sekmadienį rezultatu 56:42 palaužę „Viesulo“ (0–3) atstovus bei pakilę į trečiąją turnyro lentelės vietą.
Nors „geležiniai vilkai“ nuo pat pirmųjų minučių išsiveržė į priekį, o pirmojo ketvirčio pabaigoje susikrovė dviženklę persvarą (17:6), tačiau BLKL debiutantai visą laiką jautė varžovų alsavimą ir turėjo kovoti dėl kiekvieno aikštės centimetro. Intriga laikėsi iki pat lemiamo kėlinuko vidurio, visgi tuomet „Viesulo“ ekipa tarsi sustojo, o tuo pasinaudoję „geležiniai vilkai“ laimėjo likusio laiko atkarpą rezultatu 10:2 bei galiausiai šventė užtikrintą pergalę.

SAVAITĖS MVP. Naudingiausio savaitės žaidėjo titulą be didesnės konkurencijos šįkart gavo „Artistų“ garbę ginantis Vincas Vainauskas, dvikovoje su „SuperSonics“ pelnęs 24 taškus, atkovojęs 16 atšokusių kamuolių ir surinkęs 39 naudingumo balus.

Žymos: BLKL, Krepšinis Anglijoje