Vaidas Indriliūnas   |   2018-04-16

BLKL čempionate – intriguojantys pusfinaliai

© Sauliaus Čirbos nuotr.

Praėjusį savaitgalį Londone ir Visbičiuje įvyko net aštuonerios Britanijos lietuvių krepšinio lygos (BLKL) akistatos, kurių įdomiausius akcentus pateiksime tradicinėje turo apžvalgoje.

MĖGĖJŲ TAURĖJE. Penktadienio vakarą įvyko antrosios „A13 Hire“ taurės, dėl kurios varžosi paprasti krepšinio mėgėjai rungtynės, kuriose susikovė dvi „Viesulo“ klubui priklausančios komandos: „Viesulo“ (2-0) ir „Viesulo United“ (0-1) komandos, o pergalę rezultatu 65:32 šventė favorite laikyta pirmoji ekipa.
Pasibaigus dvikovai „Viesulo United“ komandos kapitonas Paulius Pogoželskis teigė: „Pirmoji dvikova su „Viesulo“ komanda buvo sunki. Nors ir kovojome iki galo teko nusileisti stipresniems, tačiau mūsų komandos nuotaika pakylėta ir visi su nekantrumu laukiame antrųjų rungtynių, kuomet būsim labiau pasirengę. Ačiū žaidėjams už kovingumą ir norą laimėti!“

PRITRŪKO SĖKMĖS. Pirmojoje sekmadienio akistatoje „Viesulo BC“ (1) ekipa antrą kartą įveikė „Tornado“ (5) kolektyvą, laimėjo pusfinalio seriją „sausu“ rezultatu 2-0 ir antrus metus iš eilės žengė į BLKL-London Timber taurės finalą.

Lygiai prieš savaitę „Viesulas“ negailestingai sutriuškino varžovus (83:53), tad atrodė, jog atsakomoje akistatoje jam tereikės sutvarkyti formalumus.

Vis tik, net ir be trenerio žaidę „Tornado“ krepšininkai sugebėjo sužaisti pavyzdingas rungtynes ir tik pačioje pagrindinio laiko pabaigoje buvo priversti pripažinti varžovų pranašumą.

Likus žaisti 50 sekundžių „Tornado“ ekipa buvo sumažinusi turėtą deficitą vos iki 2 taškų (72:74)! Vis tik, per likusį susitikimo laiką sėkmė šypsojosi „Viesulo“ komandai, kuri išprovokavo eilę varžovų pražangų, sėkmingai realizavo baudų metimus ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė dramatišką pergalę rezultatu 77:72.

Pasibaigus dvikovai „Tornado“ komandos vadovas Dainius Balčiūnas neatrodė labai nusiminęs: „Aš džiaugiuosi, kad šiandien kovėmės iki galo, o pergalei - tiesiog pritrūko sėkmės. Galbūt trečiame kėlinuke atsipalaidavome, o tuo sėkmingai pasinaudojo „Viesulo“ krepšininkai.
Viskas gerai, tuo niekas nesibaigė, ačiū žaidėjams, kurie sužaidė puikias rungtynes, nors rezultatas to neparodė. Pralaimėjome pusfinalį, tačiau galvų nenuleidžiame, nes dar kausimės dėl bronzos medalių.“

ANTRI FINALININKAI. Iš kart po šios dvikovos vyko antrasis BLKL-London Timber taurės pusfinalis, kuriame nugalėtojui išsiaiškinti taip pat prireikė vos dviejų rungtynių.

Atsakomąją akistatą žymiai geriau pradėjo „Volfo“ (2) vyrai, kurie įpusėjus dvikovai turėjo dviženklį pranašumą (36:25). Tačiau po didžiosios pertraukos viskas apvirto aukštyn kojom.

Daugiausia Aušrido Petraičio pastangomis „Spartos-2“ (3) ekipa ėmė artėti prie varžovų, o po galingo spurto (9:0) lemiamo kėlinuko pradžioje pagaliau atsidūrė priekyje (55:51).

Nors „Volfas“ turėjo daugybę laiko tam, kad pakreipti įvykių tėkmę sau naudinga linkme, tačiau žaidimo ritmą pagavę „spartiečiai“ sugebėjo išsaugoti įgytą pranašumą ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė pergalę rezultatu 62:58 garantavusią jiems vietą BLKL-London Timber taurės finale.

Jau kitą savaitę startuosiančiame startuosiančiame BLKL-London Timber taurės finale susigrums „Viesulo BC“ ir „Spartos-2“ ekipos, tuo tarpu kiek vėliau vyksiančiame mažajame finale dėl bronzos medalių kovos „Tornado“ ir „Volfo“ komandos.

A.SABONIO TAURĖJE. Sekmadienį Visbičiuje vyko vienerios A.Sabonio Didžiosios taurės pusfinalio rungtynės, kuriose susigrūmė savo aikštėje žaidusi „Kubus United“ ekipa ir svečiai iš Londono „Top Team“ vyrai, o pergalę rezultatu 94:83 šventė antroji ekipa.

Pasibaigus dvikovai „Kubus United“ vadovas Žydrūnas Klevinskis išdėstė pagrindines apmaudaus pralaimėjimo priežastis: „Pirmiausia norim pasveikinti „Top Team“ komandą su patekimu į finalą. Manau pirmus du kėlinukus žaidėme neblogai, tačiau antroje susitikimo dalyje mūsų lyderiai pavargo, tad komandos taiklumas krito ir tai tapo pagrindine pralaimėjimo priežastimi.“

Didžiajame A.Sabonio taurės finalas įvyks gegužės 04 d., Londone, o jame dėl prestižinio trofėjaus susikaus titulą ginantys „Top Team“ vyrai ir „Kailių“ krepšininkai.

NERVŲ KARAS. Sekmadienį kovas „A13 Hire“ taurėje pradėjo dar dvi mėgėjų ekipos: „Monday Team“ (0-1) ir „Žalia Balta“ (1-0) vyrai.

Šios rungtynės susiklostė išties įdomiai: beveik tris kėlinukus aikštėje vyko tikras nervų karas, o rezultatas svyravo tiek 1-3 taškų riba.

Visgi, lemiamame kėlinuke daugiau jėgų išsaugoję „Žalia Balta“ vyrai atitrūko, įgijo apčiuopiamą pranašumą ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė pirmąją pergalę turnyre – 57:49.

Nugalėtojų komandos vadovas Šarūnas Dabkevičius buvo labai patenkintas: „Ačiū varžovams už kovą. Smagiausias dvikovos akcentas - jog po metų pertraukos surinkome savo „chebrą“, tai yra žmones, kurie visi vienaip ar kitaip prisidėję prie „Žalia Balta“ komandos. Labai džiaugiamės, jog pavyko surinkti šiuos žmones ir sėkmingai pradėti pasirodymą mėgėjų čempionate.“

Tuo tarpu „Monday Team“ atstovas Tomas Lapkauskas davė trumpą komentarą: „Buvo puikios rungtynės. Varžovai tikrai gerai žaidė ir pelnytai laimėjo. Šaunuoliai!“

LYDERIŲ DVIKOVA. Savaitgalio kovas užbaigė dvi veteranų čempionato dalyvės: „LBC 35+“ (3-0) ir „Anykščiai BC“ (1-1) komandos.

Abi šios komandos pirmenybes pradėjo pergalingai, tad, galima sakyti, sekmadienio vakarą vyko lyderių dvikova, kurią po labai permainingos kovos rezultatu 80:60 laimėjo LBC ekipa.

Apmaudžią nesėkmę patyrusios „Anykščių BC“ komandos vadovas Dalius Sližys pripažino varžovų pranašumą: „Tris kėlinukus buvo graži kova, bet pražangos ir nuovargis padarė savo. Kitą kartą geriau sužaisim. Nedarome iš to tragedijos, reikia pripažinti, kad LBC vis tiek stipresnė ekipa, kuri tikrai žais finale.“

REVANŠAS. Daugiau nei įtikinamą revanšą atsakomojoje BLKL-Thames Windows grupės pusfinalio dvikovoje pasiekė South Lincs „Dragons“ (1) ekipa rezultatu 98:86 patiesusi Boston „Fighters“ (5) atstovus.

Nugalėtojų komandos kapitonas Kęstutis Puleikis turėjo kuo pasidžiaugti: „Sveikinu komanda su pergale. Džiaugiuosi, kad nepalūžom po pirmų pralaimėtu rungtynių, atsitiesėm bei išlyginom seriją.

Šiandien laimėjom kovą po krepšiu, o tai ir buvo pergalės raktas. Į euforiją nepuolame, nes viskas spręsis trečiose rungtynėse. Tikiu komanda ir tikiuos, kad sėkmė vėl bus mūsų pusėje.“

Tuo tarpu „Fighters“ ekipos vadovas Marius Miežėtis išvardino kas, jo manymu, komandai pakišo koją: „Sveikinu varžovus su pergale. Šiandien jie labiau norėjo laimėti. Mūsų komandai trūko susikaupimo. O didžiausia problema buvo – atkovoti kamuoliai ir prastas tritaškių pataikymas.“

JAUTĖSI ĮTAMPA. O štai antrosiose Visbičiaus grupės rungtynėse paaiškėjo pirmoji BLKL-Thames Windows grupės finalininkė. Ja tapo Egidijaus Revucko vedama Wisbech „Wizards“ (3) ekipa 89:82 įveikusi Peterborough „BC Tauro“ (2) ekipą ir laimėjusi pusfinalio seriją rezultatu 2-0.

Nugalėtojų komandos vadovas Mantas Damašauskas buvo labai patenkintas: „Nori nenori, tačiau jautėsi įtampa, nes pergalės kaina – vieta finale.

Nors pralaimėjome kovą dėl atšokusių kamuolių, tačiau reikiamu metu komandos lyderis Egidijus Revuckas sėkmingai traukė komandą pirmyn. Sveikinu visus komandos gerbėjus su patekimu į finalą!“

SAVAITĖS MVP. Naudingiausiu savaitės –žaidėju antrą kartą iš eilės tapo fenomenalias rungtynes sužaidęs Wisbech „Wizards“ komandos atstovas E.Revuckas, kuris pelnė 42 taškus, atkovojo 9 atšokusius kamuolius, atliko 8 rezultatyvius perdavimus ir surinko net 54 naudingumo balus.

Žymos: BLKL, anglijos lietuvių krepšinis