BLKL čempionate – krepšinio spektaklis Wisbeche

Po didžiųjų švenčių lietuviai sugrįžo į krepšinio aikštes.
Vieneriose varžybose prireikė dviejų pratęsimų.

Pirmąjį 2017-ųjų savaitgalį Britanijos lietuvių krepšinio lygoje (BLKL) labiausiai išsiskyrė dvikova Wisbech‘o mieste, kur South Lincso atstovams prireikė dviejų pratęsimų, kad įrodytų savo pranašumą prieš „Odd Socks“ ekipą.

Savaitės rungtynės
Nors South Lincs „Dragons“ (7–4) komandą ir Peterborough‘o „Odd Socks“ (4–7) vyrus turnyro rikiuotėje skiria net kelios vietos, tačiau sekmadienį vykusiai šių komandų akistatai galima suteikti „Savaitės rungtynių“ titulą.

Pirmaujanti ekipa šiame susitikime keitėsi net 22 kartus, o 16 kartų rezultatas buvo lygus. Maža to, beveik visą rungtynių laiką aikštėje vyko akiai labai patrauklus greitas krepšinis. Tokio lygio spektaklis negalėjo trukti 40 minučių, tad nieko nuostabaus, kad krepšinio šou užsitęsė. Papildomos penkios minutės tapo tikru desertu, tačiau ir jos nepadėjo išaiškinti stipresnės ekipos (100:100). Per antrąjį pratęsimą drama vyko toliau, o Fortūna plačiau šyptelėjo „Dragons“ komandai: pratęsimo pabaigoje ji įgijo nežymią persvarą ir išsaugojusi ją iki finalinės sirenos šventė nuostabią pergalę rezultatu 113:112.

Laimėjo ir neatgavę jėgų

Penktadienio vakarą intrigos netrūko Londone vykusioje „BLKL–A13 Steel“ grupės akistatoje, kurioje „Anykščiai BC“ (5–1) tik po atkaklios kovos rezultatu 80:77 palaužė „Medelyno“ (4–2) ekipą.
Nugalėtojų komandos vadovas Dalius Sližys tradiciškai kalbėjo trumpai ir konkrečiai:

„Rungtynės vyko taškas į tašką. Atrodo, atitrūksti 11 taškų, ir vėl, žiūrėk, lygu. Po švenčių dar bernai neatgavo jėgų, buvome visa galva aukštesni, bet „Medelyno“ žaidėjai buvo kovingai nusiteikę ir grūmėsi iki galo. Varžovai atkovojo daug kamuolių po mūsų krepšiu, todėl taip sunkiai ir sekėsi žaisti.“

Sekmadienio vakarą „Medelyno“ ekipa patyrė dar vieną nesėkmę, rezultatu 72:89 nusileidusi reguliariojo sezono vardą galutinai užsitikrinusiai „LBC-Build London“ (6–0) ekipai. Stipriausia antrojo varžybų etapo ekipa iniciatyvą perėmė dar dvikovos pradžioje, o įpusėjus dvikovai jau pirmavo 51:32.
Nors antroje dvikovos dalyje žaidimas išsilygino, tačiau intriga nė nekvepėjo, tad galima sakyti, kad abi komandos žaidė savo malonumui, bandydamos „apšaudyti“ mažiau laiko gaunančius krepšininkus ir laukė finalinio teisėjo švilpuko.

Nutraukta serija

Nors „Top Team“ (4מ2) ekipa į rungtynes su „Artistais“ (0–6) delegavo vos šešis krepšininkus, tačiau ir tokių pajėgų pakako, kad būtų nutraukta dviejų iš eilės nesėkmių serija. Praėjusio sezono čempionai pirmavo nuo pirmos iki paskutinės susitikimo sekundės, o trečiojo ketvirčio pradžioje buvo įgiję solidžią 16 taškų persvarą (53:37).

Nors „Artistai“ nežymiai apkarpė turėtą deficitą, tačiau tai buvo viskas, ką jiems pavyko padaryti
sekmadienio vakarą. Karolio Stepanavičiaus vedama „Top Team“ komanda žaidė daugiau nei užtikrintai ir ištiksėjus 40 minučių šventė pelnytą pergalę rezultatu 97:87.

Išvengė gėdos

Puikiai reguliariojo sezono kovas baigė „Credo“ (4–3) kolektyvas, įveikęs „LT BC-2“ (0–6) atstovus ir iškovojęs trečiąją pergalę iš eilės. Nors šioje akistatoje žaidė pergalės skonio dar nepatyrusi „LT BC-2“ ir apie Mažosios taurės medalius galvojanti „Credo“, tačiau pastaroji vos sugebėjo išvengti gėdos.
Likus žaisti mažiau nei minutę po taiklaus Rasiaus Briedžio dvitaškio „LT BC-2“ išsiveržė į priekį (50:48), tačiau vėliau Dalius Gedvilas, iki tol prašovęs tris tolimus metimus, smeigė tritaškį, Andrius Turcinavičius pridėjo baudos metimą, ir nuaidėjus finalinei sirenai „kreditoriai“ šventė itin dramatišką pergalę rezultatu 52:50.

Atidavė viską

Kol kas svarbiausią pergalę šiame sezone šventė „Tornado“ (4–2) kolektyvas, rezultatu 75:50 įveikęs „Žalia Balta“ (1–6) atstovus ir grįžęs į kovą dėl antrosios vietos „BLKL–London Timber“ grupėje.
Nugalėtojų komandos vadovas Dainius Balčiūnas didžiavosi savo ekipa: „Labai svarbi pergalė mūsų komandai, labai gerbiame „Žalia Balta“ ekipą, kaip ir visas kitas, bet šiandien atidavėme viską, kad pasiektume užsibrėžtą tikslą. Išbandėme kelis naujus žaidėjus, kurie pirmoje pusėje buvo šiek tiek sutrikę, bet antrojoje rungtynių dalyje parodė, kodėl jie buvo pakviesti į mūsų komandą.“

Saldus revanšas

Itin saldų revanšą „BLKL–Thames Windows“ grupėje pasiekė Wisbech‘o „Wizards“ (7–3) komanda, 96:83 įveikusi Boston „Fighters“ (7–4) atstovus ir pakilusi į antrąją turnyro rikiuotės vietą.

Sužaidus 30 minučių Wisbech‘o ekipa triuškino varžovus (72:54), tačiau kadangi pirmojo rato dvikovą 12 taškų persvara buvo laimėjusi „kovotojų“ ekipa, įtampos aikštėje netrūko. Lemiamame ketvirtyje „Fighters“ atstovai rado savyje jėgų pakovoti, tačiau puikią formą demonstruojantys Wizards“ atstovai ne tik atlaikė varžovų šturmą, bet ir išsaugojo sau palankų pranašumą.

Nugalėtojų komandos vadovas Mantas Damašauskas džiaugėsi, kad kolektyvo neišbalansavo svarbiausios metų ir gausios asmeninės šventės: šeimos pagausėjimas, vestuvės, jubiliejus.

„Užtikrintai pirmaudami visas rungtynes šįkart ketvirtajame kėlinyje kritome į duobę. Tik smagiau, kad mūsų duobės mažėja!“

Lengviausią pergalę šventė Peterborough‘o „Vyčio“ (5–5) komanda, be didesnio vargo susitvarkiusi su pergalės skonio dar nepatyrusia Spalding „Devils“ (0–10) ekipa.

SAVAITĖS MVP. Sekmadienio popietę Wisbech‘e prireikė net dviejų pratęsimų, kad South Lincso „Dragons“ atstovai įveiktų Peterborough‘o „Odd Socks“ ekipą. Tad nieko nuostabaus, jog nugalėtojų komandos lyderis Tadas Zobiela nugvelbė savaitės MVP titulą. Juolab kad T. Zobielos statistika yra tikrai išskirtinė: 45 taškai (BLKL Wisbech grupės šio sezono rekordas), 14 atkovotų kamuolių, 10 išprovokuotų pražangų ir net 52 naudingumo balai.

Žymos: BLKL, anglijos lietuvių krepšinis