Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Vaidas Indriliūnas   |   2018-03-05

BLKL – dramos atkrintamosiose ir lyderių mūšis Visbičiuje

  
BLKL – dramos atkrintamosiose ir lyderių mūšis Visbičiuje
© Dainiaus Balčiūno nuotr.

Jau antrą kartą šiame sezone gamta pridarė išdaigų, nes dėl iškritusio sniego neįvyko vienerios penktadienį turėjusios vykti rungtynės. Vis tik, klimato pokyčiai nesutrukdė šeštadienį įvykti Britanijos lietuvių krepšinio lygos (BLKL) Visų Žvaigždžių dienos renginiui ir sekmadienio turui.

PRINCIPINĖ. Londono grupės sekmadienio turą pradėjo įspūdinga principinių varžovių „Tornado“ (5) ir „Credo“ (4) ekipų akistata, kuri kaip ir dera vyko pagal patį įdomiausią įmanomą scenarijų ir baigėsi dramatiška pirmosios komandos pergale rezultatu 62:58.
Nugalėtojų komandos vadovas Dainius Balčiūnas neslėpė gerų emocijų: „Aš visada tikiu savo krepšininkais, net jeigu jie ir pralaimi, nes žinau, kad jie gali padaryti geriau. Ir jie tą puikiai parodė šiandien grįždami į rungtynes ir išplėšdami labai svarbią pergalę!
Galiu drąsiai pasakyti, kad rezervų (ypač pas Audrių) dar yra, tad judam ruoštis antrai kovai! Pažadu, jog kovosim iki galo!
 
Didelis ačiū sirgaliams, kurie palaikė mūsų komandą. Be to, noriu pasveikinti Titą Žydelį su puikiu pasirodymu. Tikiu, kad tai ne paskutinis toks naudingas jo pasirodymas! Žinoma, ačiū visiems kitiems žaidėjams, kurių akys degė noru laimėti! Go Green!“
 
Tuo tarpu komandos treneris Vilius Jastremskas pateikė kiek išsamesnę rungtynių analizę: „Šias rungtynes vyrai laimėjo savo noru, kurį parodė po ilgosios pertraukos.
 
Per visą šį laikotarpį turėjom labai mažai produktyvių treniruočių, nes turim savo asmeninius gyvenimus bei kitokias bėdas, tad pasportuoti surinkdavo geriausiu atveju pusė komandos. Todėl kažkokią įtaką iš trenerio pusės yra labai sunku padaryti.
 
Daug kur improvizavom, darėm labai daug vaikiškų klaidų, bet smagu, kad po ilgosios pertraukos pas daugumą žaidėjų užvirė asmenines ambicijos ir jie sugebėjo tą išreikšti aikštelėje. Todėl ši pergalė, kaip jau sakiau, yra visų tų žaidėjų, kurie šiandien buvo aikštelėje nuopelnas.
 
Kita vertus, šis pranašumas visiškai nieko nereiškia ir po dviejų savaičių vėl viskas prasidės iš naujo ir žaisti bus dar sunkiau, nes „Credo“ labai myli krepšinį ir visada kaunasi iki pabaigos.“
Įdomu tai, jog nugalėtojų komandos įžaidėjas T.Žydelis šioje dvikovoje pasiekė net tris asmeninius rekordus – atliko daugiausia rezultatyvų perdavimų (11), išprovokavo daugiausia varžovų pražangų (6) ir surinko daugiausia naudingumo balų (23).
 
DVIEM GALVOM. Antrosiose sekmadienio rungtynėse santykius A.Sabonio Mažojoje taurėje aiškinosi „Volfo“ ir „LT BC-2“ ekipos sužaidusios šio turnyro pusfinalio akistatą.
 
Nors kovoje dėl bilieto į finalą dažniausiai galima tikėtis intrigos, tačiau ne šįkart, nes „Volfo“ vyrai tarsi Vokiečiai 2014-ųjų Pasaulio futbolo čempionate, pusfinalyje už varžovus buvo aukštesni dviem galvom.
Įpusėjus dvikovai jau pirmavo 30 taškų skirtumu (41:11), o nuaidėjusi finalinė sirena tik oficialiai paskelbė triuškinamą „Volfo“ pergalę rezultatu 91:30.
 
Nugalėtojų komandos žaidžiantysis treneris Eimantas Leonovas puikiai įvertino tikrojo „Volfo“ trenerio Giedriaus Surgauto darbą: „Treneris prieš rungtynes nuteikė komandą gerai kovai, tad kolektyvui tereikėjo įvykdyti visas skirtas užduotis.
 
Pavyko gerai sužaisti tam tikrus derinius ir puikiai išnaudojom silpnąsias varžovų vietas. Tikėjomės rimtesnės kovos, todėl rimtai žaidėm nuo pat pirmų susitikimo minučių.“
 
Balandžio pabaigoje vyksiančiame A.Sabonio Mažosios taurės finale „Volfo“ vyrai dėl trofėjaus grumsis su „Viesulo-2“ komandos ir „Bombos“ ekipos poros nugalėtojais.
 
SKAMBIA NATA. Itin skambia nata pasirodymą 2017-2018 m. BLKL pirmenybėse baigė „Greenwitch Royals“ (8) krepšininkai atsakomosiose „London Timber“ taurės ketvirtfinalio rungtynėse rezultatu 86:84 sugebėję „ant menčių“ paguldyti reguliariojo sezono nugalėtojus „Viesulo“ (1) krepšininkus.
 
Tiesa, didele sensacija tokio rezultato nepavadinsi. Pirmąsias ketvirtfinalio serijos rungtynes poros favoritai buvo laimėję net 47 taškų skirtumu (120:73), tad šioje dvikovoje jiems tereikėjo sutvarkyti formalumus. O su jais būna visaip.
 
Nugalėtojų komandos atstovas spaudai Aivaras Sakurovas pasibaigus dvikovai davė išsamų komentarą: „Susitikimą pradėjome prastokai, nesitikėjome, kad varžovai pradės naudoti visos aikštės spaudimą nuo pirmos rungtynių sekundės.
 
Visgi, šįkart buvom susirinkę vos aštuoniese, tad vis tiek kur kas geriau jautėmės psichologiškai, negu praeitoje dvikovoje, kuomet buvom penkiese ir praktiškai pasidavėm, net nepradėję rungtynių.
Po ilgosios pertraukos sustiprinom gynybą ir išnaudoję savo snaiperius, pagal mūsų standartus sužaidėme ramiai, kas leido pradėti vytis varžovus.
 
Žaidėjai suprato, kad galima žaist su geriausia pirmojo etapo komanda, tad jau nenorėjom praleist progos užbaigti sezoną pergale, o būtent taip ir pavyko padaryti.
 
Reguliariajame sezone trūko žaidėjų stabilesnio lankomumo. Taip pat kartais jautėsi noro bei didesnio atsidavimo krepšiniui stygius, nes turėjome žaidėjų, kurie, jei dažniau lankytų ir stengtųsi, būtų padėję pateikti ir daugiau siurprizų.“
 
Tuo tarpu „Viesulo“ komandos vadovas Aurimas Burokas turėjo ką pasakyti savo kolektyvui:
 
„Pralaimėjimas, kuris verčia apgalvoti, ko iš tiesų mes čia atėjome. Aišku, gal vyrai buvo atsipalaidavę, nes iš esmės ši dvikova jau nieko nelėmė, tačiau bet kuriuo atveju mes tiesiog negalim taip žaisti.
 
Noriu padėkoti „Greenwitch Royals“ vyrams, kurie atėjo susikaupę, parodė, kad gali žaisti ir iškovojo pirmą pergalę prieš mus.
 
Nepaisant apmaudaus pralaimėjimo tikiu, jog nenuleisim rankų ir kovosim toliau.“
 
Beje, tai buvo pirmoji GWR atstovų pergalė prieš „Viesulo“ ekipą per visą šių klubų tarpusavio dvikovų istoriją.
 
LINKSMESNIS KREPŠINIS. Savaitgalio kovas užbaigė graži dviejų BLKL-A13 Scaffolding taurės turnyro rikiuotės kaimynių akistata, kurioje „Sparta BC“ (4) atstovai siekė atsirevanšuoti „Seciro“ (5) krepšininkams už žeminantį pralaimėjimą (61:86) pirmosiose ketvirtfinalio serijos rungtynėse.
 
Vis tik, kaip ir pirmą kartą taip ir dabar pergalę, tik mažesniu skirtumu, šventė „Seciro“ ekipa įveikusi varžovus rezultatu 72:70.
 
Nugalėtojų komandos atstovas spaudai Aurimas Čyžas neslėpė gerų emocijų: „Esame turėję daug gerų dvikovų prieš „spartiečius“, tad žinojome, kad ir šį sykį nebus lengva, todėl mūsų nusiteikimas buvo lyg tai būtų pirmosios serijos rungtynės.
 
Dvikovą pradėjome gan vangiai, praradome daug kamuolių, nepataikėm laisvų metimų, tad pirmoje susitikimo pusėje viso labo pelnėme 21 tašką.
 
Po didžiosios pertraukos pradėjome žaisti „linksmesnį“ krepšinį - kamuolys judėjo, laisvi metimai pradėjo kristi, tad pavyko ne tik sukurti gana įdomią rungtynių pabaigą, bet ir išplėšti saldžią pergalę.“
Po kelių savaičių prasidėsiančiame BLKL-A13 Scaffolding taurės pusfinalyje „Seciro“ vyrai serijoje iki dviejų pergalių egzaminuos reguliariojo sezono nugalėtoją „Top Team“ komandą.
 
BANDĖ PRIEŠINTIS. Pirmosiose sekmadienio rungtynėse susitikimo dvi Peterborough miestelio komandos „Vytis“ (5-8) ir „Tauro-2“ (1-12) garbę ginantys vyrai.
 
Susitikimo pradžioje „Tauro“ dubleriai dar bandė priešintis, tačiau dar pirmojo kėlinuko viduryje „Vyčio“ ekipa sugebėjo atitrūkti ir perimti dvikovos vairą į savo rankas.
 
Atsidūrę besivejančiųjų vaidmenyje „Tauro-2“ komandos krepšininkai dar bandė kabintis į rungtynes, tačiau žymiai drausmingiau gynyboje žaidę „Vyčio“ krepšininkai išsaugojo saugų atstumą, o nepriekaištingo puolimo dėka dar labiau padidino savo atotrūkį ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė pergalę rezultatu 94:74.
 
KUNKULIAVO AISTROS. O štai iškart po to vykusioje akistatoje kunkuliavo aistros, nes susitikimo dvi dėl aukščiausių pozicijų kovojančios BLKL-Thames Windows grupės komandos Peterborough „BC Tauro“ (10-3) ir Boston „Fighters“ (6-7) ekipos.
 
Lemiamo kėlinuko viduryje „Fighters“ vyrai atsiliko vos dviem taškais (67:69), tačiau tuomet Peterborough miestelio atstovai pridėjo dar vieną galingą atkarpą 9:0 po kurios viskas visiems tapo aišku (78:67).
 
Per likusį susitikimo laiką abi komandos tiesiog sutvarkė formalumus, o finalinis teisėjo švilpukas paskelbė
jau vienuoliktą iš eilės „Tauro“ pergalę BLKL organizuojamuose čempionatuose rezultatu 82:72.
 
Nugalėtojų komandos vadovas Vilius Augutis gyrė varžovų ekipą: „Pagarba varžovų komandai, kuri net ir neturėdama kelių pagrindinių žaidėjų metė rimtą iššūkį.
 
Deja, bet ir mus užpuolė ligos ir traumos. Viskas gerai, kol randam kelią į pergales ir tikimės, kad iki svarbiausių kovų pasveiks dauguma žaidėjų ir komanda nesubyrės!“
 
Tuo tarpu „Fighters“ ekipos vadovas Marius Miezėtis davė išsamų komentarą: „Rungtynės buvo tikrai gražios. Abi komandos kovojo iš visų jėgų.
 
Pirmoje susitikimo pusėje įgijom persvarą, tačiau nepavyko jos išlaikyti dėl trumpo atsarginių žaidėjų suoliuko. Maža to, trečiajame kėlinuke dėl traumos netekom dar vieno žaidėjo, tad teko dvikovą pabaigti penkiese.
 
Šis sezonas kaip užburtas - šiuo metu komandoje dėl traumų negali žaisti net keturi žaidėjai, o šiandien susitraumavo penktas.
 
Tikiuosi iki atkrintamųjų atsigaus visi ir galėsim rimčiau su visais pakovoti. Ačiū kolektyvui, kad kovojo iki galo. O varžovus sveikinu su pergale.“
 
LENGVA PERGALĖ. Dar vieną lengvą pergalę šventė BLKL-Thames Windows grupės lyderė South Lincs „Dragons“ (11-2) ekipa net 32 taškų skirtumu rezultatu 108:76 įveikusi turnyro rikiuotės apačioje esančią Wisbech „Bullets“ (1-12) ekipą.
 
Nugalėtojų komandos vadovas Kęstutis Puleikis džiaugėsi pasiektu rezultatu: „Sveikinu komandą su svarbia pergale. Nors šįkart žaidėm su komanda, kuri turnyro rikiuotėje užima paskutinę vietą, tačiau vis tiek turėjom atiduoti visas jėgas.
 
Šiandien žaidėme nepilna sudėtimi, tad natūralu, jog nebuvo lengva. Svarbiausia, kad pavyko neišsibauduoti ir pasiekti pergalę!“
 
VISŲ ŽVAIGŽDŽIŲ DIENA. Šeštadienį Visbičiuje vyko grandiozinis BLKL Visų Žvaigždžių dienos renginys, kurio centre buvo principinė BLKL Wisbech Erelių ir BLKL London Vilkų komandų akistata, kurią po itin atkaklios kovos rezultatu 93:83 laimėjo svečių iš Londono rinktinė.
 
Renginio metu taip pat vyko baudų metimo konkursas, kurį laimėjo BLKL-London Timber grupėje žaidžiančios „Viesulo“ komandos treneris Eridanas Lazdauskas pataikęs 10 baudų iš tiek pat bandymų.
 
Tritaškių konkursą laimėjo Arūnas Butkys („Odd Socks“) finale surinkęs 10 balų iš 18 galimų. Šeimos rungtyje nenugalimi buvo Kęstutis Puleikis (South Lincs „Dragons“) ir Violeta bei jų sūnus Deimantas.
Dėjimų konkursą aplenkęs net 8 varžovus laimėjo Modestas Paulauskas („Medelynas“/“Viesulas“), finale po pratęsimo įveikęs žiūrovų numylėtinį Eivydą Aleksą (South Lincs „Dragons“).
 
SAVAITĖS MVP. Naudingiausio savaitės žaidėjo titulą pelno South Lincs „Dragons“ komandos atstovas Tadas Zobiela, dvikovoje su „Bullets“ ekipa pelnęs 33 taškus, atlikęs 9 rezultatyvius perdavimus, padaręs 7 klaidas, tačiau vis tiek surinkęs net 44 naudingumo balus.
  

Žymos: BLKL, anglijos lietuvių krepšinis

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Du alkani studentai sėdi kambaryje ir rūko. Vienas staiga klausia:
- Klausyk, nejauti? Kažkur šašlykais kvepia?!
- Kvaily, musę nuo cigaretės nusimk!