Vaidas Indriliūnas   |   2018-04-09

BLKL favoritai ošė Londone, autsaideriai siautė Visbičiuje

© Sauliaus Čirbos nuotr.

Po šventinės savaitės pertraukos Britanijos lietuvių krepšinio lygos (BLKL) kovos grįžo su trenksmu, o tiksliau – su svarbiausiomis sezono kovomis. Šeštadienį paaiškėjo pirmoji A.Sabonio taurės finalo dalyvės, o sekmadienį Visbičiuje ir Londone vyko tiek atkrintamųjų, tiek veteranų ar mėgėjų pirmenybių kovos.

A. SABONIO TAURĖJE. Šeštadienio popietę Visbičiuje vyko vienerios A.Sabonio taurės pusfinalio rungtynės, kuriose vietos „BC Tauro“ ekipa egzaminavo svečius iš Londono – „Kailių“ krepšininkus.
Nors gausiai salėje susirinkę žiūrovai tikėjosi aršios kovos, o galbūt dar vienos staigmenos iš „Tauro“ pusės, tačiau nuo pat pirmųjų susitikimo minučių tapo aišku, jog „Kailiai“ tokį kelią sukorė turėdami vieną vienintelį tikslą, tad nieko nuostabaus, jog svečiai iš Londono pasiekė lengvą pergalę rezultatu 76:69.
Įdomu tai, jog „Kailiai“ yra pati sėkmingiausia A.Sabonio taurės komanda: vieną kartą (2014 m.) iškovojusi šį trofėjų, tris kartus kritusi finale (2009, 2012 ir 2013 m.) ir vieną kartą (2011 m.) iškovojusi šio turnyro bronzos medalį.

NETURI MOTYVACIJOS. Įspūdinga pergale BLKL-London Timber taurės pusfinalį pradėjo „Viesulo BC“ (1) ekipa net 30 taškų skirtumu rezultatu 83:53 įveikusi „Tornado“ (5) atstovus.
Per pastaruosius dvejus metus „Tornadas“ savo varžovams pusfinalio serijoje pralaimėjo visas penkerias tarpusavio dvikovas.

Triuškinamą nesėkmę patyrusios „Tornado“ komandos treneris Vilius Jastremskas davė išsamų komentarą: „Laimėjo tie, kurie labiau norėjo laimėti. Atrodo esam jauna komanda, bet neturime motyvacijos savyje ir su visa pagarba, bet vyresniems žaidėjams leidžiam mus apibėgti nuo pirmos iki keturiasdešimtos rungtynių minutės.

Tiesiog, kaip treneris per mažai moku motyvuoti žaidėjus ir tiek. Varžovai visiškai niekuo nenustebino mūsų, ruošėmės tiems dalykams, kuriais jie laimėjo rungtynes, tiesiog kažkodėl vos prasidėjus dvikovai nusprendėm tų dalykų nebevykdyti.

Bandysim atsitiesti sekančioje akistatoje, o dabar telieka pasakyti, kad varžovai - šaunuoliai.“
Tuo tarpu klubo vadovas Dainius Balčiūnas buvo be žodžių: „Neturiu komentarų... tiesiog, rungtynes pralaimėjome jau pirmajame kėlinuke.“

Verta pažymėti, kad kelią pergalės link „Viesului“ padėjo nutiesti pasakišku taiklumu realizuojami dvitaškiai (20/31, 64,5%) ir tritaškiai (11/28, 39,2%) metimai bei įtikinama persvara laimėta kova dėl atšokusių kamuolių (43-34).
Tuo tarpu „Tornado“ stovykloje, panašu, viskas buvo blogai – net trys žaidėjai, įskaitant pagrindinį komandos pirmąjį numerį Titą Žydelį surinko neigiamą naudingumo balų skaičių, o komandos snaiperis Audrius Ramonaitis apskritai atakavo it pastaruoju metu tą daro LaMelo Ball‘as – daug ir labai netaikliai.

REVANŠAS. Įtikinamą revanšą už nesėkmę pirmojoje pusfinalio dvikovoje pasiekė „Top Team“ (1) ekipa net 32 taškų persvara palaužusi „Seciro BC“ (5) atstovus.

Pamiršę senas nuoskaudas ir ištaisę darytas klaidas „Top Team“ krepšininkai iškart ėmėsi darbo ir pirmąjį kėlinuką baigė turėdami dviženklę persvarą (24:13).

Antrajame favoritai tęsė pradėtą darbą, tad įpusėjus dvikovai komandas skyrė triuškinamas 21 taško skirtumas (49:28).

Tiesa, po didžiosios pertraukos „Seciro“ vyrai bandė rodyti nagus, kuomet po galingo spurto 11:2 jie buvo trumpam atkūrę intrigą (39:51).

Vis tik, skirtingai nei pirmojoje pusfinalio akistatoje, šįkart atsipalaiduoti nė neketinę „Top Team“ vyrai beregint atkuto ir neleido varžovams priartėti arčiau nei pavojų skelbianti raudona linija.

Jei trečiajame kėlinuke dar buvo galima tikėtis intrigos, tai ketvirtajame „Top Team“ parodė tikrąjį savo veidą, pabėgo nuo varžovų ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė daugiau nei įtikinamą pergalę rezultatu 92:60.

NAUJAS TURNYRAS. Sekmadienio vakarą buvo duotas startas dar vienam naujam turnyrui – „A13 Hire“ taurei, kurioje kovoja niekur 2017-2018 m. oficialiai nežaidę krepšininkai.

Pirmosiose į kovą stojo „Viesulo“ (1-0) ir „LTeam“ (0-1) komandos, o pergalę rezultatu 77:47 šventė pirmoji ekipa.

BE DIDESNIO VARGO. Savaitgalio kovas užbaigė BLKL 35+ čempionato dvikova, kurioje „LBC 35+“ (2-0) atstovai be didesnio vargo rezultatu 75:62 įveikė „Medelyno 35+“ (0-2) ekipą.

VISBIČIAUS GRUPĖJE. Sensacingas rezultatas užfiksuotas BLKL-Thames Windows grupės, kurios kovos vyksta Visbičiaus miestelyje, pusfinalio starte, kur vos penktąją vietą reguliariajame sezone užėmusi Boston „Fighters“ (5) komanda sugebėjo palaužti šio sezono favorite laikytą South Lincs „Dragons“ (1) ekipą.

Nors jau dvikovos pradžioje „kovotojai“ parodė, jog yra nusiteikę rimtai, tačiau „Dragons“ krepšininkai vis nejungė aukštesnės pavaros ir leido varžovams kontroliuoti situaciją.

Tad pirmojo ketvirčio pabaigoje „Fighters“ pirmavo keturių (18:14), o įpusėjus dvikovai penkių taškų skirtumu (40:35).

Po didžiosios pertraukos „drakonai“ iššiepė nasrus, paleido ugnies pliūpsnį varžovų link ir, regis, sudegino „Fighters“ viltis pasiekti pergalę, kuomet po puikiai sužaisto trečiojo kėlinuko susikrovė apčiuopiamą 8 taškų pranašumą (61:53). Tačiau tai toli gražu dar nebuvo pabaiga.

Smūgį dešine prasileidę Bostono atstovai greitai atsitiesė ir lemiamo kėlinuko pradžioje laimėję kelių minučių atkarpą rezultatu 11:1 išlygino dvikovos rezultatą (64:64).

Šoko terapiją patyrę „Dragons“ krepšininkai dar buvo atitrūkę (73:66), tačiau pasitikėjimą savo jėgomis įgiję „kovotojai“ ne tik vėl išlygino rezultatą, bet ir po fantastiškai sužaistos pagrindinio laiko pabaigos išplėšė sensacingą pergalę rezultatu 86:76.

Įdomu tai, jog lygiai prieš metus šios dvi ekipos irgi kovėsi „Thames Windows“ grupės pusfinalio serijoje, kurią po itin dramatiškos kovos rezultatu 2-1 laimėjo „Dragons“ krepšininkai.

Šią akimirką noru pasiekti revanšą dega abi barikadų pusės, tad panašu, jog lygiai po savaitės vyksianti atsakomoji šių komandų akistata bus LABAI įdomi.

Šiokia tokia staigmena buvo užfiksuota ir antrajame „Thames Windows“ grupės pusfinalyje, kuriame Wisbech „Wizards“ (3) ekipa gana lengvai rezultatu 96:79 palaužė aukštesnį reitingą turinčią Peterborough „BC Tauro“ (2) komandą.

Verta pažymėti, jog tai buvo ketvirtoji „Wizards“ atstovų pergalė prieš „Tauro“ krepšininkus per penkerias tarpusavio dvikovas.

SAVAITĖS MVP. Naudingiausio savaitės žaidėjo titulą iškovojo Wisbech „Wizards“ komandos lyderis Egidijus Revuckas, kuris dvikovoje su Peterborough „BC Tauro“ ekipa pelnė 33 taškus, atliko 6 rezultatyvius perdavimus ir surinko net 39 naudingumo balus.

Žymos: BLKL, anglijos lietuvių krepšinis