2011-05-25

BLKL finalo serijoje „Kailiai“ pranoko palūžusią „Tiesą“ (papildyta)

© BLKL nuotr.
Naujieji BLKL čempionai - KAILIŲ ekipos krepšininkai.

Savaitgalį pasibaigė Britanijos lietuvių krepšinio lygos (BLKL) sezonas. Stipriausia 2010–2011 metų sezono komanda tapo „Kailiai“, antra vieta atiteko „Tiesai“, o trečia – „Klevui“. Finalinę seriją 2:0 laimėjo „Kailiai“. Bronziniame finale tokiu pat rezultatu „Klevas“ nugalėjo „Londono baldai.com“ ekipą.

Incidentas nustelbė krepšinį
2010–2011 metų BLKL čempionais tapo „Kailiai“. Jie antrosiose finalo rungtynėse nugalėjo praėjusių metų čempionus. Antrojoje finalo serijos dvikovoje krepšinį nustelbė emocijos. Visų varžybų metu atsilikinėję „Tiesos“ vyrai trečiojo kėlinuko pabaigoje sukėlė incidentą. Pasipiktinę teisėjo sprendimu „Tiesos“ žaidėjai pakilo nuo atsarginių žaidėjų suolelio ir pribėgę prie arbitro ėmė jį plūsti. Prie jų prisijungė ir vienas komandos fanas. Išplūdę teisėją A. Matušaitis ir E. Janulevičius į jį dar metė ir batą bei sportinę kuprinę.

„Tai buvo nusivylimo išraiška. Kai tau nesiseka, imi kaltinti kitus, bet juk ne teisėjai kalti, kad „Kailiai“ žaidė geriau. Jie tikrai žaidė geriau už mus, o mums buvo juoda savaitė – pralošėm viską“, – apgailestavo „Tiesos“ treneris Evaldas Navickas. Jis atsiprašė sirgalių ir komandos rėmėjų dėl nuviliančios sezono pabaigos.
Po išpuolio dalis komandos žaidėjų paliko salę ir išėjo į rūbinę. E. Navickas dar stengėsi pabaigti rungtynes ir išgelbėti savo komandos garbę, tačiau iš likusių 4 žaidėjų vienas nepanoro eiti žaisti į aikštelę, ir varžybos pasibaigė trečio kėlinio pabaigoje.

„Kailiai“ diktavo sąlygas

Rungtynėms prasidėjus niekas nė negalėjo pagalvoti apie tokią jų baigtį. „Kailiai“, kaip jau ir įprasta, varžovus pabandė nokautuoti pirmame kėlinyje. Greitai puldami ir pavyzdingai žaisdami gynyboje jie rinko taškus ir kėlinio viduryje turėjo 4 taškų pranašumą. „Tiesa“ ir toliau bandė vytis varžovus, tačiau pirmasis kėlinys buvo pralaimėtas 7 taškais (22:15).

Atrodė, kad tokia rungtynių eiga neturėtų neigiamai paveikti „Tiesos“ žaidėjų, nes jie įsibėgėdavo tik nuo antrojo kėlinio, – bet tik ne tą kartą. Antras ketvirtis ir vėl priklausė „mėlyniesiems“ „Kailiams“, kurie nemažino apsukų. Tuo tarpu „Tiesos“ žaidėjai daugiau laiko praleido ginčuose su teisėjais, o ne bandydami vytis nutolusius „Kailius“. Prieš ilgąją pertrauką „Kailiai“ pirmauja jau 14 taškų (44:30).

„Mūsų komanda užsigrūdino finalui. Reguliarus sezonas mums nesiklostė palankiai, tačiau atkrintamosiose varžybose įveikėme visus varžovus, kuriems buvome pralaimėję per reguliarųjį sezoną“, – pergalės priežastį įvardijo „Kailių“ treneris Marius Banaitis.
Vaizdas aikštėje nepakito ir po pertraukos. Savimi pasitikintys „Kailiai“ traiškė sutrikusius varžovus. „Tiesos“ komanda nebebuvo panaši į tą, kuri net ir sunkiais reguliariojo sezono momentais nepalūždavo.

„Tiesa“ nepabaigė rungtynių, nors tai ir galėjo padaryti. „Kailiai“ iškovojo pelnytą pergalę 35 taškų skirtumu. Galutinis rungtynių rezultatas (72:37).
Naudingiausiu BLKL šio 2010–2011 metų sezono žaidėju pripažintas „Kailių“ žaidėjas Aušridas Petraitis.

„Kailiai“: T. Samoška 16, A. Petraitis (11 atk. k.)13, V. Skučas 13, R. Zekas 12 (7 atk. k.).

„Tiesa“: A. Jarmalavičius 10, E. Janulevičius 8, S. Antanavičius 7, R. Klivickas 6.

Trečią vietą iškovojo „Klevas“

Antrojoje mažojo finalo dvikovoje įspūdingą pergalę iškovojo „Klevo“ komanda, įveikusi „Londono baldai.com“ ekipą 104:79 ir laimėjusi seriją sausu rezultatu 2:0. „Klevas“ pasidabino BLKL trečios vietos medaliais, o prieš kelias dienas – iškovojo
A. Sabonio taurę. Įdomu, ar jiems nepristigs vietos apdovanojimams?
Rungtynių statistika:
Varžybos prasidėjo gan aktyviai, tačiau pirmosiomis atakomis abi komandos taškų nepelnė. Trečią minutę krepšį „atrišo“ „Klevas“, dar po minutės tai padarė ir „Londono baldai.com“. Įspūdingai žaidęs „Klevas“ per pirmą kėlinį pataikė net 4 tritaškius metimus, tačiau varžovai, atsakydami po du taškus, jiems neleido labai atitrūkti. Pirmasis kėlinys pasibaigia „Klevo“ naudai (27:20).

Antrame ketvirtyje įsižaidė „baldininkai“. Pataikę beveik visus metimus, jie sugebėjo net išsiveržti į priekį, bet paskutinę minutę „Klevo“ kapitonas A. Sidagis sumetė 2 baudas ir grąžino savo komandai minimalų pranašumą (45:44).

Po ilgosios pertraukos vėl viskas prasidėjo iš pradžių. Visą trečiąjį kėlinį kova vyko taškas į tašką. „Baldininkai“ puikiai priešinosi „Klevo“ komandai ir, atrodė, kad jeigu viskas taip klostysis ir toliau, šiose varžybose neabejotinai prireiks pratęsimo. Bet „Klevas“ sugebėjo tam užbėgti už akių ir geriau sužaidęs kėlinio pabaigą susikrovė sau 6 taškų pranašumą (73:67).

Ketvirtame kėlinyje „Londono baldų“ žaidėjai broliai Eimantai, surinkę po 5 pražangas, privalėjo palikti aikštelę, o tuo pasinaudojęs „Klevas“ ketvirtą kėlinį laimėjo 19 taškų skirtumu –ir tukartu trečią vietą BLKL čempionate.

Rungtynių statistika

„Klevas“: K. Stepanavičius (12 atk. k., 7 išpr. pr., 41 naud. b.) 34, T. Bagdonas (14 atk. k., 31 naud. b.) 22, H. Danielius (3/4 trit.) 13.

„Londono baldai.com“: A. Jaras (8 atk. k.) 20, P. Adomaitis 16, N. Eimantas 14, M. Eimantas (8 atk. k.) 13.