Tiesa.com   |   2018-05-28

BLKL: paaiškėjo visos „A13 Hire“ taurės atkrintamųjų poros

© Sauliaus Čirbos nuotr.

Savaitgalį Britanijos lietuvių krepšinio lygoje (BLKL) įvyko ketverios rungtynės po kurių paaiškėjo visos „A13 Hire“ taurės atkrintamųjų poros bei visos komandos toliau kovosiančios dėl BLKL 35+ čempionato medalių.

Penktadienio vakarą „A13 Hire“ taurės turnyre „LTeam“ (2-1) ekipa egzaminavo „Vilkų“ (1-2) kolektyvą ir šventė nepaprastai svarbią pergalę užtikrinusią antrąją vietą A grupėje.
Antrojo kėlinuko viduryje komandas skyrė vos 2 taškai, tačiau tuomet „Vilkai“ net devynias (!) minutes išlaikė savo krepšį „sausą“, per tą laiką patys pelnė net 13 taškų be atsako ir trečiojo ketvirčio pradžioje mėgavosi dviženkle persvara (26:15).

Vis tik, į nokdauną pasiųsti „LTeam“ vyrai nenuleido rankų. Anaiptol, pakeitę savo žaidimo filosofiją jie sugebėjo ne tik pavyti varžovus, bet ir po nepriekaištingai sužaisto lemiamo kėlinuko išplėšti nepaprastai svarbią pergalę rezultatu 47:41.

„LTeam“: Daniel Radionov 19, Julius Šeškauskas 12, Nikolajus Vasiljevas 6.

„Vilkai“: Deividas Vaišvidas (10 atk.kam., 6 kld.) 13, Donatas Kizelis 12.

Sekmadienį „LTeam“ kolektyvas tęsė pradėtus darbus ir pasirodymą reguliariajame sezone pabaigė iškovodami dar vieną pergalę. Šįkart prieš „Viesulo United“ (0-3) kolektyvą.

Tiesa, šios dvikovos scenarijus buvo visiškai kitoks. Susitikimo pradžioje „LTeam“ ekipa dominavo aikštėje ir neleido varžovams net pagalvoti apie pergalę, kuomet antrojo ketvirčio pradžioje įgijo triuškinamą 17 taškų persvarą (28:5).
Atitrūkę į priekį „LTeam“ krepšininkai didžiąją dvikovos dalį išlaikė saugų atstumą, tačiau rungtynėms artėjant pabaigos link viskas pakrypo kiek kita linkme. Jungtinė „Viesulo“ komanda pagavo žaidimo bangą ir ėmė pamažu tirpdyti turėtą deficitą, kol lemiamo kėlinuko pabaigoje priartėjo iki... trijų taškų (39:42)!

Nors atmosfera salėje įkaito iki maksimumo, tačiau prie sienos priremti „LTeam“ vyrai atlaikė varžovų šturmą, per likusį laiką nepraleido į savo krepšį nė vieno taško ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė dramatišką pergalę rezultatu 43:39.

„LTeam“: Zenonas Lusas 10, Julius Šeškauskas 9, Nikolajus Vasiljevas 7.

„Viesulas United“: Aurimas Burokas (6/24 met., 7 rez.perd.) 18, Danius Bratkauskas (10 atk.kam., 8 kld.) 10.

Reguliariojo sezono kovas „A13 Hire“ taurėje užbaigė įspūdinga „Viesulo“ (3-0) ir „Vilkų“ akistata, kurios nugalėtojui išsiaiškinti netgi prireikė pratęsimo.

Rungtynes geriau pradėjo „Viesulo“ vyrai, kurie įpusėjus pirmajam kėlinukui pirmavo dviženkle persvara (16:3).

Vis tik, netrukus „Vilkai“ iššiepė iltis, pavijo varžovus ir per likusią susitikimo dalį aikštėje užvirė bekompromisė kova.

Abi komandos ilgą laiką žengė koja kojon, tad nieko nuostabaus, kad ši dvikova netilpo į standartinius 40 minučių rėmus.

Papildomų penkių minučių metu drama tęsėsi toliau. Likus žaisti kiek daugiau nei 2 minutes rezultatas dar buvo lygus (86:86), tačiau tuomet „Viesulo“ aukštaūgis Ramūnas Bogdanavičius pataikė baudos metimą, netrukus Tomas Pilipavičius smeigė tritaškį, o tašką šiose rungtynėse padėjo jau minėtas R.Bogdanavičius kuris pratęsimo pabaigoje vėl išprovokavo varžovų pražangą, pataikė baudos metimą ir įtvirtino savo ekipos pergalę rezultatu 91:86.

Nugalėtojų ekipos vadovas Aurimas Burokas gyrė komandos draugus: „Be galo sunki pergalė, nes buvom rungtynėse tik šešiese. Sužaidėm sunkią pradžią, bet negalėjom visą dvikovos laiką žaisti tokiu tempu. Be to, dar karštis išsėmė daug jėgų.

Dvikova tikrai buvo verta finalo vardo, tad nenuostabu, jog prireikė net pratęsimo. Visi žaidė tikrai gerai, todėl esu dėkingas tiems vyrukams, kurie atėjo į rungtynes. Tikiu, kad į svarbiausias sezono kovas rinksimės visi!“

„Viesulas“: R.Bogdanavičius (5 rez.perd.) 27, Robertas Nevidomskis 18, T.Pilipavičius (11 atk.kam.) 14.
„Vilkai“: Lukas Videika (30 naud.balų) 24, Deividas Vaišvidas (14 atk.kam., 11 rez.perd., 33 naud.balai) 23.
Po šios dvikovos paaiškėjo galutinė komandų rikiuotė abejose grupėse, tad į atkrintamąsias komandos žengs pasidalinę į tokias poras: „Viesulas“ susitiks su „Baltais“, „Žalia Balta“ egzaminuos „Viesulo United“ ekipą, „LTeam“ žais su „Alytumi“, o „Monday Team“ bandys įveikti „Vilkų“ pasipriešinimą.

Atsakymai į svarbiausius pirmojo etapo klausimus paaiškėjo ir BLKL 35+ čempionate, kuriame paaiškėjo visos atkrintamųjų dalyvės.

Sekmadienio popietę vilčių žaisti stipriausiųjų ketveriukėje dar turėjusi „Dragons 35+“ (0-4) ekipa žaidė su pergalių savo sąskaitoje neturėjusiais „Medelyno 35+“ (1-4) vyrais.

Sužaidus 10 minučių rezultatas buvo lygus (21:21), tačiau antrąjį kėlinuką „Medelyno“ veteranai pradėjo įspūdingu spurtu 12:0 po kurio įgijo dviženklį pranašumą (33:21) ir tvirtai paėmė rungtynių vairą į savo rankas.

Nors iš Visbičiaus regiono atvykę „drakonai“ nenuleido rankų ir beveik visą laiką alsavo varžovams į nugaras, tačiau kuklios jų pajėgos neleido sukurti stebuklo.

Tad „Medelyno“ vyrams beliko išsaugoti įgytą persvarą ir pasirodymą 35+ čempionate baigti iškovojant pirmąją pergalę rezultatu 86:69.

„Medelynas 35+“: Andrius Slavinskas (9 rez.perd.) 26, Modestas Rimkus (10 atk.kam.) 25.

„Dragons 35+“: Aivaras Abukauskas ir Aleksandr Laryn (10 kld.) po 21.

Pasibaigus dvikovai paaiškėjo, kad į nepaisant kitą savaitę vyksiančios dvikovos baigties į atkrintamąsias varžybas iš trečios pozicijos pateks „Gintaro BC“ ekipa, o ketvirtoje vietoje reguliarųjį sezoną baigs „Anykščių BC“ komanda.

Tuo tarpu pirmojo etapo nugalėtojai paaiškės po sekmadienį vyksiančios „Top Team 35+“ ir „LBC 35+“ ekipų akistatos.

Žymos: BLKL, Krepšinis