Tiesa.com   |   2017-05-16

BLKL – pavasarinės London Timber taurės kovų karštinė

© Sauliaus Čirbos nuotgr.

Sekmadienio vakarą finišavo Britanijos lietuvių krepšinio lygos (BLKL) organizuojamo London Timber čempionato Mažosios taurės reguliarusis sezonas, po kurio paaiškėjo keturios ekipos tęsiančios kovą dėl trofėjaus. Jomis tapo „Sparta-2“, „Viesulo BC“, „Tornado“ ir „LT BC-2“ komandos.

REZULTATYVŪS ATSARGINIAI. Savaitgalio kovas pradėjo dar penktadienio vakarą susigrūmę „Greenwitch Royals“ (1-4) ir „Viesulo BC“ (4-1) kolektyvai.
Nors pirmąsias 15 dvikovos minučių aikštėje vyko apylygė kova, tačiau vėliau Klaido Miniko ir Remigijaus Šimaičio vedama „Viesulo“ komanda pabėgo nuo varžovų, įgijo dviženklę persvarą ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė įtikinamą pergalę rezultatu 72:56.

Pažvelgus į rungtynių statistiką gali atrodyti, jog aikštėje kovėsi dvi lygiavertės ekipos. Visgi, verta pažymėti, jog didžiąją dvikovos dalį komandas skyrė dviženklė persvara, tad nugalėtojų komandos skaičiukus galėjo kiek iškreipti itin daug laiko aikštėje praleidę atsarginiai žaidėjai, kurie pelnė beveik pusę (32/72) savo komandos taškų.

KREPŠINIO ŠOU. O štai sekmadienio krepšio šou prasidėjo nuo tikro deserto – „Tornado“ (2-3) ir „LT BC-2“ (2-3) komandų akistatos.

Norėdami tęsti pasirodymą London Timber čempionate Dainiaus Balčiūno vadovaujama „Tornado“ ekipa privalėjo pasiekti pergalę.

Susitikimo pradžią „Tornado“ vyrams nieko bloga nežadėjo – jie greit išsiveržė į priekį, o pirmojo ketvirčio viduryje įgijo apčiuopiamą 7 taškų pranašumą (12:5). Vis tik, „LT BC-2“ ekipa nenuleido rankų bei sugebėjo ne tik greit pavyti varžovus, bet ir antrajame kėlinuke išsiveržti į priekį (21:18).

Kurį laiką abi komandos pagainiojo viena kitą, kol trečiojo kėlinuko pradžioje „LT BC-2“ krepšininkai netikėtai spurtavo ir įgijo 8 taškų persvarą (42:34).
Atitrūkę į priekį „lietuviai“ tvirtai laikė rungtynių vairą savo rankose ir atrodė, jog „Tornado“ sezonas užsibaigs sulig finaline sirena. Visgi, prieš pat nuaidint jai Domantas Pupinis smeigė neįtikėtiną tritaškį, kuris padėjo D.Balčiūno vadovaujamai ekipai išlyginti rezultatą ir išplėšti pratęsimą (55:55)!

Papildomų penkių minučių metu atmosfera neatslūgo, tad salėje susirinkę žiūrovai galėjo mėgautis nepaprasto grožio reginiu su visais geriausiais dramos komponentais.

Likus žaisti 22 sek. Mantas Šutkus smeigė dvitaškį, kuris išvedė „Tornado“ ekipą į priekį (62:61), tačiau po kelių akimirkų „LT BC-2“ atstovas Eimantas Čiunys atsakė tuo pačiu bei sugrąžino pranašumą savo ekipai (63:62).

Prie sienos priremti „Tornado“ vyrai nusprendė eiti va bank ir sulaukę kol ištiksės beveik visas likęs laikas paskutinį metimą patikėjo M.Šutkui. Sprendimas pasiteisino su kaupu – puolėjo šūvis buvo taiklus, o netrukus pasigirdęs finalinis teisėjo švilpukas paskelbė fantastišką „Tornado“ pergalę rezultatu 64:63.

Nugalėtojų komandos vadovas Dainius Balčiūnas buvo labai patenkintas: „Tikėjomės atkaklios kovos, nes tai buvo principinė dvikova dėl kelialapio į atkrintamąsias varžybas. Tad nieko nuostabaus, jog prametėm daug metimų iš po krepšio ir daug klydom. Laimei, ketvirtajame kėlinuke pabudom ir pradėjome agresyviau gintis, kas leido pasivyti varžovus bei išplėšti pratęsimą.“

„O papildomų penkių minučių metu turbūt turėjome daugiau jėgų negu varžovai. Dėkoju visiems, kas susirinko palaikyti ir padėjo žengti į London Timber Mažosios taurės pusfinalio etapą.“
Iškovoję antrą pergalę Mažojoje taurėje „Tornado“ vyrai užsitikrino ketvirtąją vietą, kuri jiems leis pratęsti kovą dėl medalių.

Tuo tarpu „LT BC-2“ atstovai tapo priklausomi nuo kitų rungtynių rezultato ir nusiprausę po dušu sėdo palaikyti „Viesulo“ kolektyvo, kurio pergalė prieš „Laukinius vilkus“ atvertų jiems kelią pusfinalio link.

METĖ RIMTĄ KOVĄ. Antrosiose sekmadienio rungtynėse buvo ne ką mažiau karšta, o gausaus sirgalių būrio palaikomas „Viesulas“ tik dvikovos pabaigoje palaužė nagais į atkrintamąsias besikabinusią „Laukinių vilkų“ (2-3) ekipą.

Puikiai dvikovos svarbą supratę vilkai metė rimtą kovą varžovams, tačiau dvikovos favorite laikyta „Viesulo“ ekipa nepasidavė provokacijoms ir beveik visą laiką kontroliavo rungtynių ritmą.

Tiesa, trečiojo kėlinuko viduryje „Laukiniai vilkai“ buvo surengę netikėtą spurtą po kurio įgijo trijų taškų pranašumą (49:46), tačiau į tai „Viesulo“ atstovai atsakė pelnydami 10 taškų be atsako ir susigrąžindami saugią persvarą (56:49).

Nors į kampą užspiesti vilkai dar bandė šiepti iltis, tačiau pasitikėjimą savo jėgomis įgavę rungtynių favoritai greit išsklaidė varžovų svajas ir užtikrintai sužaidę lemiamą kėlinuką šventė įtikinamą pergalę rezultatu 82:66.

Po šios dvikovos tapo aiškios visos keturios komandos tęsiančios kovą London Timber Mažosios taurės atkrintamosiose. Tai – „Spartos-2“ (1), „Viesulo BC“ (2), „LT BC-2“ (3) ir „Tornado“ (4) ekipos.

GARBĖS PERGALĖ. Aukštai pakelta galvą pasirodymą London Timber čempionate baigė vos penkis žaidėjus, tačiau tuo pačiu didelį norą pasiekti pergalę, turėję „Greenwitch Royals“ atstovai, kurie sekmadienio popietę palaužė reguliariojo sezono nugalėtojus „Spartos-2“ (4-1) ekipos krepšininkus.
Pirmoje dvikovos dalyje savo sąlygas diktavo „spartiečiai“, kurie įpusėjus dvikovai pirmavo (38:34). Tačiau po didžiosios pertraukos GWR atstovai perėmė iniciatyvą, atstatė dvikovoje pusiausvyrą ir po įspūdingai sužaisto lemiamo kėlinuko (24:14) sezoną baigė iškovoję garbės pergalę rezultatu 77:66.
Savaitgalio rungtynių karštinė baigėsi dar viena įspūdinga dvikova, kurioje susikovė London Timber Didžiojoje taurėje besivaržančios „Credo“ (1-1) ir „Artistų“ (0-3) ekipos.

Antrojo kėlinuko viduryje „Artistai“ spurtavo rezultatu 22:4 ir susikrovė triuškinamą 17 taškų persvarą (33:16), o likus žaisti 10 minučių „Artistai“ vis dar turėjo apčiuopiamą pranašumą (60:47).

Vis tik, prie sienos priremti „kreditoriai“ atsitiesė, likus žaisti kiek daugiau nei tris minutes pavijo varžovus (65:65) ir susitikimo pabaigoje pademonstravę tikrą nugalėtojų mentalitetą išplėšė dramatišką pergalę rezultatu 73:71.

SAVAITĖS MVP. Prestižiniu spėjusį tapti savaitės MVP titulą pelno didesnės konkurencijos nesulaukęs „LT BC-2“ atstovas Dovydas Rudik, kuris dvikovoje su „Tornadu“ pelnė 34 taškus, atkovojo 11 atšokusių kamuolių ir surinko 34 naudingumo balus. Beje, šis D.Rudik pasirodymas galėjo būtų dar įspūdingesnis jeigu krepšininkas būtų padaręs mažiau (dabar 11) klaidų.

Žymos: BLKL, anglijos lietuvių krepšinis