Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2019-02-25

BLKL - pirmoji „monstrų“ nesėkmė ir mažas „Maxx Join Ltd“ stebuklas

  
BLKL - pirmoji „monstrų“ nesėkmė ir mažas „Maxx Join Ltd“ stebuklas
© organizatorių nuotr.

Savaitgalį Britanijos lietuvių krepšinio lygoje (BLKL) buvo sužaista 11 rungtynių, tarp kurių įsiterpė tiek reguliariojo sezono kovos, tiek atkrintamųjų akistatos. Tad apie viską iš eilės.

SENSACIJA. Penktadienio vakarą Londone vyko vienerios rungtynės, kuriose buvo užfiksuota kol kas didžiausia šio sezono sensacija, kuomet pastaruoju metu ne pačią geriausią formą demonstravusi „Builders Team BC“ (10-2) ekipa rezultatu 68:62 sugebėjo įveikti BLKL monstrus „A Team“ (12-1) krepšininkus. Staigmenos kvapas buvo jaučiamas jau rungtynių pradžioje, nes „statybininkai“ pirmieji pelnė taškus, perėmė iniciatyvą ir ėmė pamažu toli nuo grėsmingųjų varžovų. Nors pirmojo kėlinuko pabaigoje atrodė „A Team“ ekipa pavijo varžovus ir net išsiveržė į priekį (17:16), tačiau „Builders Team“ krepšininkai nepasimetė bei kėlinuką baigė būdami priekyje (20:19).
Panašu, kad užsivedusiems „statybininkams“ tiek ir tereikėjo. Kraujo skonį pajutusi „Builders Team“ komanda per likusią susitikimo dalį buvo visa galva pranašesnė už varžovus, pamažu didino savo persvarą, o vienu metu net pirmavo 15 taškų persvara (59:44). Nepavydėtinoje padėtyje atsidūrę „A Team“ vyrai sugebėjo ženkliai apkarpyti turėtą deficitą ir nuplauti gėdą, tačiau tai buvo viskas, ką favoritams pavyko padaryti penktadienio vakarą.
 
PRATĘSĖ. Sėkmingą savaitgalį „Builders Team“ ekipa pratęsė sekmadienį, kuomet rezultatu 79:66 palaužė „Tornado“ (6-7) atstovus. Tris kėlinukus abi komandos žengė petys į petį, tarsi niekaip negalėdamos apsispręsti, kuriai reikėtų žengti pirmą žingsnį ir imtis iniciatyvos. Visgi, šįkart daugiau drąsos turėjo „statybininkai“, kurie lemiamame kėlinuke uždarė beveik visus kelius savojo krepšio link, patys pademonstravo visai neblogą puolimą, kurio dėka įgijo dviženklį pranašumą ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė antrą pergalę iš eilės. Raktu į pergalę „statybininkams“ tapo įtikinama persvara laimėta kova dėl atšokusių kamuolių (49-32) ir itin aukštu procentu mesti dvitaškiai metimai 24/44 (54,5%).
 
LENGVA. Netikėtai lengvą pergalę „Super mėgėjų“ grupėje šventė „Alytaus“ (5-4) kolektyvas rezultatu 87:51 sutriuškinęs „Baltų“ (2-7) atstovus. Pirmojo rato dvikovoje dzūkai savo pranašumą tik po atkaklios (64:61), tad daugelis panašaus scenarijaus tikėjosi ir atsakomosiose rungtynėse. Visgi, puikiai dvikovai pasiruošę alytiškiai tik pirmajame kėlinuke leido varžovams tikėtis palankaus rezultato, o paskui nuspaudė akceleratoriaus pedalą iki dugno, be didesnio vargo susikrovė triuškinamą persvarą ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė lengvą pergalę.
 
INTRIGA. Didžiausia intriga užsimezgė „Credo“ (7-6) ir „Sparta BC“ (5-7) ekipų akistatoje, kurią rezultatu 76:75 laimėjo antroji komanda. Tačiau šios dvikovos baigtis didesnės įtakos turnyro rikiuotei vis tiek neturėjo. Puikiai susitikimą pradėję „spartiečiai“ greit pasiuntė varžovus į nokdauną ir antrojo kėlinuko pradžioje susikrovė dviženklę persvarą (27:16). Visgi, prasileidę smūgį dešinę „Credo“ vyrai ne ką silpniau smogė atgal ir kėlinuko pabaigoje jau alsavo varžovams į nugaras (30:31). Rungtynių svarstyklėms išsilyginus abi komandos lyg sutarusios žygiavo vienodu ritmu, kol lemiamo kėlinuko viduryje „Spartos“ vyrai dar kartą spurtavo ir vėl įgijo dviženklę persvarą (71:61). Į antrą nokdauną pasiųsti „kreditoriai“ vėl pakilo ant kojų it per keletą minučių beveik ištirpdė turėtą deficitą (75:76), tačiau tam, kad būti pasiekta pergalė „Credo“ komandai tiesiog pritrūko laiko.
 
STEBUKLAS. Tikrą stebuklą vėlyviausiose sekmadienio rungtynėse sukūrė „Maxx Join Ltd BC“ (2-10) vyrai net 35 taškų skirtumu palaužę „Medelyno“ (2-11) atstovus, iškovoję pirmąją sezono pergalę (neskaitant 20:0 techninės pergalės prieš „Artistų“ ekipą) ir su ja įšokę tiesiai į atkrintamųjų traukinį. Norėdami pakliūti į kitą etapą „Maxx Join Ltd“ vyrai privalėjo įveikti varžovus bent 21 taško persvara, tad kelią svarbiausio sezono tikslo link jie pradėjo grįsti iškart po susitikimo pradžią paskelbusio teisėjo švilpuko. Nors čempionų titulą ginantys „Brickson-Medelyno“ krepšininkai keletą minučių dar priešinosi išlaikydami kovinį atstumą, tačiau „Maxx Join Ltd“ krepšininkai ėmė geometrine progresija didinti savo pranašumą ir jau antroje dvikovos dalyje turėjo netgi didesnį nei reikia pranašumą. Net ir įgiję triuškinamą persvarą „Maxx Join Ltd“ atstovai nemažino apsukų, vis labiau tolo nuo varžovų ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė įspūdingą pergalę rezultatu 93:48.
 
KRAITIS. Šeštadienį Piterbore prasidėjo „Peterborough Bernelių Užeigos“ grupės ketvirtfinalio kovos. Ankstyvą rytą pirmosios į aikštę žengė Peterborough „Tauro-2“ (3) ir Corby „Cobras“ (6) ekipos. Akivaizdžios favoritės statusą turėjusi „Tauro“ dublerių komanda nebuvo linkusi žaisti su ugnimi ir nuo pirmųjų susitikimo minučių ėmė krauti kraitį atsakomajai akistatai. Pirmojo kėlinuko pabaigoje „Tauro-2“ ekipos pranašumas pasiekė dviženklę ribą (24:13), o likus žaisti dešimt minučių Peterborough atstovai jau triuškino oponentus 24 taškų persvara (64:40). Per likusį susitikimo laiką esminių pokyčių neįvyko, tad Peterborough atstovai tik dar labiau padidino savo pranašumą ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė lengvą pergalę rezultatu 94:53.
STAIGMENA. Antrose rungtynėse intrigos buvo gerokai daugiau, maža to čia buvo užfiksuota šiokia tokia staigmena. Reguliariajame sezone žemesnę poziciją užėmusi Wisbech „Wizards-2“ (5) ekipa nebuvo linkusi juokauti ir jau pirmajame kėlinuke pasiuntė Peterborough „Baltijos vilkų“ (4) ekipą į lengvą nokdauną 22:13. Nors vėliau Piterboro atstovai kiek atsitokėjo, tačiau pagreitį įgavę „burtininkai“ nepaleido iniciatyvos iš savo rankų ir prieš atsakomąją akistatą susikrovė apčiuopiamą 10 taškų persvarą – 77:67.
 
ĮSPŪDINGAI. Daugiau nei įspūdingai reguliariojo sezono kovas užbaigė „Kubus United“ (13-1) ekipa net 50 taškų skirtumu įveikusi South Lincs „Dragons“ (3-11) krepšininkus. Pagrindiniai susitikimo akcentai buvo sudėlioti dar pirmajame kėlinuke, kuri „Thames Windows“ grupės favoritai laimėjo 30:9. Nors „drakonai“ kuriam laikui buvo atgavę kvapą, tačiau lemiamame kėlinuke „raudonieji“ suorganizavo dar vieną galingą spurtą 31:11 sulig kuriuo užbaigė visas varžovų kančias. Galutinis rezultatas – 109:59 tryliktą pergalę iš eilės iškovojusios „Kubus United“ komandos naudai.
 
ŠALTAS DUŠAS. Trečią pergalę iš eilės ir ketvirtąją per pastarąsias penkerias rungtynes iškovojo Kings Lynn „Reapers-LBC“ (8-6) klubas sekmadienio popietę tik po atkaklios kovos palaužęs Boston „Fighters“ (4-10) atstovus. Susitikimą geriau pradėjo „Reapers-LBC“ krepšininkai, kurie greit įgijo dviženklę persvarą (14:4), tačiau vos po kelių minučių „kovotojai“ ją ne tik likvidavo, bet ir patys išsiveržė į priekį (17:16). Šaltą dušą gavę Kings Lynn atstovai sugebėjo pakreipti įvykių tėkmę sau naudinga linkme, tačiau „Fighters“ neleido varžovams atitrūkti ir kurį laiką kova aikštėje vyko taškas į tašką. Vis tik, kuomet jau atrodė, kad laukia įdomi susitikimo pabaigą „Reapers-LBC“ vyrai kiek pabėgo ir susigrąžino dviženklį pranašumą. Nors svečiams iš Bostono dar kartą pavyko priartėti prie varžovų, tačiau pergalę rezultatu 72:66 šventė iš Kings Lynno atvykusi ekipa.
 
DERBIS. Bene aiškiausiai buvo surašytas Piterboro derbio, kuriame kovėsi „BC Tauro“ (11-3) ir „Odd Socks“ (1-13) ekipos, scenarijus. Favoritės statusą turėjusi „Tauro“ komanda greitai pabėgo nuo varžovų ir dvikovos pusiaukelėje jau mėgavosi triuškinama 21 taško persvara (42:21). Po didžiosios pertraukos „Odd Socks“ komandai pavyko sužaisti gana sėkmingą dešimties minučių atkarpą (22:14), tačiau į tai „Tauras“ atsakė dar įspūdingesniu lemiamu kėlinuku (21:10), po kurio viskas visiems tapo aišku – nuaidėjus finalinei sirenai favoritai šventė triuškinamą pergalę rezultatu 80:53.
 
PADEMONSTRAVO TIKRĄJĄ JĖGĄ. Savaitgalio kovas Visbičiuje užbaigė vietos „Wizards“ (11-3) ir Peterborough „Vyčio“ (5-9) komandų akistata, kurią gana lengvai rezultatu 80:63 laimėjo „burtininkų“ ekipa. Susitikimą geriau pradėjo „Vyčio“ vyrai (5:0), tačiau „Wizards“ atstovai greit pakreipė įvykius sau naudinga linkme ir ėmė diktuoti savo žaidimo sąlygas. Nors „Vyčio“ atstovai kurį laiką vijosi varžovus, tačiau po didžiosios pertraukos „burtininkai“ pademonstravo tikrąją savo jėgą, pabėgo į priekį, o nuaidėjus finalinei sirenai šventė daugiau nei įtikinamą pergalę.
 
Sulig šiomis rungtynėmis baigėsi „Thames Windows“ grupės reguliarusis sezonas paskirstęs komandas į tokias ketvirtfinalio poras: „Kubus United“ (1) žais su Peterborough „Odd Socks“ (8) atstovais, Peterborough „BC Tauras“ (2) mes varžysis su South Lincs „Dragons“ (7) ekipa, Wisbech „Wizards“ (3) kolektyvas bandys perlipti Boston „Fighters“ (6) barjerą, o Kings Lynn „Reapers-LBC“ (4) vyrai mes iššūkį Peterborough „Vyčio“ (5) komandai. Pirmajame atkrintamųjų etape bus žaidžiama dviejų rungtynių serija, tuo tarpu pusfinalyje ir finaluose komandos kovos iki dviejų pergalių.
  

Žymos: Krepšinis, Sportas, apžvalga

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Moteris sėdi restorane ir sako padavėjui:
– Atnešk man tai, ką valgo šalia esantis ponas.
Padavėjas atsako:
– Gerai, ponia.
Truputį vėliau padavėjas prieina prie jos staliuko ir sako:
– Ponia, man labai gaila, bet tas ponas nesutinka atiduoti savo porcijos.