Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

2015-09-10

Čempionato starte – banguotas žaidimas

  
Čempionato starte – banguotas žaidimas Daugiausiai taškų pelno J. Valančiūnas – vidutiniškai po 19,7.

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinei startas Europos čempionate – ne rožėmis klotas. Jono Kazlausko treniruojama ekipa po pirmųjų trijų rungtynių turėjo 2 pergales ir pralaimėjimą.

Ypač apmaudžiai lietuviai nusileido belgams per trečiąsias čempionato rungtynes. Pralaimėjimą lėmė teisėjo sprendimas įskaityti varžovų metimą jau aidint finalinei sirenai – galutinis rezultatas 74:76 (20:12, 15:23, 19:22, 20:19).
Pralaimėjimas lietuviams buvo įskaitytas vyriausiajam teisėjui peržiūrėjus vaizdo įrašą. Šio sprendimo, pasitikėdama teisėjų kompetencija, Lietuvos komanda neprotestavo. Tačiau peržiūrėję įrašą patys, rinktinės ir Lietuvos krepšinio federacijos vadovai įsitikino, kad lemiamas metimas buvo įskaitytas klaidingai.
 
Reaguodama į situaciją, įvykusią „EuroBasket 2015“ rungtynių tarp Lietuvos ir Belgijos pabaigoje, LKF kreipėsi į FIBA, prašydama paaiškinimo dėl galimų procedūrų ir veiksmų tokiais atvejais.
 
„Raštu kreipėmės į FIBA ir „FIBA Europe“ padalinio vadovus, prašydami išaiškinimo, nes pagal dabar galiojančias taisykles tampa nelogiška protesto padavimo procedūra ir realiai komanda neturi galimybės apsiginti, – sakė LKF generalinis sekretorius Mindaugas Špokas. – Konkrečiu atveju rungtynėse Lietuva–Belgija teisėjai ilgai peržiūrinėjo paskutinio metimo vaizdo įrašą, kol priėmė sprendimą, kad metimas buvo atliktas laiku.“
 
Pasak M. Špoko, vaizdo peržiūros galimybė teisėjams buvo suteikta todėl, kad būtų galima išvengti klaidų sudėtingose situacijose. „Juk vaizdo peržiūros ir buvo įvestos, kad padėtų teisėjams priimti teisingus sprendimus. Tikėdami, kad šiuolaikinių technologijų pagalbą pasitelkę arbitrai tikrai sugebės priimti teisingą sprendimą, neabejodami pripažinome jų verdiktą ir pirmadienio rungtynėse“, – situaciją pakomentavo M. Špokas.
 
Šiame mače rezultatyviausiai rungtyniavo Lietuvos vidurio puolėjas Jonas Valančiūnas, jis įmetė 25 taškus ir atkovojo 12 kamuolių. Lietuviai beveik visas rungtynes pirmavo, o vienu metu buvo atsiplėšę 13 taškų. Tačiau baigiantis rungtynėms belgai per keliolika sekundžių pataikė du tritaškius ir rezultatą išlygino. Likus 5 sekundėms Mantas Kalnietis prametė tritaškį, o belgai surengė žaibišką ataką. Samas Van Rossomas nepataikė iš po krepšio, tačiau kamuolį pataisė Matthew Lojeskis, iš viso pelnęs 22 taškus.
 
Antrose rungtynėse lietuviai demonstravo kur kas geresnę gynybą nei akistatoje su belgais. Tiesa, tenka pripažinti, kad mūsų krepšininkus lydėjo ir sėkmė – latviai itin prastai atakavo nuo trijų taškų linijos, tad buvo iškovota pergalė 69:48. Pirmose rungtynėse J. Kazlausko auklėtiniai tik per plauką 69:68 palaužė ukrainiečius.
  

Žymos: Krepšinis

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

– Kažin ar Anglijoje gyventi gera?
– Visur gera, kur mūsų nėra...
– Vadinasi, kasmet Anglijoje gyventi tampa vis blogiau?