Vaidas Indriliūnas   |   2018-06-11

Čempionų titulas – po reto grožio finalo

Praėjusį savaitgalį Britanijos lietuvių krepšinio lygoje (BLKL) vyko šešerios rungtynės po kurių paaiškėjo „BLKL 35+ čempionato“ nugalėtojai ir visi mėgėjus vienijančios „A13 Hire“ taurės finalo ketverto dalyviai.

35+ čempionato pusfinaliai
Penktadienio vakarą įvyko abi „35+ čempionato“ pusfinalio akistatos. Pirmojoje ginklus surėmė stipriausia reguliariojo sezono ekipa „Top Team“ (1) ir „Anykščių BC“ (4) vyrai.

Pirmajame varžybų etape vykusioje dvikovoje „Anykščių“ ekipa tvirtai laikė susitikimo vadžias savo rankose ir tik dėl kelių grubių klaidų pačioje rungtynių pabaigoje turėjo pripažinti varžovų pranašumą (72:76).

Vis tik, atėjus svarbiausių kovų metui „Top Team 35+“ atstovai nejuokavo. Į pusfinalio akistatą delegavę kone stipriausią savo sudėtį čempionato favoritai šventė daugiau nei įtikinamą pergalę rezultatu 101:69.
Didesnės intrigos nebuvo ir antrajame veteranų čempionato pusfinalyje, kuriame susigrūmė „LBC 35+“ (2) ekipa ir „Gintaro BC“ (3) klubo garbę ginantys krepšininkai, o pergalę rezultatu 96:73 šventė pirmoji ekipa.

Verta pažymėti, kad šioje dvikovoje puikiai sužaidė BLKL Prezidentas Kęstutis Dobrovolskis, pasiekęs net tris asmeninius sezono rekordus – pelnęs 4 taškus, perėmęs 3 kamuolius ir padaręs 2 klaidas.

Mėgėjų ketvirtfinaliai

Sekmadienio kovas pradėjo dėl „A13 Hire“ taurės besivaržančios ekipos, kurios sužaidė dar du ketvirtfinalio susitikimus.
Pirmąją vietą A grupėje užėmusi „Viesulo“ ekipa galingai pradėjo susitikimą ir sužaidus dešimt kinučių jau triuškino „Baltų“ krepšininkus (31:12).

Nors pastarieji nenuleido rankų ir antrajame kėlinuke kiek sumažino savo deficitą (31:46), tačiau tvirtai rungtynių vairą savo rankose laikę „Viesulo“ vyrai be didesnio vargo išsaugojo įgytą persvarą ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė pergalę rezultatu 85:68.

Vėliausiai į pusfinalio traukinį įšoko „Monday Team“ ekipa gana lengvai rezultatu 62:57 įveikusi „Vilkų“ atstovus.

Pirmą kartą organizuojamo „A13 Hire“ mėgėjų čempionato finalo ketvertas vyks kitą savaitgalį.

Penktadienį susitiks „Žalia Balta“ ir „Alytaus“ ekipos bei „Viesulo“ ir „Monday Team“ krepšininkai.

Tuo tarpu sekmadienį paaiškės kam atiteks mėgėjų turnyro čempionų titulas, o kam teks mėgautis sidabro ir bronzos medaliais.

Fantastiško scenarijaus finalai

Lemiamo kėlinuko antroje pusėje net 10 metimų „iš žaidimo“ prametę „LBC 35+“ (2) vyrai puikiai išnaudojo gautus šansus taškus rinkti baudų metimais ir po itin dramatiškos susitikimo pabaigos šventė pergalę rezultatu 66:65 prieš „Top Team 35+“ vyrus bei tapo pirmojo 35+ čempionato nugalėtojais.

Rungtynes geriau pradėjo LBC ekipa (6:0), tačiau netrukus „Top Team“ (1) krepšininkai pavijo varžovus ir nuo to laiko aikštėje užvirė nuožmi kova dėl čempionų titulo.

Antrojo (27:20) ir ketvirtojo kėlinuko pradžiose (51:45) reguliariojo sezono nugalėtojams buvo pavykę atitrūkti, tačiau abu kartus LBC atstovai greitai likviduodavo turėtą deficitą bei po kelių minučių jau alsuodavo varžovams į nugaras.

Kaip ir dera geriausiuose filmuose, tikrai gerą scenarijų turinčiame finale dvikovos nugalėtojas paaiškėjo tik pačioje pagrindinio laiko pabaigoje.

Lemiamo kėlinuko viduryje vienas „Top Team 35+“ komandos lyderių Laimonas Ališauskas pataikė dvitaškį metimą (62:60) ir išvedė savo ekipą į priekį. Įdomu tai, jog per visą likusį susitikimo laiką nė viena komanda nepelnė taškų „iš žaidimo“, o juos rinko baudų metimo loterijoje.

O čia truputį geriau sekėsi LBC vyrams. Nors likus dviem su puse minutės po Dariaus Kalnučio taiklios baudos „Top Team 35+“ ekipa dar buvo priekyje (65:63), tačiau vėliau abi komandos pasikeitė klaidų ir netaiklių metimų serija, kol galiausiai Rimas Kidilis sušvelnino rezultatą (64:65).

Maža to, likus žaisti 14 sek. LBC vyrai išprovokavo varžovų pražangą, o Algirdas Matušaitis dviem baudų metimais persvėrė rezultatą savo komandos naudai (66:65).

Nors „Top Team 35+“ strategas netrukus paprašė minutės pertraukėlės, tačiau po jos Irmantas Bernotas prarado kamuolį, o jį perėmęs Vaidas Trepočka sulaukė finalinės sirenos ir nuaidėjus jai kartu su komandos draugais lėkė į aikštės vidurį švęsti pirmojo 35+ čempionato nugalėtojų titulo!

Pasibaigus dvikovai buvo išdalinti asmeniniai prizai, o naudingiausiu turnyro žaidėjo buvo pripažintas lemiamas baudas pataikęs „LBC 35+“ ekipos puolėjas A.Matušaitis.

Beje, nugalėtojų komandą apdovanoti padėjo jaunieji „Gintaro BC“ auklėtiniai, kurie vos prieš kelias valandas iškovojo Anglijos lygos čempionų titulą!

Įdomu tai, jog „Top Team“ klubui priklausančios komandos, kurių garbę daugiau ar mažiau gina tie patys krepšininkai šiame sezone žaidė net 4 (!) finaluose ir visuose patyrė nesėkmes.

Pirmiausia „Top Team“ pralaimėjo „Pasaulio lietuvių čempionų taurės“ finalą MRU krepšininkams, vėliau A.Sabonio taurėje vienu tašku nusileido „Kailiams“, paskui BLKL-A13 Scaffolding pirmenybėse pripažino „Medelyno“ pranašumą, o 35+ čempionate vėl vieno taško persvara pralaimėjo „LBC 35+“ ekipai.

Viena vertus, sezonas be titulų atrodo gana skurdus, kita vertus turint tiek sidabro... esi daug turtingesnis ir galbūt net didesnė legenda už tuos, kurie turi vieną aukso medalių komplektą.

Ne ką prastesnė buvo 35+ čempionato mažojo finalo akistatoje, kurios nugalėtojui išsiaiškinti netgi prireikė pratęsimo.

Dvikovą fantastišku spurtu pradėjo „Gintaro BC“ (3) ekipa, kuri įpusėjus pirmajam kėlinukui talžė „Anykščių BC‘ (4) atstovus 14 taškų skirtumu (17:3). Vis tik kovingieji anykštėnai nepalūžo ir garbingai pabaigę ketvirtį apkarpė turėtą deficitą iki vienaženklio (12:21).

Įgavę pasitikėjimo savo jėgomis „Anykščių“ krepšininkai pakilo ant kojų ir ėmė diktuoti varžovams savo žaidimo sąlygas. Tai padėjo trečiojo kėlinuko pabaigoje išlyginti rezultatą (42:42), o lemiamo ketvirčio pradžioje - net įgyti apčiuopiamą 9 taškų pranašumą (54:45).

Tačiau tai dar nebuvo pabaiga. Prie sienos priremti „Gintaro BC“ atstovai įgavo sportinio pykčio ir vos per kelias minutes atstatė rungtynėse pusiausvyrą (55:55).

Dvikovos rezultatui išsilyginus aikštėje užvirė tikras nervų karas, tad nenuostabu, jog ištiksėjus pagrindiniam susitikimo laikui salėje esanti tablo rodė visišką lygybę (64:64). Pratęsimas.

Papildomų penkių minučių metu abi komandos sunkiai tvardėsi su jauduliu, tad per penkias minutes kartu sudėjus pelnė vos 6 taškus.

Likus žaisti minutę rezultatas dar buvo lygus (66:66), tačiau tuomet varžovų pražangą išprovokavo tylusis „Anykščių“ puolėjas Edgaras Stambrauskas, kuris prieš tai pasižymėdavo tik simboliškai ir nė kartu nebuvo stojęs prie baudų metimo linijos.

Laimei, kone svarbiausią sezono akimirką E.Stambrausko ranka nedrebėjo, tad du taiklūs jo metimai išvedė anykštėnus į priekį (68:66).

Per likusį laiką „Gintaro“ ekipa nesugebėjo pasižymėti, tad nuaidėjusi finalinė sirena paskelbė bronzinę „Anykščių“ komandos pergalę rezultatu 68:66.

Žymos: BLKL, anglijos lietuvių krepšinis