Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   Linas Jocius   |   2019-05-31

D. Rapšys – apie laukiančius startus ir R. Meilutytės ateitį

  
D. Rapšys – apie laukiančius startus ir R. Meilutytės ateitį
© Delfi.lt
Danas Repšys

Pajėgiausias Lietuvos plaukikas Danas Rapšys antradienį ryte išsiruošė į tolimą kelionę už Atlanto: Indianapolyje šį savaitgalį startuos paskutinis FINA Čempionų lygos trečiasis etapas, kuriame panevėžietis vėl varžysis trijose rungtyse.

Prieš geras dvi savaites D. Rapšys nustebino ir save: Vengrijoje vykusiame antrame etape 400 m laisvu stiliumi nuotolį įveikė per 3:43.36 min., užtikrintai užėmė 1 vietą. Tai – ne tik naujas Lietuvos rekordas, bet ir pakartotas geriausias šio sezono planetos rezultatas.
Kalbėdamas apie būsimus startus Danas neskubėjo dalyti pažadų – nežinia, kokią įtaką savijautai turės tolima kelionė į kitą planetos pusrutulį ir startai be aklimatizacijos.
 
Į JAV D. Rapšys šįkart išskrido be trenerės Inos Paipelienės, jį lydi kineziterapeutas Andrius Bogdelis.
 
Prieš kelionę D. Rapšys su portalo Delfi.lt žurnalistu pasidalijo mintimis apie būsimus startus JAV, plaukikus užklumpančius psichologinius sunkumus ir Rūtos Meilutytės galimus ateities planus.
 
– Vengrijoje 400 m rungtyje pusę distancijos įveikėte pasaulio rekordo tempu. Gal Indianapolyje yra planas šturmuoti planetos geriausią rezultatą?
 
– Sunku pasakyti. Vengrijoje tokio rezultato nesitikėjau. Šios varžybos tuo ir įdomios: gali įvertinti savo jėgas, pasižiūrėti, ką gali tą dieną iš savęs išspausti.
 
Galbūt pradėsiu plaukti dar greičiau, o gal antrą distancijos pusę plauksiu aukštesniu tempu. Tai sunku prognozuoti, nes skrydis per Atlantą nėra lengvas. Man kiek lengviau skristi į Aziją ir ten startuoti be aklimatizacijos, nei keliauti į kitą pusę.
– Ar labai sunku varžytis be aklimatizacijos?
 
– Įdomu išbandyti save, startuoti be didesnės adaptacijos, keliaujame tiesiai į varžybas, atskrendame ir kitą dieną startas. Man paprastai sunku užmigti naktį arba prabundu trečią nakties ir nebegaliu užmigti, o dieną pradeda smarkiai imti miegas.
 
– Praėjusią savaitę apie karjeros pabaigą paskelbė R. Meilutytė. Apskritai ne vienas plaukikas karjeros metu susidūrė su vidinėmis problemomis, pavyzdžiui, Michaelas Phelpsas. Kiek aplink save matote tų sunkumų siekiant rezultatų ir bandant tęsti karjerą?
 
– Sportas – toks dalykas, kuriame netrūksta psichologinių iššūkių. Eilinis žmogus pripranta prie savo rutinos ir susitaiko su savo ritmu. Sporte kiek kitaip. Jei pradedi jausti spaudimą, varžybų baimę, iškart tai atspindi rezultatai. Absoliučiai kiekvienas atletas neišvengia psichologinių bėdų. Tik vieni tai pripažįsta, kiti slepia savyje. Būna ir man nelengvų akimirkų, ir to negalima ignoruoti bei užsidaryti savyje.
 
Svarbu nebijoti kitam prisipažinti, kad turi kažkokių problemų, pasikalbėti su psichologu, su artimu žmogumi. Tie, kurie užsidaro savyje, tiems yra labai sudėtinga gyventi. Tie, kurie atsiveria, jiems yra lengviau įveikti kylančius iššūkius.
 
Manau, Rūtai nebuvo lengva, galbūt neturėjo šalia žmogaus, su kuriuo galėtų pasikalbėti. Liūdna, bet taip kartais nutinka.
 
– Ką manote apie jos ateitį, ką R. Meilutytė galėtų toliau veikti gyvenime?
 
– Kiek girdėjau, labai susidomėjo fotografija, gal pasuks į meno sritį. Galbūt šturmuos meno olimpą, sunku pasakyti. Su ja asmeniškai nekalbėjau, ateitis parodys. Kas žino, gal pailsės, sugrįš ir sakys – pradedame iš naujo. Gal pavargo nuo baseinų, gal reikia jai atsipūsti.
 
– O kai reikia pačiam pasikalbėti, kas būna tas žmogus?
 
– Svarbu žinoti, kad gyvenime – ne tik pakilimai, bet ir nuosmukiai. Štai greta manęs – kineziterapeutas A. Bogdelis, nešautų į galvą, kad jis galėtų pagelbėti psichologiniais dalykais.
 
Praėjusį kartą Vengrijoje po 200 m starto buvo įvairių minčių. Pasikalbėjome, padirbėjome psichologiškai ir 400 m laisvu stiliumi įveikiau puikiu tempu. Kartais nebesupranti, kaip taip gali būti. Visi atsakymai – tavo galvoje.
 
– Plaukimo rinktinėje neliko R. Meilutytės, ar jaučiate padidėjusią atsakomybę?
 
– Manau, taip mąstyti yra didelė klaida, jos neišvengė ir Rūta, kai ant jos pečių – didžiuliai lūkesčiai ir visų viltys. Mano atveju kitaip. Kaip minėjau anksčiau, esu „naujas kailis“. Keliauju į varžybas su mintimi, kad neturiu jokių titulų ir man visiškai nesvarbūs kitų lūkesčiai, gal kažkas iš manęs tikisi aukso ar pasaulio rekordo.
 
Keliauju parodyti tai, ką galiu geriausiai.
 
Neturiu jokių asmeninių lūkesčių, ant pečių neužsikraunu atsakomybės. Kažkas kalbėjo, kad tapsiu kapitonu, komandos vedliu. Nieko panašaus, esame individualūs atletai, kiekvienas atliekame savo darbą.
 
  

Žymos: Sportas, Rūta Meilutytė, Danas Repšys, plaukikas

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

– Girdėjau, žmona sudaužė tavo BMW. O pati – gyva?
– Kol kas gyva. Vonioj spėjo užsirakinti...