Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com, alfa.lt   |   2018-08-09

Disko metikas Lietuvai išplėšė auksą ir tapo Europos čempionu

  
Disko metikas Lietuvai išplėšė auksą ir tapo Europos čempionu
© A. Gudžius Facebook
Šiandien švenčia visa Lietuva.

Andrius Gudžius tampa dominuojančia jėga disko metimų sektoriuje.

Ilgą laiką pirmavęs, tačiau po ketvirtųjų bandymų lyderio rolę praradęs lietuvis išlaikė susikaupimą bei paskutiniuoju, šeštuoju, metimu diską numetęs 68,46 metro tapo Europos čempionu bei auksą svarbiausiuose turnyruose iškovojo jau antrus metus paeiliui – pernai Londone jis tapo ir planetos čempionu.
Pergalę lietuviui lėmė paskutinysis bandymas, prieš kurį jis buvo nusmukęs į antrąją vietą – A. Gudžiui konkurenciją sudarė Švedijos sportininkas Danielis Stahlis, ketvirtuoju mėginimu diską nuskraidinęs 68,23 m. Vis tik geležinę kantrybę išlaikęs lietuvis nenusileido grėsmingai į auksą besikėsinusiam varžovui bei sugebėjo nežymiai pagerinti rezultatą, pelnydamas pirmąjį savo medalį žemyno čempionatuose.
 
Ne per lengviausiai atranką vakar įveikęs A. Gudžius šįsyk startavo sėkmingiau bei ilgą laiką varžybose pirmavo, kai jau pirmuoju bandymu įrankį nuskraidino 65,75 m. Antrasis lietuvio mėginimas buvo kiek prastesnis, tačiau trečiuoju jis pasiekė 67,19 m rezultatą ir dar labiau sustiprino savo pozicijas.
 
Jos braškėti pradėjo atsisijojus keturiems iš 12 finalo dalyvių bei D. Stahliui diską numetus net 68,23 m. A. Gudžius, nors ir pagerino savo rezultatą, aplenkti švedo nesugebėjo – diskas nuskriejo 67,66 m.
reklama
 
Penktaisiais mėginimais nei lietuvis, nei švedas savo rezultatų pagerinti nepajėgė, tad viską lėmė paskutiniai sportininkų metimai. Per juos geriau pasirodė A. Gudžius, pagerinęs ne tik savo, bet ir varžovo rezultatą, tuo tarpu D. Stahlis prilygti lietuviui nesugebėjo ir turėjo tenkintis sidabro medaliu.
 
Bronzos apdovanojimą iškovojo austras Lukasas Weishaindengeris, kuris diską numetė 65,14 m bei pasipuošė pirmuoju savo apdovanojimu didžiuosiuose turnyruose.
 
Praėjusiais metais Lietuvos ir Švedijos disko metikai įnirtingai kovojo ir dėl pasaulio čempionato nugalėtojo vardo. Tuomet net 69,21 m įrankį nuskraidinęs A. Gudžius pagerino asmeninį rekordą ir D. Stahlį aplenkė viso labo 2 centimetrais.
ŠALTINIS:alfa.lt
 
  

Žymos: auksas, čempionas, Andrius Gudžius

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Sekmadienio popietė. Turtingo Anglijos lordo dvaras. Seras sėdi fotelyje, skaito laikraštį. Įeina tarnas.
– Sere, gal būtų galima įsipilti stiklinę vandens iš grafino?
Lordas, nepakeldamas akių nuo laikraščio:
– Žinoma, Džonai, prašom.
Tarnas įsipila ir išeina su stikline. Po kiek laiko grįžta:
– Sere, gal būtų galima įsipilti dar vieną stiklinę vandens?
– Žinoma, gali įsipilti.
Tarnas vėl įsipila ir išeina. Po kiek laiko vėl grįžta:
– Sere, gal būtų galima įsipilti dar vieną stiklinę vandens?
– Prašau. Tik, Džonai, kam tau tiek vandens?
– Gaisras, sere.