Tiesa.com   |   2018-05-30

Estai lietuvius pranoko ir futbolo aikštėje

© LFF nuotr.

Tradicinio Baltijos taurės futbolo turnyro pirmose rungtynėse Lietuvos vyrų rinktinė svečiuose susitiko su nacionaline Estijos komanda.

Rakverėje vykęs susitikimas baigėsi šeimininkų pergale rezultatu 2:0. Lietuvos rinktinės treneris Edgaras Jankauskas į startinę sudėtį įtraukė po ilgos pertraukos į rinktinę sugrįžusį Povilą Leimoną, pirmą kartą nacionalinės rinktinės startinėje sudėtyje pasirodė jaunasis Justas Lasickas.
Pirmas pavojus prie lietuvių vartų kilo jau 4 min., kai iš kelių metrų estų smūgiuotas kamuolys pralėkė šalia virpsto.

23 min. V. Slivka prie vidurio linijos prarado kamuolį ir jį perėmę šeimininkai surengė kombinacinę ataką, kurios smaigalyje atsidūręs H. Ojamas iššoko vienas prieš vartininką E. Šetkų ir pasiuntė kamuolį į vartų tinklą. Įpusėjus pirmam kėliniui estai išsiveržė į priekį 1:0.

35 min. puikią progą pasižymėti turėjo Lietuvos rinktinė. Po estų klaidos gynyboje vienas prieš vartininką iššoko F. Černychas, tačiau jo bandymas perkelti kamuolį per vartininką nebuvo sėkmingas. S. Lepmets atspėjo varžovo ketinimus ir be vargo sugavo kamuolį.

42 min. šeimininkai skirtumą padvigubino. M. Kait įsiveržė į baudos aikštelę ir smūgiu į tolimą kampą padidino persvarą 2:0.

Antrą kėlinį aktyviau pradėjo Lietuvos rinktinė ir dažnai lankėsi estų baudos aikštelės prieigose, tačiau pavojingų progų sukurti nepavyko iki 65 min. kai nuo baudos aikštelės linijos stipriai smūgiavo F. Černychas. Nuo lietuvių kapitono smūgio gelbėjo puikiai sužaidęs vartininkas.

Dar vienas pavojus prie estų vartų kilo 66 min, tačiau F. Černycho smūgį baudos aikštelėje blokavo varžovas, o V. Slivkos smūgiuotas kamuolys pralėkė virš vartų.

79 min. svečius nuo įvarčio gelbėjo E. Šetkus, kuris atrėmė iš arti estų smūgiuotą kamuolį.

Jau per teisėjo pridėtą laiką Lietuvos rinktinės vartų skersinį sudrebino A. Dmitrijevo galva smūgiuotas kamuolys.

Estijos rinktinė atsirevanšavo lietuviams už tokiu pat rezultatu Klaipėdoje patirtą pralaimėjimą praėjusiame Baltijos taurės turnyro turnyre prieš dvejus metus.

Kas iškovos Baltijos taurę paaiškės birželio 5 dieną. 19.00 val. Vilniuje, LFF stadione Lietuvos futbolininkai susitiks su Latvija.

Žymos: Estija, lietuvos futbolo rinktinė, futbolas