Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2015-07-15

Geriausia Lietuvos tenisininkė baigia karjerą

  
Geriausia Lietuvos tenisininkė baigia karjerą L. Stančiūtei pastaruoju metu koją kišo prastas pasirengimas turnyrams.

Geriausios Lietuvos tenisininkės Linos Stančiūtės pavardę vis dar galima rasti septintame Moterų teniso asociacijos (WTA) reitingo šimtuke. Tačiau kitais metais 30-metį švęsianti ilgametė Lietuvos moterų teniso rinktinės lyderė baigia teniso profesionalės karjerą. Visgi nuo mėgstamos sporto šakos L. Stančiūtė nutolti nežada. Vilniuje duris jau atvėrė jos vardu pavadinta teniso akademija.

Lina, kalbos apie tai, kad planuoji baigti tenisininkės karjerą, sklandė jau kurį laiką. Ar tavo, kaip profesionalios tenisininkės, karjera tikrai baigta?
Manau, kad taip. Turnyruose beveik nedalyvauju nuo praėjusių metų lapkričio. Šių metų pradžioje dar turėjau minčių žaisti, tačiau šiuos mano norus gadino įvairios nedidelės traumos. Visgi jas išsigydžiusi nebuvau šimtu procentų tikra, kad kelionės per turnyrus mane vis dar traukia taip pat stipriai, kaip anksčiau.
 
Pagaliau varžybos varžybomis, tačiau bet kokiems turnyrams reikia atitinkamai pasiruošti. Ir nors infrastruktūros prasme Vilniuje turėjau puikias progas treniruotis, kartais tiesiog nerasdavau, su kuo tai daryti. Vienas negali, kitas išvykęs, trečias dar kur nors. Supratau, kad daugiau energijos suvalgo ne pačios treniruotės, ne įvairių teniso elementų šlifavimas, o treniruočių organizaciniai rūpesčiai, todėl galiausiai ir nutariau dėti tašką.
 
Federacijos taurės varžybose žaidei 68 mačus, daugiausiai iš visų Lietuvos tenisininkių. Darei tai su įvairių kartų mūsų tenisininkėmis. Ką manai apie dabartines savo koleges rinktinėje?
 
Galvoju, kad turime jauną ir perspektyvią rinktinę. Akvilė Paražinskaitė ir Justina Mikulskytė rinktinėje žaidžia jau kelerius metus. Šiemet prie mūsų prisijungė Paulina Bakaitė. Šiek tiek girdėjau apie Šiauliuose besitreniruojančią keturiolikmetę Ivetą Daujotaitę, kuri patenka tarp pajėgiausių šio amžiaus tenisininkių Europoje. Žodžiu, tikrai manau, kad galime turėti pajėgią moterų rinktinę. Aišku, daug priklausys nuo merginų užsispyrimo, darbo per treniruotes ar tam tikrų sprendimų, lemsiančių jų karjeros posūkius. Pavyzdžiui, Akvilė ir Justina žada nuo rudens mokytis ir žaisti tenisą JAV universitetuose. Vieniems tokie sprendimai pasiteisina, o kitiems – ne. Žinoma, čia kalbu tik apie tenisą.
Ar Lina Stančiūtė bus gera teniso trenerė?
 
Oi, kol kas sunku pasakyti, tačiau manau, kad taip. Visų pirma, esu sukaupusi daug patirties. Mačiau kaip dirba ir treniruojasi geriausios pasaulio tenisininkės ir tenisininkai. Be to, jaučiu, kad noriu tai daryti. Vieną dalyką pastebėjau dar besitreniruodama pati: paskutiniu metu žaidžiant su kuria nors iš mūsų jaunųjų tenisininkių man vis dažniau norėdavosi ne galvoti apie savo žaidimą, o patarti ir padėti joms. Todėl, sakyčiau, mintis apie akademiją atsirado ne spontaniškai, o palaipsniui.
 
  

Žymos: Tenisas

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Petriukas įkrito į balą. Mama barasi:
– Kaip tu galėjai, kodėl tu toks išsiblaškęs! Ir dar vilkėdamas naują kostiumą!
– Mamyte, taip greitai viskas įvyko, kad aš nespėjau jo nusivilkti!