Greičiausias iš greičiausiųjų karjeros finiše suklupo

© Wikipedia nuotr.
Karjeros finiše U. Boltas neturėjo progos pademonstruoti savo pergalės ženklo.
Labai liūdna, kad turiu pasitraukti. Tai buvo mano atsisveikinimas su sirgaliais ir rungtimis, kuriose dalyvaudavau

Londone pasibaigusiame pasaulio lengvosios atletikos čempionate su didžiuoju sportu atsisveikino greičiausiu pasaulio žmogumi vadintas jamaikietis Usain’as Bolt’as. Deja, šio titulo po paskutiniųjų startų jis neišlaikė.

Šiame čempionate 30-metis sprinteris iškovojo tik vieną medalė – bronzą 100 metrų bėgimo rungtyje, kurioje buvo nenugalimas labai ilgai. Jis dar turėjo šansą su Jamaikos rinktine laimėti apdovanojimą 4x100 m estafetėje, tačiau bėgdamas patyrė traumą ir finale nepasiekė finišo.
Kiek vėliau Londono olimpiniame stadione jis apibėgo garbės ratą ir taip atsisveikino su didžiuoju sportu ir sirgaliais, padėkojo jiems ir dar kartą patvirtino: karjera baigta.

„Labai liūdna, kad turiu pasitraukti. Tai buvo mano atsisveikinimas su sirgaliais ir rungtimis, kuriose dalyvaudavau. Nemanau, kad vienas čempionatas pakeis tai, ką nuveikiau. Prisimenu, kai po pralaimėto 100 metrų finalo kažkas man pasakė: „Usainai, nesijaudink, Muhammadas Ali taip pat pralaimėjo paskutinę savo kovą, todėl nesijaudink dėl to.

Mačiau per daug žmonių, kurie sugrįžo į didįjį sportą ir tai padarydami tik pablogino situaciją ar net sugėdino save. Aš nebūsiu vienas tokių“, – kalbėjo vėliau U. Bolt’as.

Lengvosios atletikos mėgėjai legenda tapusį U. Bolt’ą iš stadiono palydėjo ovacijomis.

Kažin, kada pasitaikys kitas šansas išvysti tokį talentingą ir unikalų bėgiką, kuris nuo 2008-ųjų buvo tiesiog nepralenkiamas. 3 olimpinėse žaidynėse U. Boltas iškovojo 8 aukso medalius, o pasaulio čempionatuose – 11 aukščiausios prabos apdovanojimų, 2 sidabrinius ir vieną bronzos medalį.

Jam priklauso ir prestižinės 100 metrų bėgimo rungties pasaulio rekordas – jamaikietis šią distanciją 2009 metais Berlyne įveikė per 9,58 sekundės.

Žymos: lengvoji atletika, usain bolt