© BLKL
„Tiesos“ fanai išsiskiria meile savo komandai.

Praėjęs savaitgalis Britanijos lietuviiams krepšinio megėjams nepašykštėjo aistrų.

="text-align: left">„Klevas“ išleido pergalę iš savo rankų

Arvydo Sabonio taurės penktadienio varžybose susigrūmė „Klevo“ ir „Londono baldai.com“ komandos. Apšilimo metu „Klevo“ komandos traumuotas lyderis Karolis Steponavičius taip pat mėtė į krepšį, atrodė, kad komanda žais stipriausios sudėties. Tuo tarpu baldininkai buvo tik septyniese.

Prasidėjus varžyboms pirmuosius taškus pelnė „Klevo“ žaidėjai, į tai „Londono baldai.com“ centras V. Borovikovas atsakė dviem taikliais metimais iš vidutinio nuotolio. Per pirmą kėlinį jis pelnė 9 iš 13 komandos taškų. Po pirmojo kėlinio 7 taškų persvarą turi „Klevas“, 20:13.

Antrojo kėlinio pradžioje susikaupę „Londono baldai.com“ pelnė kelis taškus be atsako ir priartėjo prie varžovų, žaidė apylygiai, tačiau paskutinę kėlinio sekundę „Klevo“ žaidėjas A. Sidagis įmetė tritaškį, ir rezultatas 40:37 jų naudai.

Trečiame ketvirtyje „Klevas“ buvo susikrovęs 9 taškų pranašumą, tačiau varžovai jį nesunkiai panaikino. Atrodė, kad aikštelėje pasirodys ir „Klevo“ lyderis K. Stepanavičius, tačiau paaiškėjo, žaidėjas dar nėra iki galo išsigydęs traumos, ir rizikuoti jo sveikata treneris nesiryžo.

4 kėlinyje iniciatyva priklauso „Klevui“. Likus kiek daugiau nei minutei „Klevo“ žaidėjas K. Stepanavičius sėdėdamas ant suoliuko sugeba užsidirbti 2 technines pražangas ir taip palengvina darbą varžovams. „Londono baldai.com“, pataikę 5 baudas, įgyja 2 taškų pranašumą ir laimi rezultatu 84:81.

„Londono baldai.com“: M. Eimantas 26 taškai (10 atk. kam.); V. Borovikovas 21 taškas (17 atk. kam.); R. Alekna 16 taškų (4 per. kam.)
„Klevas“: I. Bernotas 30 taškų (7 atk. kam.); T. Bagdonas 21 taškas (13 atk. kam.); A. Sidagis 10 taškų (5 per. kam., 5 rez. perd.).

Dramatiška „Lituanica“ pergalė

Karštąjį sekmadienį pirmosios jėgas išmėgino „Rovac“ bei „Lituanica“ komandos. Pirmoji šių komandų akistata pasibaigė „Lituanica“ pergale ir labai rimtai sukomplikavo „Rovac“ šansus toliau kovoti dėl taurės.

Mačą geriau pradėjo „Rovac“ penketukas, jie neleido įsižaisti „Lituanicai“ ir baigiantis kėliniui komandas jau skiria 10 taškų 23:13.

Prasidėjus antram ketvirčiui taškus dažniau renka „Lituanica“, ir likus iki kėlinio pabaigos 3 minutėms ji atsilieka tik 1 tašku. Tačiau „Rovac“ taikliais baudų metimais susigrąžina pranašumą, ir po dviejų kėlinių rezultatas 40:33.

Antra rungtynių pusė jau priklausė „Lituanicai“: trečią kėlinį laimėjusi 10-čia taškų ji susikrovė sau 3 taškų pranašumą 54:57.

Paskutinis ketvirtis prasideda taikliu „Rovac“ tritaškiu, ir rezultatas lygus. Atkakli kova taškas į tašką, pirmaujanti komanda keičiasi 5 kartus, o komandų fanai salėje kelia tokį triukšmą, kad kartais net nesigirdi teisėjų švilpukų. Mačo pabaigą geriau sužaidžia „Lituanica“ ir išplėšia dramatišką pergalę 81:76.

„Lituanica“: A. Golonin 19 taškų; A. Jakumavičius 17; D. Pakamanis 14.
„Rovac“: V. Gelažauskas 21 taškas; J. Majeras 20; L. Gelažauskas 16 (9 atk. kam.).

Ilgai laukta pirmoji „Statybos“ pergalė

Aikštelėje – graži dviejų autsaiderių dvikova. Nuo pat pirmųjų minučių tiek vieni, tiek kiti drąsiai atakavo, tačiau „Tornado“ greitu žaidimu pavykdavo atkovojus kamuolį per kelias sekundes atsidurti prie varžovų krepšio ir pelnyti lengvus taškus. Pasibaigus pirmam kėliniui „Tornado“ pranašumas – 6 taškai.

Antrame ketvirtyje aikštelėje situacija iš esmės nesikeičia. Po dviejų kėlinių 35:30 pirmauja „Tornado“.

Tačiau antrojoje varžybų pusėje „Statybai“ fantastiškai sužaidus trečią kėlinį situacija aikštėje apsiverčia aukštyn kojomis. Kėlinys laimėtas 24:6, ir nuo šiol „Tornado“ – atsiliekančiųjų vaidmenyje.

Ir paskutiniame ketvirtyje visus „Tornado“ bandymus vytis „Statyba“ pavertė niekais. Galutinis varžybų rezultatas 76:61 skelbia pirmą ir taip ilgai lauktą „Statybos“ pergalę Arvydo Sabonio taurėje.

„Tornado“: R. Martusevičius 14 taškų; R. Stadalninkas 11; P. Samulevičius 10 (-10 naudingumo balų).
„Statyba“: D. Žylius 20 (6/7 dvitaškiai,10 prar. kam.); D. Punis 17 (8 atk. kam.); Z. Buvarskis 15.

„Prienai“ paskendo „Daumantų“ tritaškiuose

Kaip laimėti prieš komandą, kuri tritaškius meta 55 proc. taiklumu? Atsakymo į šį klausimą sekmadienį niekaip nesugebėjo rasti „Prienai“, tad turėjo pripažinti „Daumantų“ pranašumą 87:66.

Jau per pirmą kėlinį „Daumantų“ snaiperiai tiesiog sušaudė prieniškius, įsūdydami jiems 5 tolimus metimus, o iš viso per rungtynes jų įmetė 11. Nors į tai „Prienų“ žaidėjas T. Kazlauskas ir atsakė trimis tolimais metimais, tačiau tai gelbėjo tik laikinai. Žaidimo ritmą pajutę varžovai jau per pirmas 10 minučių susikrovė dešimties taškų pranašumą.

Antrame kėlinuke „Prienai“ kiek atsigavo po varžovų pritrenkiančio starto ir sugebėjo kėlinį laimėti 6 taškais. Po dviejų kėlinių 46:42 pirmauja „Daumantų“ ekipa.

Trečiame kėlinyje iniciatyvą į savo rankas vėl tvirtai perėmė „Daumantai“. Puikiai pataikydami iš dviejų taškų zonos jie atkūrė dviženklį pranašumą.
Paskutinis ketvirtis tebuvo formalumas. Pervargę prieniškiai jau nesugebėjo sėkmingai priešintis varžovams, ir Daumantų“ ekipa iškovojo pergalę 21 taško skirtumu, rezultatu 87:66.

„Daumantų“: L. Klibas 23 taškai (6/8 tritaškiai, 10 atk. kam.); M. Žemaitis 22; N. Papreckis 16 (12 atk. kam.).
„Prienai“: T. Kazlauskas 33 (15 atk. kam.); A. Zimblys 12; po 6 taškus pelnė Ž. Blekaitis ir G. Zimblys.

Lygiaverčių priešininkų dvikovoje – „Tiesos“ pergalė

Aikštelėje tarp varžovų draugų nėra. Paskutinėje sekmadienio dvikovoje nuo pat pirmojo teisėjo švilpuko abiejų komandų žaidėjai kibo vieni kitiems į atlapus ir demonstravo pavydėtiną kovingumą. Kova dėl kiekvieno aikštės centimetro, atsidavimas gynyboje ir bandymai įveikti priešininką puolime – „Infozona“ su „Tiesa“ taip kovėsi visas 40 minučių.

Pirmas kėlinukas prasidėjo nervingai, komandos sunkiai rinko taškus. Nė vienai ekipai per 10 minučių nepavyko atitrūkti, rezultatas 15:15.

Antrame ketvirtyje niekas nesikeičia. Jeigu įmeta vieni – būtinai taikliu metimu atsako kiti. Didžiausias skirtumas tarp komandų buvo tik 3 taškai. Baigiantis kėliniui, paskutinius taškus pelno „Infozona“ ir išsiveržia į priekį 2 taškais.

Trečias ketvirtis toks pat įtemptas, kovojama dėl kiekvieno kamuolio, spaudžiami varžovai per visą aikštelę – nuostabus krepšinio spektaklis. Štai tokios ir turi būti krepšinio kovos, kuriose negailima jėgų. Po trijų kėlinių rezultatas vėl lygus 45:45.

Prasideda lemiamas paskutinis kėlinys, ir įdomu, ar pavyks išsiaiškinti nugalėtoją per pagrindinį laiką. Aikštėje vėl jau matytas vaizdas – kova taškas į tašką, ir nė vieni neketina pasiduoti. Tačiau likus iki varžybų pabaigos trims minutėms „Tiesa“ sugeba atitrūkti nuo varžovų ir susikrauna saugų 7 taškų pranašumą, o varžybas laimi 65:56.

„InfoZona“: D. Kalnutis 18 taškų; T. Buivydas 11 (9 atk. kam.); M. Navickas 10 (11 atk. kam.)
„Tiesa“: E. Janulevičius 17 taškų (8 atk. kam.); A. Matušaitis 14; R. Kidykas 13 (10 atk. kam.)