Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2017-08-03

Kauno „ Žalgirio“ varžovas Londone: tamsusis arkliukas iš Lenkijos

  
Kauno „ Žalgirio“ varžovas Londone: tamsusis arkliukas iš Lenkijos
© „Polski Cukier“ nuotr.
Lenkijos komanda neslepia ambicijų ir kasmet gerina rezultatus.
Svarbiausia, kad netaptų pramoga „Žalgirio“ krepšininkams. Kamuolys – apvalus, reikia žaisti taip, kad linksmybės nevirstų bandymu išsigelbėti ar net pralaimėjimu. S. Jovaiša

Rugsėjo 22-ąją Londone vyksiančios draugiškos rungtynės tarp Kauno „Žalgirio“ ir Torūnės „Polski Cukier“ bus puiki proga ne tik pamatyti geriausią Lietuvos komandą, bet ir iš arčiau susipažinti su Lenkijos krepšiniu, kuris daugumai – gili paslaptis.

„Titanų mūšiu“ pakrikštyta dvikova rugsėjo 22-ąją vyks Londono olimpiniame parke esančioje „Copper Box“ arenoje, varžybų pradžia – 19 val. Jau aišku, kad „ Žalgiriui“ netrūks palaikymo iš 8 tūkst. sirgalių talpinančių tribūnų, mat Jungtinės Karalystės lietuviai tiesiog šluoja bilietus.
Krepšinio mėgėjai viešojoje erdvėje užtikrintai skiria pergalę „Žalgiriui“.
 
Išties, ilgiau nei 70 metų istoriją turinčio ir skambiomis pergalėmis garsėjančio „Žalgirio“ vardo niekam pristatinėti nereikia, o štai jų varžovas – vos ilgiau nei dešimtmetį gyvuojantis klubas – tikra paslaptis Europos krepšinio žemėlapyje.
 
Tuo tarpu krepšinio specialistai ragina atsiminti, kad krepšinį išmoko žaisti visi, todėl spėjant rungtynių baigtį neretai apsirinkama.
Per gana trumpą laiką Torūnės klubas įrodė, kad turi aiškų tikslą, kurį vykdyti jam sekasi tiesiog puikiai: po įkūrimo 2004 metais žemiausioje Lenkijos krepšinio pakopoje startavusi ekipa perėjo visus lygius ir jau 2014 metais pelnė teisę varžytis aukščiausioje šalies lygoje (Ekstraklasa).
 
Ir čia „Polski Cukier“ nieko nelaukdama ėmė šokdinti turnyro senbuvius, o pasirodymų progresija nuosekliai kilo – debiutinį sezoną užimta 9 vieta tarp 17 komandų, po metų – jau 5 vieta, o šiemet prasibrovė į nacionalinių pirmenybių finalą, kuriame teko žaisti su Eurolygos dalyve Zielona Gora „Stelmet“ ekipa. Serijoje iki 4 pergalių prireikė 5 rungtynių: „Polski Cukier“ pralaimėjo pirmuosius du susitikimus, trečiąjį laimėjo, o paskutinėse dviejose finalinėse rungtynėse priešininkams nusileido tik po itin atkaklios kovos.
 
Iliustruojant komandos pajėgumą dera priminti, kad ne mažiau atkakliau su Zielona Gora „Stelmet“ kovojo ir „Žalgiris“: šios komandos tarpusavyje du kartus žaidė 2015-2016 m. Eurolygos reguliariajame sezone, kauniečiai varžovus C grupės varžybose namuose įveikė rezultatu 66:62, o išvykoje laimėjo 67:56.
 
Tarp „Polski Cukier“ atstovaujančių krepšininkų nerasime garsių vardų, tačiau klubo vadovybė pabrėžia, kad siekia užauginti ir suteikti kuo daugiau šansų jauniesiems Lenkijos krepšinio talentams, kurių netrūksta sudėtyje, jaunimas ženkliai prisideda prie pasiekimų.
Tiesa, praėjusį sezoną komandą į priekį vedė amerikiečiai Obadiah Trotter’is (vid. 13 tšk., 4,4 rez. perd.) ir Kyle’as Weaver’is (12,7 tšk. 3,6 rez. perd.). Tačiau jiems mažai nusileido vietos krepšinio mokyklos auklėtiniai Lukasz’as Wisniewski’s (11,3 tšk. 3,6 rez. perd.) bei Krzysztof’as Sulima (9,7 tšk. 0,6 rez. perd.).
Varžovas nepažįstamas ne tik sirgaliui, bet ir „Žalgiriui“.
 „Polski Cukier“ nuotr. Varžovas nepažįstamas ne tik sirgaliui, bet ir „Žalgiriui“. „Polski Cukier“ nuotr.
Neįmanoma nepastebėti, kad lenkų klubo rezultatams tiesioginę įtaką darė auganti organizacija ir pritraukiami rėmėjai, skiriantys milžiniškas lėšas (komandos biudžetas sudaro apie 1,4 mln. eurų), „Polski Cukier“ žaidžia trečioje pagal dydį arenoje, sutalpinančioje per 6,2 tūkst. krepšinio sirgalių. Pagal lankomumą Lenkijos čempionate ši komanda – taip pat antra.
Į šią areną lenkai draugiškoms varžyboms viliojo ir „Žalgirį“, tačiau ikisezoniniam susitikimui pasirinkta neutrali aikštelė, o tribūnose tikimasi audringo abiejų komandų palaikymo.
 
„Išbandyti jėgas su „Žalgiriu“ siekėme jau dvejus metus, todėl susitikimas Londone mums bus didžiulis įvykis – juk Kauno komanda turi puikią reputaciją. Džiugu, kad šią dvikovą galės pamatyti mūsų sirgaliai, nes Londone gyvena didžiulė lenkų bendruomenė“, – apie būsimąjį susitikimą kalbėjo „Polski Cukier“ sporto direktorius Ryszard’as Szczechowiak’as.
 
Legendinis žalgirietis Sergejus Jovaiša tikina, kad Lenkijos komanda jam – nepažįstama, todėl jos pajėgumą vertinti sunku, tačiau jis primena, kad krepšinį šiais laikais žaisti moka visi.
 
„Tikriausiai ši Lenkijos ekipa negali lygiuotis į vieną gretą su Europos krepšinio grandais iš tokių valstybių kaip Ispanija ar Graikija, tačiau matome puikius pavyzdžius iš valstybių, negarsėjančių krepšinio tradicijomis, tačiau sugebančiomis deleguoti savo atstovus į stipriausią turnyrą – Eurolygą. Tai ir Vokietija, ir ta pati Lenkija.
 
Kai susitelkiama, sugebama suformuoti tikrai stiprias komandas ir kovojama su Europos krepšinio grandais“, – sakė S. Jovaiša.
 
Buvęs „Žalgirio“ ir Lietuvos rinktinės narys atkreipia dėmesį į tai, kad būsimasis susitikimas – draugiškos rungtynės, kuriose sunku įvertinti tikrąjį varžovų pajėgumą.
 
„Žinoma, tai bus įdomus reginys Anglijos lietuviams, ateis ir Lenkijos krepšinio sirgalių. Jiems tai bus tikrai puiki pramoga. Svarbiausia, kad netaptų pramoga „Žalgirio“ krepšininkams. Kamuolys – apvalus, reikia žaisti taip, kad linksmybės nevirstų bandymu išsigelbėti ar net pralaimėjimu“, – kalbėjo apie „Titanų mūšį“ S. Jovaiša.
S. Jovaiša. Facebook nuotr. S. Jovaiša. Facebook nuotr.
Be varžybų šiame „Limestar Promotions“ organizuojamame ir Jungtinės Karalystės mažmeninės prekybos tinklas „Lituanica“ pristatomame renginyje žiūrovams pasirodys visoje Europoje žinomos „Žalgirio“ šokėjos, JK lietuvių įkurtos krepšinio mokyklos „Baltic Stars“ auklėtinius, kitas atrakcijas, bus galimybė susitikti su komandų žvaigždėmis.
  

Žymos: kauno žalgiris, kauno žalgiris Londone, polski cukier

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Bendrabutyje šnekasi studentai.


– Gal reikėtų kiaulę auginti?


– Ką tu, smarvė, purvas...


– Nieko tokio – pripras.