Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2017-08-31

Kauno „Žalgiris“ – neatsiejamas nuo Lietuvos rinktinės

  
Kauno „Žalgiris“ – neatsiejamas nuo Lietuvos rinktinės
© musukrepsinis.lt
A. Milaknis – vienas iš kelių žalgiriečių, atstovaujančių nacionalinei rinktinei.
„Eurobasket 2017“ bus puiki proga pamatyti „Žalgirio“ senbuvių ir naujokų sugebėjimus

Prieš artėjantį sezoną draugiškas rungtynes Londone žaisiantis Kauno „Žalgiris“ visada buvo komanda, išauginanti geriausius Lietuvos krepšininkus ir pritraukianti kitų krepšinio tradicijomis garsėjančių šalių žaidėjus. Todėl nenuostabu, kad šiandien prasidedančiame Europos vyrų krepšinio čempionate išvysime ne vieną „Žalgirio“ krepšininką.

Visos Lietuvos komanda vadinamas Kauno „Žalgiris“ rugsėjo 22-ąją Londono olimpiniame parke esančioje „Copper Box“ arenoje žais draugiškas rungtynes su Torūnės „Polski Cukier“ ekipa iš Lenkijos, kuri 2016-2017 metų kaimyninės šalies krepšinio čempionate iškovojo sidabrą.
Jėgas Jungtinėje Karalystėje gyvenančių tautiečių akivaizdoje pasitikrinti nusprendę Lietuvos čempionai ateinančiam sezonui subūrė komandą, kurioje pamatysime ir 2017 Europos krepšinio pirmenybių dalyvius.
Todėl „Eurobasket 2017“ krepšinio mėgėjams bus puiki proga pamatyti komandos senbuvių ir naujokų sugebėjimus pajėgiausiame Senojo žemyno krepšinio turnyre: „Žalgiris“ į jį delegavo 5 žaidėjus. Be abejonės, žalgiriečiai gins ir Lietuvos rinktinės garbę – šios komandos visada buvo glaudžiai susijusios viena su kita.
 
Pristatome „Žalgirio“ žaidėjus, kurie dalyvaus šiandien prasidedančiame Europos vyrų krepšinio čempionate.
 
1. Artūras Milaknis. Šis 31 metų gynėjas krepšinio pasaulyje žinomas ne dėl savo sugebėjimų gynyboje, o dėl taiklios rankos: šaltakraujis snaiperis savo tritaškiais yra pribaigęs ne vieną varžovą. Visa Europa seniausiai žino – A. Milaknis gali pataikyti iš netikėčiausių situacijų, o jeigu šis žaidėjas įsibėgėja, jis praktiškai nesustabdomas.
Facebook nuotr. Facebook nuotr.
2. Edgaras Ulanovas. Vienas iš 2011 metų auksinės Lietuvos jaunimo rinktinės ramsčių, pasižymi kovingumu ir sprogstama energija. Kone visas jaunųjų krepšininkų pakopas su savo komandos draugu Jonu Valančiūnu perėjęs ir aukščiausius apdovanojimus tarp bendraamžių Europoje ir pasaulyje iškovojęs žaidėjas nusipelnė vietos ir vyrų komandoje, o ateinantis sezonas geriausioje Lietuvos komandoje „Žalgiryje“ 25 metų puolėjui bus jau ketvirtasis.
musukrepsinis.lt nuotr. musukrepsinis.lt nuotr.
3. Axel Toupane. Ambicijų neslepiančios Prancūzijos rinktinės narys, į „Žalgirio“ gretas įsiliejęs šią vasarą, o anksčiau jėgas išbandęs stipriausioje pasaulio krepšinio lygoje NBA: 25-erių puolėjas 2016-2017 metais buvo sudaręs laikinas sutartis su „Denver Nuggets“, „Milwaukee Bucks“ ir „New Orleans Pelicans“ klubais. Profesionalo karjeros pradžioje šis prancūzas išbandė jėgas ir Eurolygoje – atstovaudamas Strasbūro komandai šiame turnyre sužaidė 10 rungtynių.
Facebook nuotr. Facebook nuotr.
4. Vasilije Micic. Dar vienas „Žalgirio“ naujokas iš giliomis krepšinio tradicijomis ir griežta disciplina garsėjančios Serbijos. Šis Europos čempionatas irgi bus puiki proga susipažinti su 23 metų žaidėju ir jo galimybėmis, kurios jau spėjo sužavėti krepšinio skautus – serbas 2014 metais dalyvavo NBA naujokų biržoje ir antrajame rate sulaukė „Philadelphia 76ers“ klubo šaukimo.
Facebook nuotr. Facebook nuotr.
5. Isaiah Hartenstein. Su „Žalgiriu“ prieš porą sezonų sutartį pasirašęs Vokietijos talentas ir šios šalies krepšinio viltis, kurį kai kurie krepšinio ekspertai jau lygina su kita šios šalies legenda Dirku Nowitzki. Jaunasis 210 cm ūgio puolėjas sunkiai sustabdomas tiek žaisdamas po krepšiu, tiek toliau nuo jo. 19-metis kol kas negriežia pirmu smuiku ir sunkiai dirba tobulindamas savo įgūdžius, tad bus galima žvilgtelti, kaip jam tai seksis daryti su Vokietijos nacionaline rinktine Europos čempionate. Šią vasarą I.Hartensteinas taip pat dalyvavo NBA naujokų biržoje, kur antrajame rate buvo pasirinktas „Houston Rockets“ klubo.
Instagram nuotr. Instagram nuotr.
Be šių žaidėjų nesunku rasti dar daugiau „Žalgirio“ ir Lietuvos rinktinės sąsajų.
 
Žinia, šiemet po ilgos karjeros rinktinėje apie pertrauką paskelbė „Žalgirio“ kapitonas Paulius Jankūnas.
 
Na, o „Žalgirio“ trenerių štabe – ne mažesnis būrys krepšinio mėgėjams pažįstamų žvaigždžių, kurios dar visai neseniai gynė Lietuvos rinktinės garbę. Šiandien gimtojo Kauno komandai vadovauja Šarūnas Jasikevičius, ilgą laiką dirigavęs rinktinės atakoms, trenerio asistentu dirba kitas šios kartos krepšininkas – Darius Songaila, o komandos sporto direktoriumi tapo po praėjusio sezono profesionalo karjerą baigęs ilgametis rinktinės vidurio puolėjas Robertas Javtokas.
 
Su „Žalgiriu“ 1999 metais Eurolygos taurę iškovojęs dabartinis Š. Jasikevičiaus asistentas Darius Maskoliūnas taip pat atstovavo Lietuvos rinktinei 1997-2003 metais.
Po „Titanų dvikova“ vadinamų rungtynių sirgaliai turės galimybę pabendrauti su mylimos komandos nariais, „Limestar Promotions“ organizuojamame ir Jungtinės Karalystės mažmeninės prekybos tinklas „Lituanica“ pristatomame renginyje žiūrovams pasirodys visoje Europoje žinomos „Žalgirio“ šokėjos, JK lietuvių įkurtos krepšinio mokyklos „Baltic Stars“ auklėtiniai, bus daug kitų atrakcijų.
  

Žymos: Lietuvos rinktinė, Eurobasket, kauno žalgiris, kauno žalgiris Londone

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Sudūžta lėktuvas. Tyrimų specialistai randa juodą dėžę. Perklauso. Paskutiniai įrašyti žodžiai, piloto balsas:
– Žiūrėkit kaip moku...