© Tomas Žumbakys
Kauno „Žalgirio“ krepšininkai nenuleido rankų iki paskutinės akimirkos.
Tarp krepšinio gerbėjų netrūko ir įžymių žmonių.

Titanų dvikova tarp Kauno „Žalgirio“ ir Lenkijos Torūnės „Polski Cukier krepšinio klubų įvyko. Penktadienį Londone esančioje Copper box arenoje buvo sausakimša.

Čia susirinko visa arena krepšinio fanų, kurių didžioji dauguma buvo lietuviai. Lenkų sirgalių buvo sulaukta vos kelių šimtų. Kauno „Žalgiris” nenuvylė savo sirgalių ir įrodė, kad jie yra geriausi rungtynėse, spurtavę rezultatu 87-61
Tarp krepšinio gerbėjų netrūko ir įžymių žmonių. Į Londoną palaikyti Kauno komandos atskrido ir pats laikinosios sostinės meras Visvaldas Matijošaitis su delegacija, kurie iš minios išsiskyrė žalios spalvos marškinėliais.

Lietuvos himną atliko dainininkas Vaidas Baumila. Tarp žiūrovų įsitaisė ir Eurolygos bosas Josep Maria Bartomeu bei daugelis kitų pramogų ir verslo atstovų.

Sirgaliai į Copper box areną pradėjo plūsti gerokai prieš 5 valandą dienos. Šie buvo apsiginklavę žalia balta bei Lietuvos trispalvės atributika. Daugiau kaip 5 tūkstančiai lietuvių atvyko iš įvairių Jungtinės Karalystės kampelių, tokių kaip Peterborough, Leeds, Bristolio ir kitų.

Pilnutėlėje Londono arenoje emocijos tiesiog tryško per kraštus. Nors rungtynių metu buvo nemažai sirgalių ir iš Lietuvos, kurie puikiai žino, kokios emocijos verda, kai žaidžia Lietuvos krepšinio klubai, tačiau rungtynių emocijų tvyrojusių Jungtinėje Karalystėje nepalyginsi su niekuo. Triukšmas, palaikymo šūksniai, reakcija į kiekvieną Lietuvos komandos judesį ir ir ovacijų pliūpsnis krepšininkams pirmaujant.

Fanai prisipažino, kad kai žaidžia visos Lietuvos vadinama Kauno „Žalgirio“ komanda, negaila laiko iki arenos vykti ir keletą valandų.

„Mes lietuviai, mes vieni, mes gyvenam toli nuo tėvynės, bet mes širdyje visada su Lietuva. Darykite tik čia, mes atsiprašysime iš darbų, mes paliksime viską, kad tik pamatytume Žalgirį. Mes mylim savo komandą“, - sako sirgalius Darius.

„Ši diena man yra šventė. Mes nesam draugai, tačiau Žalgiris sujungia visus fanus į vieną bendrą patriotišką kumštį. Mes darome tai ką darė mūsų seneliai, mes tęsiame tradicijas. Tai yra ne tik vienos krepšinio komandos palaikymas, bet ir visos Lietuvos. Kiek bus Lietuvos krepšininkų rungtynių, tiek mes eisime,- emocijomis dalinosi Eimis.

Rungtynės abiem komandoms nebuvo lengvos, tiek lenkai, tiek lietuviai pirmame kėlinyje žengė koja kojon. Po pirmojo kėlinio švieslentėje užsidegė rezultatas 16 -17 lenkų naudai.

Antrasis kėlinys prasidėjęs kauniečių spurtu truko iki pat ilgosios pertraukos. Panašu, kad žalgiriečiai įgavo antrą kvėpavimą ir tapo savo lanko šeimininkais. Rezultatas po antrojo kėlinio buvo 42-28 žalgiriečių naudai.

Trečiasis kėlinys suteikė vilčių Lietuvos sirgaliams uždegdamas viltį pajausti pergalės skonį. Rezultatas po trijų kėlinių 64-47 kauniečių naudai.

Finalinio draugiškų rungtynių kėlinio pabaigoje žalgiriečiai visiškai nuginklavo priešininkus nepalikdami jokių vilčių laimėti prieš daugiatūkstantinę Lietuvos sirgalių armiją.

Pasak Žalgiriečių stratego Šarūno Jasikevičiaus, rungtynės Londone tai dar vienas pasiruošimo etapas ir kartu šventė. Tai tarsi papildomos repeticijos prieš jau prasidėjusį Lietuvos krepšinio lygos (LKL) sezoną ir spalio mėnesį startuosiantį Eurolygos išbandymą.

Šiandien ant parketo netrūko visiems gerai žinomų krepšinio veteranų bei naujų veidų, kuriuos treneris stengiasi integruoti į komandą. Eurolygos čempionas, kuris stovi už „Žalgirio“ komandos vairo sakė, kad pagrindinė komandos stiprybė tai greitas ir agresyvus žaidimas tiek puolime, tiek gynyboje.

Tomas Žumbakys nuotr. Tomas Žumbakys nuotr.

Žymos: Londonas, Žalgiris, Krepšinis, Jungtinė Karalystė, Lenkai