Tiesa.com inf.   |   2011-10-25

“Klevas” BLKL lygoje žygiuoja be pralaimėjimų

“Klevas” BLKL lygoje žygiuoja be pralaimėjimų Prienų klubui nepavyko pasiekti pirmosios pergalės.

Britanijos lietuvių krepšinio lygoje „BLKL/TonyBet“ savaitgalį buvo sužaisti keturi susitikimai. Toliau neklumpa „Klevas”, o “Lituanica” sugebėjo pergalių seriją pratęsti iki trijų.

Penktadienio vakarą BLKL/Tonybet lygoje susitiko “Klevas” (3/0) ir “Kailiai” (1/2). Pastariesiems nepavyko atsirevanšuoti už pralaimėjimą Ambasadoriaus taurės finale. Jie vėl turėjo pripažinti varžovų pranašumą rezultatu 76:71 (23:15, 16:13, 17:27, 20:16).
Šiose rungtynėse nesulaikomas buvo praėjusį sezoną LKL Prienų “Rūdupiui” atstovavęs Paulius Parachomikas. Naujasis “Klevo” žaidėjas pelnė 29 taškus ir surinko 37 naudingumo balus.

Pirmieji taškus tritaškiu metimu pelnė “Kailiai”. “Klevas” į tai atsakė dvitaškiu ir toliau sekė apylygė kova iki kėlinio pabaigos. Likus kelioms minutėms iki ketvirčio pabaigos pataikę tris tritaškius iš eilės “Klevo” žaidėjai sugebėjo įgyti 8 taškų pranašumą.

Antrame ketvirtyje taip pat geriau sekėsi “Klevui” ir prieš ilgąją pertrauką komandas jau skyrė 11 taškų persvara. Po ilgosios pertraukos pradėję atrasti žaidimą “Kailiai” ėmė vytis varžovus ir per 10 trečio kėlinio minučių panaikino “Klevo” persvarą iki vieno taško.

Ketvirto kėlinio pradžioje mėlyna apranga žaidžiantys “Kailiai” porą kartų buvo net persvėrę rezultatą savo naudai, tačiau išlaikyti jos neįstengė ir geriau sužaidę varžovai nugalėjo. Tai buvo trečioji “Klevo” pergalė iš tiek pat galimų šiame sezone.

“Klevas”: Paulius Parachomikas (5/9 trit., 11 atk.k., 37 naud. b.) 29, Paulius Striukas 13, Tadas Buivydas (4/6 dvit.) 8, Evaldas Virbalas ir Andrius Vdovenko po 7.

“Kailiai”: Aušridas Petraitis (12 atk.k.) 17, Kęstutis Vaidila 14, Tadas Samoška 12, Martynas Gliubičius 10, Vytautas Skučas 10.
“Lituanica” nepasigailėjo “Kyborgų”

„BLKL/TonyBet“ lygos turnyrinės lentelės viršūnėje esanti “Lituanicos” (3/1) komanda egzaminavo lygos debiutantus “Kyborgus” (1/2). Rungtynes gana lengvai laimėjo “Lituanica”, sutriuškinusi varžovus rezultatu 86:47 (19:15, 17:9, 23:8, 27:15).

Lygi kova vyko tik pirmame kėlinyje, bet baigiantis jam “Lituanica” įgijo 4 taškų persvarą. Antrame ketvirtyje “Kyborgai” vis dažniau pradėjo strigti varžovų gynybos gniaužtuose ir baigiantis antram kėliniui skirtumas tapo dviženklis.
Po ilgosios pertraukos ir toliau aikštėje karaliavo “Lituanica”, kuri varžovams net neleido pagalvoti apie pergalę. Puikiai žaisdami gynyboje jie varžovams leido per kėlinį leido įmesti tik 8 taškus. Po trijų kėlinių “Kyborgai” jau buvo triuškinami – jie atsilikinėjo 27 taškais.

Paskutiniame ketvirtyje sezono lyderiai nemažino apsukų ir skirtumas tarp komandų tik didėjo. Nieko prieš varžovus negalėdami padaryti “Kyborgai” turėjo pripažinti pralaimėjimą 39 taškų skirtumu. Šiose varžybose atsiskleidė “Lituanicos” naujokas Vidmantas Pavilionis, per iki šiol vykusias trejas rungtynes jis buvo prametęs 19 tritaškių iš eilės, tačiau šiose rungtynėse pataikė net 5 tolimus metimus.

“Lituanica”: Vidmantas Pavilionis (5/10 trit., 3/6 dvit.) 24, Ramūnas Klivickas16, Benas Švalkūnas 12, Arūnas Jakumavičius (11 atk. k.) 10.

“Kyborgai”: Marius Bausys 14, Vytautas Čiapas 13, Grigorij Sutov (9 atk. k.) 9, Vygantas Nomeika (10 atk. k.) 6.

Sunki “Žalgirio” pergalė

Daug emocijų buvo išlieta dvikovoje tarp “Žalgirio” (2/1) ir “Daumantu” (1/3) komandų. Pergalę tik rungtynių pabaigoje pasiekė Londono “Žalgiris”, įveikęs varžovus rezultatu 73:66 (21:15, 16:15, 12:15, 24:21).

Nuo pat susitikimo pradžios aikštėje užvirė nuožmi kova. Komandos kovojo taškas į tašką ir tik pirmo ketvirčio pabaigoje “Žalgiris” sugebėjo pabėgti nuo varžovų.

Antrame kėlinyje vyravo aktyvi ir kieta gynyba. Žalgiriečiai metė 8 baudų metimus, bet tik 4 pasiekė tikslą. Kėlinio pabaigoje “Žalgiris” turėjo įgijęs dviženklį pranašumą, bet du “Daumantu” žaidėjo Aurimo Čyžo tritaškiai jį aptirpdė iki 7.

Ketvirtame kėlinyje “Daumantams” buvo pavykę priartėti iki 4 taškų, bet tada lemiamą žodį aikštėje tarė žalgirietis Paulius Uždavinys sumetęs visus 4 baudų metimus ir padidinęs pranašumą iki 7. “Daumantai” dar bandė gelbėtis tritaškiais, bet jiems pritrūko laiko ir sėkmės nugalėti.

“Žalgiris”: Povilas Uždavinys 19, Mantas Eimantas (10 atk. k.) 16,
Tomas Samalionis 14, Nejus Eimantas 11.

“Daumantu”: Aurimas Čyžas (6/10 trit., 30 naud. b.) 21, Mantvydas Žemaitis 13, Andrius Simonavičius 11.

Autsaiderių mače pergalę šventė “Bomba”

“Prienai AutoGas” (0/2) mače su “Bomba” (1/2) išleido pergalę iš savo rankų. Ne daug trūko, kad šešiese žaisdami prieniškiai būtų pasiekę pirmą pergalę šiame sezone, tačiau teko pripažinti varžovų pranašumą rezultatu 63:59 (9:9, 19:18, 10:14, 25:15).

Pasipildęs keliais naujais žaidėjais “Bomba” klubas sustiprino savo priekinę liniją ir šiose varžybose išvargo pirmą pergalę. Įdomu tai, kad žaisdami dešimtyje jie niekaip neįstengė įgyti didesnės persvaros prieš varžovus. O prieniškiai jau po pirmojo lygiai sužaisto kėlinio atrodė visiškai išsekę, tačiau sugebėjo atsilaikyti iki pat rungtynių pabaigos ir, maža to, 3 kėlinio pabaigoje turėjo 8 taškų pranašumą, kuris ištirpo iki rungtynių pabaigos likus žaisti tris minutes.

Išleista iš savo rankų pergalė “Prienai AutoGas” paliko turnyrinės lentelės paskutinėje vietoje. Tuo tarpu “Bomba” įsitaisė 8 vietoje.

“Bomba”: Aivaras Sakurovas 14, Vladas Kutra (9 atk. k.) 13, Toby Ayola 13.

“Prienai AutoGas”: Audrius Zimblys 22, Tomas Kazlauskas (14 atk. k.) 14, Žilvinas Blekaitis 10.