Tiesa.com   |   2016-08-10

Krepšininkai Olimpiados starte patiesė dvi rinktines

Krepšininkai Olimpiados starte patiesė dvi rinktines Lietuvos rinktinę į priekį vedė puikiai žaidžiantis M. Kalnietis.

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė antradienį iškovojo antrąją pergalę Olimpinėse žaidynėse. Per įtemptas rungtynes Rio de Žaneire lietuviai 89:80 (13:16, 23:25, 29:13, 24:26) įveikė ambicingą Nigerijos rinktinę. Lietuviai Olimpinėse žaidynėse kol kas žygiuoja be pralaimėjimų.

Jono Kazlausko treniruojami Lietuvos krepšininkai patyrė įnirtingą Nigerijos pasipriešinimą. Tačiau Jono Mačiulio ir Manto Kalniečio vedami lietuviai parodė valią po didžiosios pertraukos ir pelnė pergalę.
„Jau anksčiau sakiau, kad mūsų grupėje nėra silpnų varžovų. Nesigynėme blogai, tiesiog varžovai buvo labai geri. Kai greiti ir atletiški varžovai pataiko taip tritaškius ir iš sudėtingų padėčių, atsiranda problemų ginantis. Pirmąją pusę jie žaidė geriau, o mes žaidėme ne greitai, bet skubiai. Antroje pusėje sutirštinome gynybą, išsiaiškinome, kas yra kas. Trečiasis kėlinys buvo lūžio taškas. Džiaugiuosi, kad laimėjome kovą dėl atšokusių kamuolių. Jono Mačiulio rezultatyvumas patvirtino, kad esame komanda, kurioje nežinia, kas kurią dieną iššaus. Džiugu, kad šiandien tai buvo Jonas. Tačiau apie kiekvieno žaidėjo gerumą bus galima kalbėti po visko“, – sakė Lietuvos rinktinės vyr. treneris Jonas Kazlauskas.

Rungtynės beveik visą laiką vyko apylygiai. Deriniais paremtą Lietuvos rinktinės puolimą Nigerijos krepšininkai kompensavo atletiškumu ir neįtikėtinais metimais. Vis dėlto, drausmė ir šaltas protas lietuviams lėmė pergalę.

J. Mačiulis ir M. Kalnietis per šias rungtynes puikiai išnaudojo savo sugebėjimus. Šie krepšininkai pelnė po 21 tašką. Be to, M. Kalnietis dar ir 12 kartų rezultatyviai asistavo komandos draugams ir surinko 32 naudingumo balus. Nigerijos rinktinėje naudingiausiai rungtyniavo Ike Diogu, pelnęs 19 taškų.

Pirmajame Olimpiados mače lietuviai po itin permainingo mačo 82:76 palaužė šeimininkus brazilus. J. Kazlausko auklėtiniai antrajame kėlinyje buvo įgiję net 30 taškų persvarą, tačiau po pertraukos brazilai atsilikimą sumažino vos iki 4, bet persverti nesugebėjo.

Žymos: Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė, olimpinės žaidynės